Virus nejde smazat Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

stalkerman
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Virus nejde smazat

Příspěvekod stalkerman » 15 bře 2015 10:42

Zdravím,mám problém s viry v PC,před nějakou dobou se mi Pc začalo celkem sekat,ale antivirus avast nic nenašel,pak jsem si všimnul že se mi sám od sebe začal zaplňovat disk C,ale to jsem neřešil,protože jsem si řekl že to zaplňuje OS,vadit mi to ale začalo,když Disk C se mi zaplňoval o 5 Gb každý den,což mi dost vadilo,i přesto že tam mám pár programů a přes SpaceMonger jsem si zkontroloval co mi zabírá kolik místa,ty soubory co zabírali místo,nemohli celkem zabrat tolik místa kolik mám teď v disku C zabráno.Pak jsem dal pomocí avastu test po restartu a našlo mi to vir!Ihned se mi zobrazila nabídka kde můžu vybrat zda mám soubor opravit,vymazat nebo jestli to mám ignorovat atd. Bohužel ať jsem mačkal cokoliv F1,F2,F3 atd. tak se nic nedělo.čekal jsem klidně 2 hodiny a ono se nic nedělo,ale když jsem dal Esc tak se test po restartu zrušil.Jakmile dám ale klasický test tak mi avast nic nevyhledá,vir mi to vyhledá pouze testem po restartu.Nevíte jak se toho viru zbavit? Děkuji za odpovědi a případnou pomoc

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Virus nejde smazat

Příspěvekod guest » 15 bře 2015 10:52

V sekci HijackThis požádej o kontrolu logu, návod mám v podpisu.

Uživatelský avatar
jamesbond1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Virus nejde smazat

Příspěvekod jamesbond1 » 15 bře 2015 11:12

stalkerman píše:Ihned se mi zobrazila nabídka kde můžu vybrat zda mám soubor opravit,vymazat nebo jestli to mám ignorovat atd. Bohužel ať jsem mačkal cokoliv F1,F2,F3 atd. tak se nic nedělo.čekal jsem klidně 2 hodiny a ono se nic nedělo,ale když jsem dal Esc tak se test po restartu zrušil.

Spusť znovu test po startu a dobře si přečti nabídku po nálezu viru! Není v ní nic o F1, F2, F3 atd, ale je tam napsáno jakou máš zmáčknout číslici podle toho, co chceš udělat! A Esc je tam samozřejmě jako potvrzení zrušení testu.
Takže si v nabídce najdi nejlépe Přesun do truhly, popř. Přesun do truhly všech, zvol příslušné číslo a infikovaný soubor se ti smaže, resp. přesune do truhly.
pokud i poté nebude virus smazán, postupuj podle rady Blue Spirita, jeho radu můžeš ostatně využít rovnou.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

stalkerman
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus nejde smazat

Příspěvekod stalkerman » 15 bře 2015 11:25

dobrá zkusím to znovu,předtím jsem dal tlačítko na opravu souboru a pak na smazání souboru a nic se nestalo,snad to půjde přesunout do truhly

stalkerman
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus nejde smazat  Vyřešeno

Příspěvekod stalkerman » 15 bře 2015 13:33

antivir nic nehodil do truhly,takže zkusím udělat nové vlákno v sekci HijackThis a tam dát log


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů