Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Glock
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Příspěvekod Glock » 24 lis 2009 23:07

Oi, na booku vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall. V praxi to vypdá tak, že prostě uchopím notebook, otevřu, pustím ho, naběhnou ikspéčka, a teďka se vpravo dole objeví výstrahy zabezpečení a bublina "Není aktivní žádná brána firewall", no a pak se asi po pěti minutách zase sama zapne, upozornění zmizí. Ale dost to zdržuje, překáží a navíc toto chování není normální. Víte, co to dělá, proč to dělá, a jak tuto závadu odstraním?

Přečti si laskavě pravidla tohoto fóra a také se jimi řiď! Nevkládej dotaz do cizího příspěvku a založ si vlastní. Dotaz byl vložen samostatně pod upraveným názvem. Děkuji za pochopení! Pic
Naposledy upravil(a) Glock dne 25 lis 2009 18:21, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Příspěvekod Pic » 25 lis 2009 00:08

Vlož sem log z kontroly PC programem HiJackThis. Některý z odborníků na potvory všeho druhu poradí co s tím.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Glock
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Příspěvekod Glock » 25 lis 2009 18:21

Nu já jen že se to zde bezpochyby řešilo, ale na hledání firewallu bylo 800 stránek.. tak jsem nechtěl dělat nový téma, když to tu nepochybně je někde. Noo, ale počkat, to je ihned po instalaci systému, takže tam by mělo být vše v pořádku nee?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Příspěvekod Pic » 25 lis 2009 18:46

Neupravoval jsi nastavení Firewallu, nebo to dělá od jisté doby? Jaký používáš OS? Předpokládám, že to je Firewall OS.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Glock
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Příspěvekod Glock » 25 lis 2009 19:08

Mám XP Professional na starém Aceru, naformátoval jsem, nainstaloval ikspéčka, a po dalším startu se prostě pokaždé objeví Neaktivní firewall a pak se zas zapne. Nastavení jsem žádné neměnil, a v nastavení je Zapnutá. Jen ji něco prostě vypíná a zapíná :x Je to tedy firewall OS.

AbeX
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vždy po startu něco vypíná a zapíná firewall

Příspěvekod AbeX » 08 pro 2010 23:46

Mám stejný problém, dělaj to jenom XPčka. Co dělám kompíky tak každej, zdůrazňuji každej tohle dělá! Je to nejspíš nějaká aktualizace od MS, která se pere se systémem. Něco jako je ten AutoAdminLogon, který vypne automatické přihlašování a člověk prostě musí kliknout na ikonku uživatele až pak se dostane do systemu. Tedy nevíte někdo co s tim? Nějakej bug v registrech? Tohle je dost podstatnej defekt :) Díky moc :)


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti