Freewarové bezpečnostní řešení

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
-frost-
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: leden 08
Bydliště: Teplice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod -frost- » 19 pro 2010 16:55

Zdravím.

Zajímalo by mě, jaký je podle vás nejlepší bezplatný, freewarový bezpečnostní balík, popřípadě antivir, antispyware a firewall.
Zjišťuju, že můj NOD32 ve verzi 2 (tuším) už mi přestává stačit. Je sice pravda, že je pravidelně aktualizovaný, ale přes to už na dnešní hrozby si myslím nestačí. Pravda je taky ta, že jsem ho nezískal zrovna legálním způsobem.
Chtěl bych se ho tudíž zbavit, a ochranu PC přenechat nějaké bezplatné alternativě. Máte někdo dlouhodobější zkušenost třeba s Avastem či AVG?
Konkrétně o Avastu jsem se dočetl, že jediný rozdíl mezi bezplatnou a komerční verzí je v absenci SandBoxu. Je to sice zajímavá funkce, klidně jí však oželím. Free verze by tudíž měla být více méně plnohodnotná až na zmíněný SandBox, ne?
AVG se údajně taky polepšilo. Teď mám na mysli hlavně zatížení PC. Před lety jsem ho jeden čas používal, a do dneška si pamutuju na to nehorázný zpomalování. Od té doby s ním však zkušenost nemám. Rád bych uvítal tu vaši.
Chválu jsem taky četl na bezpečnostní balík COMODO. Údajně má hodně dobrý Firewall, antivir je však jen průměrný, údajně. Byly to pouze zkušenosti, názory uživatelů. Žádný průkazný testy...

Budu rád, když se tu podělíte o svoje zkušenosti a rady.
Díky
ASUS M2NPV-VM (GeForce 6150) - AMD Sempron 3000+, Kingston 2x1GB DDR2
Samsung SyncMaster B2240W

Lenovo ThinkPad Edge 14

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod X » 19 pro 2010 16:58

AVG Free je osekaný, ale všechny potřebné funkce má.

Scarabeus
Level 2
Level 2
Příspěvky: 155
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod Scarabeus » 19 pro 2010 17:26

Používám Avast už asi 5 let a zatím s ním nikdy nebyly problémy, a ani na starém PC jsem nezaznamenal nějaké extrémní zpomalení.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod d1amond » 19 pro 2010 18:36

Zdarma je k dispozici Microsoft Security Essential. Je k dispozici pro všechny verze OS. Jako firewall používám bezplatný Zone Alarm.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod memphisto » 19 pro 2010 18:38

AVAST mám a používám na všech PC doma. Firewall jsem odinstaloval, protože akorát otravoval. COMODO je fajn, ale nikdy jsem se s jeho nastavením nekamarádil. Zone Alarm mi přišel lepší a měl méně stupidních dotazů. AVG nemusím, tedy alespoň ty poslední verze, protože blokují Combofix a pak se musí AVG odinstalovávat a po čištění zase nainstalovávat. AVIRA ve free variantě také není špatná volba, akorát při aktualizaci ti vyskočí reklamní okno, ale na to už je taky utilita, co to okno blokuje. Antivir od MS mi totálně zpomalil počítač a hned letěl pryč. Hned po instalaci místo tradiční minuty náběhu to bylo přes 5 minut a PC byl hoooodně zpomalený. Za mě AVAST :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
_zero
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Revúca, SR
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod _zero » 19 pro 2010 18:44

Môžeš vyskúšať Comodo Internet Security (+ Firewall)
Intel Core 2 Duo E7500 @ 2,93 GHz Gigabyte GA-G31M-ES2L RAM 2x2GB Kingston DDR2 667 MHz
NVIDIA GeForce 9500 GT 1GB Yusmart [19" LCD] SAMSUNG HD502HI 500 GB
LG DVDRAM GSA-4167B Windows 7 Ultimate 64bit ubuntu 10.10

Kotik
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2384
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod Kotik » 19 pro 2010 18:47

Já jsem měl také doposavaď AVAST a byl jsem spokojen. Teď jsem dostal za dáčo NOD32 na 3 roky, tak jsem vysmátý :lol: , ale to je OT, sry.
Ntb: HP Pavilion 13-a250nc
PC: i5-4430 + Noctua NH-U9B SE2 / GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.1.1 / 2x Kingston HyperX Fury White 4GB 1866 MHz / MSI R7 265 OC / Crucial MX500, 250GB / Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB /BITFENIX Neos, bílá + EVGA 500B / Win10 Pro 64bit / AOC i2369VM
+ Genius SW​-HF 5.1 4000; Sennheiser HD 438

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod d1amond » 19 pro 2010 18:47

Memphisto: nevím jakou verzi jsi instaloval, ale standardně MSSE instaluju na všechny PC a všechny systémy a nikde mi nic nezpomalil.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod memphisto » 19 pro 2010 18:54

3 byly nejnovější (je to 2 týdny zpátky) a 3 hned ta druhá verze po uvedení a všechny počítače byly naprosto nepoužitelné a nejsem sám. Stěžovalo si na to spousta lidí z okolí a ještě pořád stěžuje .... Navíc si přečti EULA a budeš se divit, jak ten skvělý antivir od MS odesílá data o tvém PC do centrály :evil:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod Pic » 19 pro 2010 18:54

Mám dobré letité zkušenosti s Avastem a ZA.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
HAFcool
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2469
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod HAFcool » 19 pro 2010 18:55

Taky se můžu zaručit za Avast.

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2056
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Freewarové bezpečnostní řešení

Příspěvekod Petison » 19 pro 2010 19:21

Avast a na občasný sken superantispyware


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů