Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

junkie09
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod junkie09 » 15 úno 2012 22:22

Ahojky,
mám takový problém, nevím si už rady, jak na isntalaci Windows 2000 professional. Dneska mi prisel nový comp, bez OS pouze s Freedosem. Bohužel jinou instalacku OS než výše zmiňovanou nemám. Myslela jsem, že půjde vše bez problému nainstalovat jako dříve na jiných PC, ale mám takový problém.
V Biosu jsem nastavila Boot z cd-romky, poté se jako normalne rozjela instalce Winů. Hard disk mi to normalne rozpoznalo, objevily se dva oddíly, do toho jednoho jsem chtela instalnout OS, dala jsem zformatovat systemem NTFS, vse probehlo v poradku. Pote se na stejný oddíl nakopírovaly soubory OS pak ale přišel restart a OS se chtěl instalovat znovu. Od té doby mam v bodě, kde se pro Winy vybírá oddíl napsano: Neznámý disk (v této jednotce není žádný disk.) Pokud dám znovu instalaci OS, tak mi to ve stejném bodě, jako se to předtín restartovalo vyhodí modrou smrt. Když vytáhnu potom instalační CD, tak se mi hned pri zapnutí pocítace objeví pouze hlaška: Neplatná tabulka oddílů a dál už mě to nepustí.
Jestli to pomůže tak je to toto PC http://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-h41 ... 2kidjuilhb.
Děkuju moc za jakoukoli radu

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod d1amond » 15 úno 2012 22:31

Vítej na PC-HELP

Dáváš na nový PC Windows 2000? To je jako s Octavkou jezdit na protektorech ze Škody 120. Já na nich jezdil, nic proti, ale na nové auto bych je nedal.
Pravděpodobně bude mít instalace problém s rozpoznáním nových řadičů a bohužel ovladače pro ně určitě nenajdeš. Ještě mě napadá, jak jsou nastavené disky v BIOS? SATA nebo IDE režim?
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10935
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod zeus » 16 úno 2012 11:16

Ono dost zalezi, co mas vlastne za instalacku. Verze pred SP3 mely problem s velkymi disky (>120GB).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

ZdenekR.
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod ZdenekR. » 16 úno 2012 14:52

Ahoj
Už jsem se s tím setkal. NTB bez OS, značka Lenovo, Freedos... Nevzalo to nic... Ani Win XP, ani Win 7... Bylo mi sděleno, že Lenovo má tohle ošetřené, aby se nedal nainstalovat nelegální operační systém. Nepomohla ani instalačka Win 7 se servis packem 3, jak nakousnul zeus ve své odpovědi... Věnoval jsem tomu dost času, disk jsem mazal a formátoval a dělal s ním psí kusy a bohužel... Tak jsem ho nakonec vrátil a vzal jsem stejnou značku i typ s Win 7... Ne, že bych ti chtěl kazit radost z nového stroje, ale není prakticky jiná možnost, než legální OS. Jde to samozřejmě obejít, ale to bych si netroufl ti radit na tomto fóru a navíc v tu chvíli přijdeš o záruku. Možná by to vzalo nějakou verzi Linuxu, ale nevím, nezkoušel jsem to. Tak hodně štěstí.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod d1amond » 16 úno 2012 16:20

Tak si vzal blbej stroj. Běžně beru laptopy a bez OS. Tento problém jsem měl pouze jednou a na vyžádání mi výrobce poslal nový BIOS, který umožnil bootování jiného než Linux OS. A je to taky nesmysl - já si koupím retail Win a nemám je jak nainstalovat?? Málo ses hádal...
Nicméně to nemá nic společného s tímto příspěvkem, protože se nejedná o laptop, ale klasické PC.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

junkie09
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod junkie09 » 16 úno 2012 20:16

Dekuju moc vsem za rady. Na jiném foru mi jeste bylo porazeno, že se musí nainstalovat WIN 7. Ty jsem si tedy sehnala, ale doslo k dalsimu problemu, který je asi zapříčinen mou dřívější instalací Win professional2000, která mi rozházela vsechny oddíly HDD.
Ted k tomu problému: instalacka se v pohode rozjela, ale pak v jednom kroku mi to napise, ze nebyly nalezeny žádné jednotky. Prikladam obrazek (abych popsala v kterem kroku), není to můj, nasla jsem ho na nejakém jiném foru http://www.techtalkz.com/gallery/files/ ... -55-06.jpg , ale je vesmes totozny, s výjimkou toho, ze tam není zádný disk.
Co ted s tím, prosim?
Dekuju předem za odpověd, uz jsem celkem bezradná, místo toho, abych psala diplomku, tak sedím 2 dny u tohohle, protoze mám všechny potrebná data k diplomce na cd a můj netbook nemá CD-romku..

ZdenekR.
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod ZdenekR. » 16 úno 2012 21:26

To d1amond: Souhlasím s tebou. Výrobce mi nabízel jinou verzi BIOSu, která by to vyřešila, ale majitel NTB nesouhlasil a chtěl jiný stroj...

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod d1amond » 17 úno 2012 00:16

To Zdenek: Takže opět, pitomost. Tentokrát majitele, protože neznal detaily. Nejde = nefunguje = špatné.

--- Doplnění předchozího příspěvku (17 Úno 2012 00:17) ---

junkie09 píše:Dekuju moc vsem za rady. Na jiném foru mi jeste bylo porazeno, že se musí nainstalovat WIN 7. Ty jsem si tedy sehnala, ale doslo k dalsimu problemu, který je asi zapříčinen mou dřívější instalací Win professional2000, která mi rozházela vsechny oddíly HDD.
Ted k tomu problému: instalacka se v pohode rozjela, ale pak v jednom kroku mi to napise, ze nebyly nalezeny žádné jednotky. Prikladam obrazek (abych popsala v kterem kroku), není to můj, nasla jsem ho na nejakém jiném foru http://www.techtalkz.com/gallery/files/ ... -55-06.jpg , ale je vesmes totozny, s výjimkou toho, ze tam není zádný disk.
Co ted s tím, prosim?
Dekuju předem za odpověd, uz jsem celkem bezradná, místo toho, abych psala diplomku, tak sedím 2 dny u tohohle, protoze mám všechny potrebná data k diplomce na cd a můj netbook nemá CD-romku..

Prvně si diplomku pošli na mail, nebo dej na flash. Potom si v BIOS nastav režim SATA na IDE (případně AHCI disable) - jedno z toho jistě najdeš. Ačkoliv nechápu, jak se instalátoru W7 nepodařilo najít disk, když zná všechny dnes používané řadiče. Instalace předchozí W2000 s tím jistě nemá nic společného. W7 jsou výš a měly by to přelousknout.

//Tobě to ale najde disk. Konkrétně 9GB, který nemá akorát nastavené oddíly pro instalaci. Je tam ještě nějaký další disk kromě tohoto 9GB?
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

junkie09
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod junkie09 » 17 úno 2012 12:25

Dekuji moc za radu. nn, ten obrazek jsou tu dala není můj, dala jsem ho tu jenom pro vysvětlení, aby bylo vedet v kterem kroku s tím rozdílem, že já tam nemam zadny disk. Jinak můžete mi prosim rict, kde najdu v BIOSU to sata či IDE. Orpavdu to nemohu najit, mam jiný BIOS, nez v drivejsich compech a vůbec se v tom neorientuju a nikdo mi to nepopíše jak se tam dostat, i kdyz jsem googlila. Posílá tentokrát můj obrázek vyfoceného BIOSu, zkuste mi moc prosim rici, kde tam najdu to IDE či AHCI. Moc vám děkuji!! http://junkie009.rajce.idnes.cz/nastenk ... 012073.jpg Pak jeste tady posilam obrazek, zda-li to tu mam dobre nastaveno http://junkie009.rajce.idnes.cz/nastenk ... 012070.jpg a potom jeste jeden z diskpartu http://junkie009.rajce.idnes.cz/nastenk ... 012072.jpg

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod d1amond » 17 úno 2012 14:05

To máš v BIOS jedinou položku Main?
To další nastavování se týká bootování po síti. Nemá to co dělat s pořadím bootování DVD, HDD, ...
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

junkie09
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod junkie09 » 17 úno 2012 15:31

nn, jen jsem myslela, ze to ma byt nekde tam, nafotim a poslu to dalsi, a navedte mne, prosim, vím jsem lama, ale na to ted nic nezmenim....

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10935
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Windows - neplatná tabulka oddílů

Příspěvekod zeus » 17 úno 2012 15:36

V diskpartu (ten je z W7, ze?) zadej nasledujici prikazy

select disk 0
clean
create partition primary size=50000
create partition primary
select partition 1
active
exit

pomoci nich disk komplet smazes a nasledne na nem vytvoris dva oddily (50GB a zbytek), prvni oznacis jako aktivni (aby z nej sel boot). Po restartu bys jiz mela byt schopna tam dostat i ty Win2000 (nebo W7 dle uvazeni).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    2429
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27
  • Instalace Windows 11 do chromebooku Příloha(y)
    od DeNNI85 » 18 bře 2024 13:48 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    22
    4774
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 bře 2024 15:13
  • Instalace aktualizace pro Windows 10 Příloha(y)
    od hanni2000 » 17 srp 2023 13:24 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1571
    od sim20 Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 14:46
  • Instalace Windows 11 po mně chce driver !
    od Jarda_For » 30 led 2024 16:30 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1941
    od Jarda_For Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 20:59
  • Win 11 - instalace, nebootuje do win Příloha(y)
    od Anubides » 31 pro 2023 12:35 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    2851
    od Anubides Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 22:53

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 2 hosti