Access a podformuláře

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Access a podformuláře

Příspěvekod d1amond » 26 kvě 2008 10:31

Zdravím,
řeším následující problém v MS Access 2003 a nevím jak dál. Mám tabulku "Zakaznik" - prim key "ciszakaznik" typu automatické číslo a tabulku "Smlouva" prim key "cissmlouva" a typ aut. číslo. Zároveň mám v tabulce Smlouva i pole ciszakaznik, přes které je relace Zakaznik>Smlouva 1:N. V tabulkách je toto pole krásně doplňováno, když vytvořím nový záznam ve Smlouva, tak se mi automaticky doplni ciszakaznik. To funguje v pohodě i na formuláři se zdrojovou tabulkou Zakaznik, kde je podformulář Smlouva /formulář jsem generoval automaticky/. Problém nastane ve chvíly, kdy nechci podformulář, ale samostatný formulář, který se otevře přes tlačítko na původním formuláři s uvedeným zákazníkem. Data mi zobrazí správně, přes uvedené ciszakaznik, ale neumí přidat nový záznam, resp. neumím mu to vysvětlit :huh: Nemáte nějaký trik, jak říct novému záznamu na formuláři, aby si převzal hodnotu nějaké pole z formuláře, ze kterého byl otevřen?

Díky za pomoc.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Reklama
dizzy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Access a podformuláře

Příspěvekod dizzy » 25 črc 2008 12:37

Tvůj problém je zajímavý, pošli mi prosím tu databázi....podívám se na to....nějak jsem to nepochopil z tvého zadání. Mrknu na to a dám ti vědět jestli ti to nevadí. /mail: wanke@cruxit.com/


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti