Počítač se sám restartuje, nejede internet Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Počítač se sám restartuje, nejede internet  Vyřešeno

Příspěvekod xborisek » 26 led 2012 18:57

Dobrý den,

potřebovala bych poradit co dělat s počítačem, který se sám často restartuje (bezproblémů jede jenom v nouzovém režimu) a nefunguje internet. Počítač jsem projela Dr. Web Cureit ten našel několik virů, všechny byly v souborech co se týkaly internetu. Tento program jsem odinstalovala, znovu počítač projela Dr. Web Cureitem a ten nenašel žádné viry. Nainstalovala jsem znovu internet (TP-LINK TL - WN321G) a ten stále nefunguje a dokonce mně to hlásí zase viry a zase ve stejných souborech. Na druhém počítači, který je zapojen přímo do modemu ZYXEL P600 internet bez problémů funguje. Vyjela jsem si log z Hijackthis, který přikládám. Kdyby bylo něco dalšího potřeba vědět tak to dopíšu. Děkuji předem za rady.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 18:25:09, on 26.1.2012
Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe
C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Documents and Settings\Pavla\1iqpf2if28.exe
C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\TWCU.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\soffice.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\soffice.bin
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\Program Files\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\RegistryWriter.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://eu.ask.com/?l=dis&o=15383
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = "C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe" //mailurl:mailto:?body=http%3A%2F%2Fone-tree-hill.cz%2Fsoubory%2Fsubtitles%2F2serie%2Foth-2x13.srt&subject=
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
R3 - URLSearchHook: (no name) - - (no file)
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
O3 - Toolbar: (no name) - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - (no file)
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files\Winamp3\winampa.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Regedit32] C:\WINDOWS\system32\regedit.exe
O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
O4 - HKLM\..\RunOnce: [AvgUninstallURL] cmd.exe /c start http://www.avg.cz/cz.special-uninstalla ... VctUTRMWkc"&"inst=NzctNjE2NTY5MjU5LUZMKzktWE8zNisxLUY5TTMrMS1GTDEwKzEtVFVHKzMtRERUKzQyOTQ5MDI5NDAtREQxMEYrMS1TVDEwRkFQUCsx"&"prod=90"&"ver=10.0.1411
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Kalendar] C:\Program Files\Kalendar\kalendar.exe
O4 - HKCU\..\Run: [ICQ] "C:\Program Files\ICQ7.1\ICQ.exe" silent loginmode=4
O4 - HKCU\..\Run: [PCSpeedUp] C:\Program Files\Zrychleni Pocitace\PCSpeedUp.lnk
O4 - HKCU\..\Run: [1iqpf2if28] C:\Documents and Settings\Pavla\1iqpf2if28.exe
O4 - HKCU\..\Run: [SUPERAntiSpyware] C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Startup: OpenOffice.org 3.1.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe
O4 - Global Startup: TL-WN321G Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\TWCU.exe
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Office Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: ICQ7.2 - {72EFBFE4-C74F-4187-AEFD-73EA3BE968D6} - C:\Program Files\ICQ7.2\ICQ.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ7.2 - {72EFBFE4-C74F-4187-AEFD-73EA3BE968D6} - C:\Program Files\ICQ7.2\ICQ.exe
O9 - Extra button: Zdroje informací - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O20 - Winlogon Notify: !SASWinLogon - C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASWINLO.DLL (file missing)
O22 - SharedTaskScheduler: Browseui preloader - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Proces mezipaměti kategorií součástí - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O23 - Service: Služba Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Služba Google Update (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
O23 - Service: NMSAccess - Unknown owner - C:\Program Files\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: Ralink Registry Writer (RalinkRegistryWriter) - Unknown owner - C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\RegistryWriter.exe

--
End of file - 7084 bytes

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod jaro3 » 26 led 2012 20:17

Zavři ostatní aplikace a prohlížeče, odpoj se od netu a fixni v HJT:
Návod

Kód: Vybrat vše

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://eu.ask.com/?l=dis&o=15383
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = "C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe" //mailurl:mailto:?body=http%3A%2F%2Fone-tree-hill.cz%2Fsoubory%2Fsubtitles%2F2serie%2Foth-2x13.srt&subject=
R3 - URLSearchHook: (no name) - - (no file)
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O3 - Toolbar: (no name) - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - (no file)
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Regedit32] C:\WINDOWS\system32\regedit.exe
O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
O4 - HKLM\..\RunOnce: [AvgUninstallURL] cmd.exe /c start http://www.avg.cz/cz.special-uninstalla ... VctUTRMWkc"&"inst=NzctNjE2NTY5MjU5LUZMKzktWE8zNisxLUY5TTMrMS1GTDEwKzEtVFVHKzMtRERUK
O4 - HKCU\..\Run: [1iqpf2if28] C:\Documents and Settings\Pavla\1iqpf2if28.exe


Stáhni si ATF Cleaner
Poklepej na ATF Cleaner.exe, klikni na select all found, poté:
-Když používáš Firefox (Mozzila), klikni na Firefox nahoře a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected.
-Když používáš Operu, klikni nahoře na Operu a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected. Poté klikni na Main (hlavní stránku ) a klikni na Empty Selected.
Po vyčištění klikni na Exit k zavření programu.
ATF-Cleaner je jednoduchý nástroj na odstranění historie z webového prohlížeče. Program dokáže odstranit cache, cookies, historii a další stopy po surfování na Internetu. Mezi podporované prohlížeče patří Internet Explorer, Firefox a Opera. Aplikace navíc umí odstranit dočasné soubory Windows, vysypat koš atd.

Stáhni si Malwarebytes' Anti-Malware
Nainstaluj a spusť ho
- na konci instalace se ujisti že máš zvoleny/zatrhnuty obě možnosti:
Aktualizace Malwarebytes' Anti-Malware a Spustit aplikaci Malwarebytes' Anti-Malware, pokud jo tak klikni na tlačítko konec
- pokud bude nalezena aktualizace, tak se stáhne a nainstaluje
- program se po té spustí a nech vybranou možnost Provést rychlý sken a klikni na tlačítko Skenovat
- po proběhnutí programu se ti objeví hláška tak klikni na OK a pak na tlačítko Zobrazit výsledky
- pak zvol možnost uložit log a ulož si log na plochu
- po té klikni na tlačítko Exit, objeví se ti hláška tak zvol Ano
(zatím nic nemaž!).
Vlož sem pak obsah toho logu.

Pokud budou problémy , spusť v nouz. režimu.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod xborisek » 28 led 2012 19:58

Provedla jsem všechno co jsem měla udělat, akorát jsem nemohla aktualizovat Malwarebytes' Anti-Malware, protože mi nejede internet. Log přikládám. Počítač mi najde síť do které se mám přihlásit, ale jakmile dám připojit, měla by se mi zobrazit tabulka pro zadání hesla, ale ta se nezobrazí. Tím pádem se nemůžu přihlásit a internet nefunguje.

Malwarebytes Anti-Malware 1.60.0.1800
www.malwarebytes.org

Verze databáze: v2011.12.24.05

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS
Internet Explorer 8.0.6001.18702
Pavla :: PAVLA01 [administrátor]

28.1.2012 19:50:43
mbam-log-2012-01-28 (19-53-56).txt

Typ: Rychlá kontrola
Nastavení kontroly povoleno: Paměť | Po spuštění | Registr | Systémové soubory | Heuristická analýza Extra | Heuristická analýza Shuriken | PUP | PUM
Nastavení kontroly zakázáno: P2P
Kontrolované objekty: 170937
Uplynulý čas: 2 minut, 57 sekund

Nalezené procesy v paměti: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené moduly v paměti: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené klíče v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené hodnoty v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené datové položky v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené složky: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené soubory: 2
C:\Documents and Settings\Pavla\1iqpf2if28.exe (Trojan.Scar) -> Žádná instrukce nebyla provedena.
C:\Documents and Settings\All Users\Plocha\MP3 Downloader.lnk (Rogue.Link) -> Žádná instrukce nebyla provedena.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod Žbeky » 28 led 2012 20:45

Znovu spusť MbAM a dej Scan
- po proběhnutí programu se ti objeví hláška tak klikni na OK a pak na tlačítko Show Results
- ujistit se že máš zatrhnuté všechny vypsané nálezy a klikni na tlačítko Remove Selected
- když skončí odstraňování tak se ti zobrazí log, tak ho sem dej.
- pak zvol v programu OK a pak program ukonči přes Exit

Vypni rezidentní štít antiviru a antispywaru
Stáhni si ComboFix (by sUBs)
a ulož si ho na plochu.
Ukonči všechna aktivní okna a spusť ho.
- Po spuštění se zobrazí podmínky užití, potvrď je stiskem tlačítka Ano
- Dále postupuj dle pokynů, během aplikování ComboFixu neklikej do zobrazujícího se okna
- Po dokončení skenování by měl program vytvořit log - C:\ComboFix.txt - zkopíruj sem prosím celý jeho obsah
Pokud bude po kontrole problém spustit aplikace nebo bude vyskakovat hláška o pokusu použít neplatnou operaci na klíč registru, který je označen pro odstranění, stačí restartovat počítač.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod xborisek » 28 led 2012 21:15

Log z MbAM přikládám. Potřebuji poradit s těmi rezidentními štíty, jsem obyčejný uživatel počítače, tak nevím co dělat.
Malwarebytes Anti-Malware 1.60.0.1800
www.malwarebytes.org

Verze databáze: v2011.12.24.05

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS
Internet Explorer 8.0.6001.18702
Pavla :: PAVLA01 [administrátor]

28.1.2012 20:53:34
mbam-log-2012-01-28 (20-53-34).txt

Typ: Rychlá kontrola
Nastavení kontroly povoleno: Paměť | Po spuštění | Registr | Systémové soubory | Heuristická analýza Extra | Heuristická analýza Shuriken | PUP | PUM
Nastavení kontroly zakázáno: P2P
Kontrolované objekty: 170951
Uplynulý čas: 3 minut, 11 sekund

Nalezené procesy v paměti: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené moduly v paměti: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené klíče v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené hodnoty v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené datové položky v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené složky: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené soubory: 2
C:\Documents and Settings\Pavla\1iqpf2if28.exe (Trojan.Scar) -> Umístnění do karantény a smazání se zdařilo.
C:\Documents and Settings\All Users\Plocha\MP3 Downloader.lnk (Rogue.Link) -> Umístnění do karantény a smazání se zdařilo.

(konec)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod Pic » 29 led 2012 01:23

O jakých rezidentních štítech mluvíš? Dr. Web CureIt je jen pro kontrolu, pokud se tedy jedná o verzi bez instalace.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod jaro3 » 29 led 2012 10:10

Počítač jsem projela Dr. Web Cureit ten našel několik virů, všechny byly v souborech co se týkaly internetu. Tento program jsem odinstalovala, znovu počítač projela Dr. Web Cureitem

--poud ho máš stále nainstalovaný , odinstaluj ho a proveď ten Combofix. Po odvirovaní by bylo dobré naistalovat některý ( třeba free) antivir. Žádný totiž nemáš.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod xborisek » 29 led 2012 11:23

Já vím, že tam nic nemám, ale zmátl mě Žbeky s tím, že mám vypnout rezidentní štíty, tak jsem radši napsala, abych neudělala nějakou chybu. Běžně mám nainstalovanou Aviru, ale jak jsem začala s čištěním počítače, tak jsem ji odinstalovala, s tím, že ji tam pak vrátím.
Takže zapla jsem ComboFix, naběhla mi hláška "Tento počítač nemá naistalovanou "Konzolu pro zotavení". Bez ní ComboFix nebude automaticky odstraňovat některé druhy odolné a nebezpečné havěti. Klikněte Ano, přejete-li si, aby ji ComboFix stáhl a nainstaloval."
Musela jsem dát Ne, protože nejede internet. ComboFix se spustil po chvíli mi vyběhla hláška, cosi o nějakých Rootkit, že se musí restartovat počítač dala jsem ano, pak to napsalo, že nemám sama počítač restartovat naběhla prázdná plocha bez ikonek a tak to je už asi 10 min. Co s tím, mám to restartovat?

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod xborisek » 29 led 2012 13:52

Počítač jsem restartovala a zapnula v nouzovém režimu, ComboFix pokračoval. Log přikládám

ComboFix 12-01-28.01 - Pavla 29.01.2012 13:26:47.1.2 - x86 MINIMAL
Systém Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600.3.1250.420.1029.18.767.643 [GMT 1:00]
Spuštěný z: c:\documents and settings\Pavla\Plocha\ComboFix.exe
.
VAROVÁNÍ - NA TOMTO POČÍTAČI NENÍ NAINSTALOVÁNA KONZOLA PRO ZOTAVENÍ !!
.
.
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Ostatní výmazy )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\e8dd898f\U\000000c0.@
c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\e8dd898f\U\000000cb.@
c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\e8dd898f\U\80000000.@
c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\e8dd898f\U\800000cb.@
c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\e8dd898f\U\800000cf.@
c:\windows\$NtUninstallKB40621$
c:\windows\$NtUninstallKB40621$\2396370682
c:\windows\$NtUninstallKB40621$\3906832783\@
c:\windows\$NtUninstallKB40621$\3906832783\L\oyhmifak
c:\windows\system32\c_17394.nls
c:\windows\system32\sit_bus.dll
.
Nakažená kopie c:\windows\system32\drivers\afd.sys byla nalezena a vyléčena.
Obnovena kopie z - The cat found it :)
c:\windows\system32\wuauclt.exe . . . je infikován!!
.
c:\windows\system32\drivers\intelppm.sys . . . chybí !!
.
.
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Ovladače/Služby )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
-------\Service_.mrxsmb
-------\Service_.netbt
-------\Service_.redbook
-------\Service_.serial
-------\Legacy_oraclesnmppeerencapsulator
-------\Service_oraclesnmppeerencapsulator
.
.
((((((((((((((((((((((((( Soubory vytvořené od 2011-12-28 do 2012-01-29 )))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
2012-01-29 10:08 . 2011-08-17 13:49 138496 ----a-w- c:\windows\system32\drivers\afd.sys
2012-01-23 18:44 . 2012-01-23 18:44 -------- d-----w- c:\documents and settings\All Users\Data aplikací\TP-LINK Driver
2012-01-23 17:56 . 2008-10-23 10:16 465152 ----a-w- c:\windows\system32\drivers\rt73.sys
2012-01-22 13:40 . 2012-01-22 13:40 -------- d-----w- c:\program files\Trend Micro
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 626688 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\msvcr80.dll
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 548864 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\msvcp80.dll
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 479232 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\msvcm80.dll
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 43992 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\mozutils.dll
2012-01-17 16:03 . 2012-01-17 18:40 0 --sha-w- c:\windows\system32\dds_log_trash.cmd
2012-01-03 16:26 . 2012-01-03 16:26 -------- d-----w- c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\APN
.
.
.
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Find3M výpis ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
2011-11-23 14:40 . 2008-04-14 12:00 1859584 ----a-w- c:\windows\system32\win32k.sys
2011-11-15 19:21 . 2011-11-15 19:20 404640 ----a-w- c:\windows\system32\FlashPlayerCPLApp.cpl
2011-11-04 19:13 . 2008-04-14 12:00 916992 ----a-w- c:\windows\system32\wininet.dll
2011-11-04 19:13 . 2008-04-14 12:00 43520 ----a-w- c:\windows\system32\licmgr10.dll
2011-11-04 19:13 . 2008-04-14 12:00 1469440 ------w- c:\windows\system32\inetcpl.cpl
2011-11-04 11:23 . 2008-04-14 12:00 385024 ----a-w- c:\windows\system32\html.iec
2011-11-01 16:07 . 2008-04-14 12:00 1288192 ----a-w- c:\windows\system32\ole32.dll
2012-01-17 18:51 . 2011-09-06 18:34 121816 ----a-w- c:\program files\mozilla firefox\components\browsercomps.dll
.
.
------- Sigcheck -------
Note: Unsigned files aren't necessarily malware.
.
[-] 2009-08-06 . 03B977B7EF99596AD90ED74F59291D96 . 47104 . . [7.4.7600.226] . . c:\windows\system32\wuauclt.exe
[7] 2009-08-06 . 62BB79160F86CD962F312C68C6239BFD . 53472 . . [7.4.7600.226] . . c:\windows\system32\dllcache\wuauclt.exe
.
(((((((((((((((((((((((((((((((((( Spouštěcí body v registru )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
*Poznámka* prázdné záznamy a legitimní výchozí údaje nejsou zobrazeny.
REGEDIT4
.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"NvCplDaemon"="c:\windows\system32\NvCpl.dll" [2006-10-22 7700480]
"nwiz"="nwiz.exe" [2006-10-22 1622016]
"NvMediaCenter"="c:\windows\system32\NvMcTray.dll" [2006-10-22 86016]
"SoundMan"="SOUNDMAN.EXE" [2006-11-17 577536]
"RemoteControl"="c:\program files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe" [2003-12-08 32768]
"NeroFilterCheck"="c:\program files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe" [2006-01-12 155648]
.
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"CTFMON.EXE"="c:\windows\system32\CTFMON.EXE" [2008-04-14 15360]
.
c:\documents and settings\Pavla\Nabídka Start\Programy\Po spuštění\
OpenOffice.org 3.1.lnk - c:\program files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe [2009-9-16 384512]
.
c:\documents and settings\All Users\Nabídka Start\Programy\Po spuštění\
TL-WN321G Wireless Utility.lnk - c:\program files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\TWCU.exe [2012-1-23 1298432]
.
[HKLM\~\services\sharedaccess\parameters\firewallpolicy\standardprofile\AuthorizedApplications\List]
"%windir%\\Network Diagnostic\\xpnetdiag.exe"=
"%windir%\\system32\\sessmgr.exe"=
"c:\\Program Files\\ICQ7.2\\ICQ.exe"=
"c:\\Program Files\\ICQ7.2\\aolload.exe"=
"c:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\plugin-container.exe"=
"c:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\firefox.exe"=
"c:\\Program Files\\Google\\Update\\GoogleUpdate.exe"=
"c:\\Program Files\\Windows Media Player\\wmplayer.exe"=
"c:\\WINDOWS\\system32\\msiexec.exe"=
"c:\\Program Files\\Common Files\\Adobe\\ARM\\1.0\\AdobeARM.exe"=
"c:\\Program Files\\The KMPlayer\\KMPlayer.exe"=
.
S0 5BF33351958;5BF33351958;c:\windows\system32\drivers\5BF33351958.sys --> c:\windows\system32\drivers\5BF33351958.sys [?]
S0 6835C9B7414;6835C9B7414;c:\windows\system32\drivers\6835C9B7414.sys --> c:\windows\system32\drivers\6835C9B7414.sys [?]
S0 Lbd;Lbd;c:\windows\system32\DRIVERS\Lbd.sys --> c:\windows\system32\DRIVERS\Lbd.sys [?]
S2 clr_optimization_v4.0.30319_32;Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X86;c:\windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\mscorsvw.exe [18.3.2010 13:16 130384]
S2 gupdate;Služba Google Update (gupdate);c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [1.1.2011 19:45 136176]
S3 gupdatem;Služba Google Update (gupdatem);c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [1.1.2011 19:45 136176]
S3 Lavasoft Kernexplorer;Lavasoft helper driver;\??\c:\program files\Lavasoft\Ad-Aware\KernExplorer.sys --> c:\program files\Lavasoft\Ad-Aware\KernExplorer.sys [?]
S3 WPFFontCache_v0400;Windows Presentation Foundation Font Cache 4.0.0.0;c:\windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\WPF\WPFFontCache_v0400.exe [18.3.2010 13:16 753504]
.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost - NetSvcs
oraclesnmppeerencapsulator
.
Obsah adresáře 'Naplánované úlohy'
.
2012-01-29 c:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job
- c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [2011-01-01 18:45]
.
2012-01-28 c:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job
- c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [2011-01-01 18:45]
.
.
------- Doplňkový sken -------
.
IE: E&xportovat do aplikace Microsoft Office Excel - c:\progra~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
FF - ProfilePath - c:\documents and settings\Pavla\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\ozia5cz1.default\
FF - prefs.js: browser.search.defaulturl - hxxp://search.conduit.com/ResultsExt.as ... ource=3&q={searchTerms}
FF - prefs.js: browser.search.selectedEngine - Ask.com
FF - prefs.js: browser.startup.homepage - hxxp://www.seznam.cz/
FF - prefs.js: keyword.URL - hxxp://search.conduit.com/ResultsExt.as ... 2475029&q=
.
- - - - NEPLATNÉ POLOŽKY ODSTRANĚNÉ Z REGISTRU - - - -
.
WebBrowser-{CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - (no file)
WebBrowser-{D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - (no file)
HKCU-Run-Kalendar - c:\program files\Kalendar\kalendar.exe
HKCU-Run-ICQ - c:\program files\ICQ7.1\ICQ.exe
HKCU-Run-PCSpeedUp - c:\program files\Zrychleni Pocitace\PCSpeedUp.lnk
HKCU-Run-SUPERAntiSpyware - c:\program files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe
HKLM-Run-WinampAgent - c:\program files\Winamp3\winampa.exe
ShellExecuteHooks-{5AE067D3-9AFB-48E0-853A-EBB7F4A000DA} - c:\program files\SUPERAntiSpyware\SASSEH.DLL
Notify-!SASWinLogon - c:\program files\SUPERAntiSpyware\SASWINLO.DLL
AddRemove-Nero - Burning Rom!UninstallKey - c:\program files\Nero\Nero 7\nero\uninstall\UNNERO.exe
.
.
.
**************************************************************************
.
catchme 0.3.1398 W2K/XP/Vista - rootkit/stealth malware detector by Gmer, http://www.gmer.net
Rootkit scan 2012-01-29 13:36
Windows 5.1.2600 Service Pack 3 NTFS
.
skenování skrytých procesů ...
.
skenování skrytých položek 'Po spuštění' ...
.
skenování skrytých souborů ...
.
sken byl úspešně dokončen
skryté soubory: 0
.
**************************************************************************
.
--------------------- Knihovny navázané na běžící procesy ---------------------
.
- - - - - - - > 'explorer.exe'(1156)
c:\windows\system32\msi.dll
.
Celkový čas: 2012-01-29 13:40:38 - počítač byl restartován
ComboFix-quarantined-files.txt 2012-01-29 12:40
.
Před spuštěním: Volných bajtů: 20 319 137 792
Po spuštění: Volných bajtů: 20 375 216 128
.
- - End Of File - - 15AD641DABA0763BD622BF8FB68D6E65

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod jaro3 » 29 led 2012 19:40

Otevři si Poznámkový blok (Start -> Spustit... a napiš do okna Notepad a dej Ok.
Zkopíruj do něj následující celý text označený zeleně:
Poznámka: Nepoužij k označení skriptu funkci VYBRAT VŠE

Kód: Vybrat vše

KillAll::
Restore::
c:\windows\system32\drivers\intelppm.sys

Driver::
 5BF33351958
6835C9B7414
Lbd
Lavasoft Kernexplorer


Firefox::
FF - ProfilePath - c:\documents and settings\Pavla\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\ozia5cz1.default\
FF - prefs.js: browser.search.defaulturl - hxxp://search.conduit.com/ResultsExt.as ... ource=3&q={searchTerms}
FF - prefs.js: browser.search.selectedEngine - Ask.com
FF - prefs.js: keyword.URL - hxxp://search.conduit.com/ResultsExt.as ... 2475029&q=

Zvol možnost Soubor -> Uložit jako... a nastav tyto parametry:
Název souboru: zde napiš: CFScript.txt
Uložit jako typ: tak tam vyber Všechny soubory
Ulož soubor na plochu.
Ukonči všechna aktivní okna.

Uchop myší vytvořený skript CFScript.txt, přemísti ho nad stažený program ComboFix.exe a když se oba soubory překryjí, skript upusť.
- Automaticky se spustí ComboFix
- Vlož sem log, který vyběhne v závěru čistícího procesu + nový log z HJT

Upozornění : Může se stát, že po aplikaci Combofixu a restartu počítače, Windows nenaběhnou , nebo nenajede plocha , budou problémy s připojením, pak znovu restartuj počítač, pokud to nepomůže , po restartu mačkej klávesu F8 a pak zvol poslední známou funkční konfiguraci. , či použij bod obnovy.

V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

Toto otestuj na Virustotal
c:\windows\system32\drivers\afd.sys
c:\windows\system32\wuauclt.exe
c:\windows\system32\drivers\intelppm.sys

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod xborisek » 30 led 2012 10:30

Takže splněno přidávám logy CombiFix i HJT. Chci se zeptat jestli skutečně mám odškrtnou zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému, když mně to píše, že pravděpodobně přestane fungovat PC? Zatím nemůžu splnit bod otestuj toto na Virustotal, protože stále mi nejede internet. Zkusím se někde poradit, proč to furt nejede.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 9:26:54, on 30.1.2012
Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\Program Files\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\RegistryWriter.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\WINDOWS\explorer.exe
C:\Documents and Settings\Pavla\Plocha\hijackthis.exe

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Startup: OpenOffice.org 3.1.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe
O4 - Global Startup: TL-WN321G Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\TWCU.exe
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Office Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: ICQ7.2 - {72EFBFE4-C74F-4187-AEFD-73EA3BE968D6} - C:\Program Files\ICQ7.2\ICQ.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ7.2 - {72EFBFE4-C74F-4187-AEFD-73EA3BE968D6} - C:\Program Files\ICQ7.2\ICQ.exe
O9 - Extra button: Zdroje informací - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O23 - Service: Služba Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Služba Google Update (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
O23 - Service: NMSAccess - Unknown owner - C:\Program Files\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: Ralink Registry Writer (RalinkRegistryWriter) - Unknown owner - C:\Program Files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\RegistryWriter.exe

--
End of file - 4245 bytes

ComboFix 12-01-28.01 - Pavla 30.01.2012 9:07.2.2 - x86 MINIMAL
Systém Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600.3.1250.420.1029.18.767.510 [GMT 1:00]
Spuštěný z: c:\documents and settings\Pavla\Plocha\ComboFix.exe
Použité ovládací přepínače :: c:\documents and settings\Pavla\Plocha\CFScript.txt
.
VAROVÁNÍ - NA TOMTO POČÍTAČI NENÍ NAINSTALOVÁNA KONZOLA PRO ZOTAVENÍ !!
.
.
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Ostatní výmazy )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
c:\windows\system32\drivers\intelppm.sys . . . je infikován!!
.
c:\windows\system32\wuauclt.exe . . . je infikován!!
.
c:\windows\system32\drivers\intelppm.sys . . . chybí !!
.
.
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Ovladače/Služby )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
-------\Legacy_LAVASOFT_KERNEXPLORER
-------\Legacy_LBD
-------\Service_5BF33351958
-------\Service_6835C9B7414
-------\Service_Lavasoft Kernexplorer
-------\Service_Lbd
.
.
((((((((((((((((((((((((( Soubory vytvořené od 2011-12-28 do 2012-01-30 )))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
2012-01-29 10:08 . 2011-08-17 13:49 138496 ----a-w- c:\windows\system32\drivers\afd.sys
2012-01-23 18:44 . 2012-01-23 18:44 -------- d-----w- c:\documents and settings\All Users\Data aplikací\TP-LINK Driver
2012-01-23 17:56 . 2008-10-23 10:16 465152 ----a-w- c:\windows\system32\drivers\rt73.sys
2012-01-22 13:40 . 2012-01-22 13:40 -------- d-----w- c:\program files\Trend Micro
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 626688 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\msvcr80.dll
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 548864 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\msvcp80.dll
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 479232 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\msvcm80.dll
2012-01-17 18:51 . 2012-01-17 18:51 43992 ----a-w- c:\program files\Mozilla Firefox\mozutils.dll
2012-01-17 16:03 . 2012-01-17 18:40 0 --sha-w- c:\windows\system32\dds_log_trash.cmd
2012-01-03 16:26 . 2012-01-03 16:26 -------- d-----w- c:\documents and settings\Pavla\Local Settings\Data aplikací\APN
.
.
.
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Find3M výpis ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
2011-11-23 14:40 . 2008-04-14 12:00 1859584 ----a-w- c:\windows\system32\win32k.sys
2011-11-15 19:21 . 2011-11-15 19:20 404640 ----a-w- c:\windows\system32\FlashPlayerCPLApp.cpl
2011-11-04 19:13 . 2008-04-14 12:00 916992 ----a-w- c:\windows\system32\wininet.dll
2011-11-04 19:13 . 2008-04-14 12:00 43520 ----a-w- c:\windows\system32\licmgr10.dll
2011-11-04 19:13 . 2008-04-14 12:00 1469440 ------w- c:\windows\system32\inetcpl.cpl
2011-11-04 11:23 . 2008-04-14 12:00 385024 ----a-w- c:\windows\system32\html.iec
2011-11-01 16:07 . 2008-04-14 12:00 1288192 ----a-w- c:\windows\system32\ole32.dll
2012-01-17 18:51 . 2011-09-06 18:34 121816 ----a-w- c:\program files\mozilla firefox\components\browsercomps.dll
.
.
------- Sigcheck -------
Note: Unsigned files aren't necessarily malware.
.
[-] 2009-08-06 . 03B977B7EF99596AD90ED74F59291D96 . 47104 . . [7.4.7600.226] . . c:\windows\system32\wuauclt.exe
[7] 2009-08-06 . 62BB79160F86CD962F312C68C6239BFD . 53472 . . [7.4.7600.226] . . c:\windows\system32\dllcache\wuauclt.exe
.
((((((((((((((((((((((((((((( SnapShot@2012-01-29_12.36.55 )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
+ 2012-01-30 08:15 . 2012-01-30 08:15 16384 c:\windows\temp\Perflib_Perfdata_5a4.dat
.
(((((((((((((((((((((((((((((((((( Spouštěcí body v registru )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.
.
*Poznámka* prázdné záznamy a legitimní výchozí údaje nejsou zobrazeny.
REGEDIT4
.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"NvCplDaemon"="c:\windows\system32\NvCpl.dll" [2006-10-22 7700480]
"nwiz"="nwiz.exe" [2006-10-22 1622016]
"NvMediaCenter"="c:\windows\system32\NvMcTray.dll" [2006-10-22 86016]
"SoundMan"="SOUNDMAN.EXE" [2006-11-17 577536]
"RemoteControl"="c:\program files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe" [2003-12-08 32768]
"NeroFilterCheck"="c:\program files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe" [2006-01-12 155648]
.
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"CTFMON.EXE"="c:\windows\system32\CTFMON.EXE" [2008-04-14 15360]
.
c:\documents and settings\Pavla\Nabídka Start\Programy\Po spuštění\
OpenOffice.org 3.1.lnk - c:\program files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe [2009-9-16 384512]
.
c:\documents and settings\All Users\Nabídka Start\Programy\Po spuštění\
TL-WN321G Wireless Utility.lnk - c:\program files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\TWCU.exe [2012-1-23 1298432]
.
[HKLM\~\services\sharedaccess\parameters\firewallpolicy\standardprofile\AuthorizedApplications\List]
"%windir%\\Network Diagnostic\\xpnetdiag.exe"=
"%windir%\\system32\\sessmgr.exe"=
"c:\\Program Files\\ICQ7.2\\ICQ.exe"=
"c:\\Program Files\\ICQ7.2\\aolload.exe"=
"c:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\plugin-container.exe"=
"c:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\firefox.exe"=
"c:\\Program Files\\Google\\Update\\GoogleUpdate.exe"=
"c:\\Program Files\\Windows Media Player\\wmplayer.exe"=
"c:\\WINDOWS\\system32\\msiexec.exe"=
"c:\\Program Files\\Common Files\\Adobe\\ARM\\1.0\\AdobeARM.exe"=
"c:\\Program Files\\The KMPlayer\\KMPlayer.exe"=
.
S2 clr_optimization_v4.0.30319_32;Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X86;c:\windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\mscorsvw.exe [18.3.2010 13:16 130384]
S2 gupdate;Služba Google Update (gupdate);c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [1.1.2011 19:45 136176]
S3 gupdatem;Služba Google Update (gupdatem);c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [1.1.2011 19:45 136176]
S3 WPFFontCache_v0400;Windows Presentation Foundation Font Cache 4.0.0.0;c:\windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\WPF\WPFFontCache_v0400.exe [18.3.2010 13:16 753504]
.
--- Ostatní služby/ovladače v paměti ---
.
*NewlyCreated* - WS2IFSL
.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost - NetSvcs
oraclesnmppeerencapsulator
.
Obsah adresáře 'Naplánované úlohy'
.
2012-01-30 c:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job
- c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [2011-01-01 18:45]
.
2012-01-28 c:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job
- c:\program files\Google\Update\GoogleUpdate.exe [2011-01-01 18:45]
.
.
------- Doplňkový sken -------
.
IE: E&xportovat do aplikace Microsoft Office Excel - c:\progra~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
FF - ProfilePath - c:\documents and settings\Pavla\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\ozia5cz1.default\
FF - prefs.js: browser.startup.homepage - hxxp://www.seznam.cz/
.
.
**************************************************************************
.
catchme 0.3.1398 W2K/XP/Vista - rootkit/stealth malware detector by Gmer, http://www.gmer.net
Rootkit scan 2012-01-30 09:15
Windows 5.1.2600 Service Pack 3 NTFS
.
skenování skrytých procesů ...
.
skenování skrytých položek 'Po spuštění' ...
.
skenování skrytých souborů ...
.
sken byl úspešně dokončen
skryté soubory: 0
.
**************************************************************************
.
--------------------- Knihovny navázané na běžící procesy ---------------------
.
- - - - - - - > 'explorer.exe'(2216)
c:\windows\system32\msi.dll
c:\windows\system32\webcheck.dll
c:\windows\system32\WPDShServiceObj.dll
c:\windows\system32\PortableDeviceTypes.dll
c:\windows\system32\PortableDeviceApi.dll
.
------------------------ Jiné spuštené procesy ------------------------
.
c:\program files\Java\jre6\bin\jqs.exe
c:\program files\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe
c:\windows\system32\nvsvc32.exe
c:\program files\TP-LINK\TL-WN321G\COMMON\RegistryWriter.exe
c:\windows\system32\wscntfy.exe
c:\windows\system32\RUNDLL32.EXE
c:\windows\SOUNDMAN.EXE
c:\program files\OpenOffice.org 3\program\soffice.exe
c:\program files\OpenOffice.org 3\program\soffice.bin
.
**************************************************************************
.
Celkový čas: 2012-01-30 09:18:25 - počítač byl restartován
ComboFix-quarantined-files.txt 2012-01-30 08:18
ComboFix2.txt 2012-01-29 12:40
.
Před spuštěním: Volných bajtů: 20 379 152 384
Po spuštění: Volných bajtů: 19 560 214 528
.
- - End Of File - - A087E0DF9711129BE5A68FCB370C988D

xborisek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám restartuje, nejede internet

Příspěvekod xborisek » 30 led 2012 11:11

Takže internet jsem rozchodila tady jsou ty odkazy. Ten třetí soubor intelppm.sys jsem v počítači nenašla, ani když jsem ho dala vyhledat.

https://www.virustotal.com/file/cf5ec07 ... 327917160/

https://www.virustotal.com/file/21b9592 ... 327917625/


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti