Virus - igfxupdate.exe Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Virus - igfxupdate.exe  Vyřešeno

Příspěvekod Martin63 » 17 pro 2012 21:02

Zdravím, můj počítač napadl tento virus: igfxupdate.exe, zkoušel jsem ho smazat v nouzáku (celá složka C:/Windows/SysWOW64/Update) a potom C:/Windows/SysWOW64/igfxupdate.exe. Ovšem, po restartu PC je CPU vytíženo na 100%. A program se nainstaluje sám od sebe znova. Jakmile spustím správce úloh, tak se virus ihned skreje a CPU je najedou vytíženo na 1%. Jakmile správce úloh zavřu, tak je CPU opět zatíženo na 100%. Zlý virus... Myslím, doufám, že HJT nebude potřeba...

Našel jsem i řešení, ale nejsem z toho moudrý: Trojan Generic KDV 792778, se vydává služby okna "Search Indexer" a vytváří falešné spustitelný: "igfxupdate.exe", který se snaží připojit do internetu a stoupá zatížení procesoru po celou dobu, dokud se otevřít správce úloh skrýt sama ..
Tak jsem problém vyřešil takto:
v Službách systému Windows pro správu konzole, jsem zakázal výše falešné windows service (to bylo v automatickém startu režimu) a poté, co jsem vymazal igfxupdate.exe soubor, který byl ve složce Windows system32 ..
Jsem restartoval pc a Vymazal jsem stejnou službu pomocí příkazu: "sc delete SearchIndexer" ..
problém je vyřešen! cpu zpět na normální úroveň, ne více nechtěné připojení a není více igfxupdate soubory okolí ..
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus - igfxupdate.exe

Příspěvekod Martin63 » 17 pro 2012 21:46

Takže jsem to vyřešil již sám... Podělím se o to s Vámi. Třeba to někomu přinese užitek.

Stačí spustit Windows v nouzovém režimu a odstranit v nouzáku: Celou složka C:/Windows/SysWOW64/Update, C:/Windows/SysWOW64/igfxupdate.exe, C:\Windows\system32\SearchIndexer.dll + vše, co začíná na SearchIndexer, C:\Windows\system32\SearchEngine.dat + vše, co začíná na SearchEngine. No a je to, počítač již běží, jako švýcarské hodinky. :smile: Zatížení CPU zmizelo + všechny ostatní problémy, jako sekání prohlížeče apod...
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host