Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

seiga
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: leden 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod seiga » 17 led 2012 02:16

Zdravím, ještě jsem se s tímhle problémem nesetkala, ani ho podle hesel nemohu nikde najít. Měla jsem na notebooku sedmičky home, zezadu mám licenční kod a teď ten problém cd k tomu nebylo dodáno a já, že mi notebook blbnul zkoušela různé verze systemu, abych zjistila, jestli to někde nebude šlapat líp, ale bohužel, nic moc, jen ultimate je teď o něco lepší. Jenže teď chci reklamovat notebook, už kvůli prasklýmu display a tomu, že je pořád zpomalenej a nechce startovat a vypínat, dokud nevyndám usbčka a karty ze zabudované čtečky, a chtěla bych zpátky nainstalovat legální soft, když k němu mám licenční kod zezadu na notasu, jde to, když jakoby stáhnu nelegální, naktivovaný a přidám při instalaci svůj kod, nebo to tak nejde? Nebo jak to mám teď udělát náhodou nevíte ?

Reklama
Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod hroch123 » 17 led 2012 08:47

Při instalaci vložíš své číslo. Aktivuješ poté. Toť vše.
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod d1amond » 17 led 2012 08:55

Určitě to nebude legální. Musíš instalaci provést z média, které bylo dodáno k laptopu (ale pochybuju, žádný výrobce ho nedodává). Všichni to řeší recovery oddílama, ze kterých si zákazník vytváří média pro obnovu sám.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod guest » 17 led 2012 09:22

Je možné, že ten Recovery oddíl i po jiných instalacích zůstal zachován.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod Luboš » 17 led 2012 11:36

Pro d1amond: Legální to bude !!! O legálnosti či nelegálnosti nerozhoduje to, odkud jsi to nainstaloval, ale to, zda máš legální registraci k produktu. A pokud tedy na počítači je originál samolepka od Microsoftu s registračním číslem které se použije při instalaci, tak to legální je! Věř mi, vím o čem mluvím.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod hroch123 » 17 led 2012 12:56

Konečně někdo kdo ví o čem mluví. Hurá.
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

seiga
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: leden 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod seiga » 17 led 2012 14:37

Tak moc děkuji za pomoc, snad to teda výjde s instalací z "nelegálně" staženého cd, ale zadání klíče, windows si to pak sám aktivuje teda nějak. Doufám. :) Děkuji! Myslela jsem ještě třeba jestli ten klíč není ztracený, nebo to teoreticky jde nahrát na víc počítačů a bude to legální? Nebo jak poznají, že teď když to instaluji, to instaluji na ten notebook... ? :D

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod guest » 17 led 2012 14:59

Samo se to neaktivuje, musíš on-line anebo telefonicky. Pokud je to už někde nainstalované, bude problém!

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod d1amond » 17 led 2012 15:21

Luboš píše:Pro d1amond: Legální to bude !!! O legálnosti či nelegálnosti nerozhoduje to, odkud jsi to nainstaloval, ale to, zda máš legální registraci k produktu. A pokud tedy na počítači je originál samolepka od Microsoftu s registračním číslem které se použije při instalaci, tak to legální je! Věř mi, vím o čem mluvím.

Tak to se hodně pleteš a měl bys trochu vědět o čem mluvíš (stejně tak Hroch123) - uživatelka uvádí systém, dodaný s laptopem, tj. korporátní licence (pokud ovšem na štítku není Microsoft OEM - v případě zakoupení samostatně). Licence, pod kterými výrobci notebooků prodávají Windows, namají nic společného s licencemi OEM, které nabízí sám MS a taky od nich dává ruce pryč, pokud si zavoláte o pomoc jejich linku. To samé ovšem platí o instalačních médiích. A že ten bussines dělají u Aceru, HP apod velmi dobře - hloupost uživatelů je zlatá žíla :wink:
Kdyby se mi již několik laptopů nevrátilo ze servisu s tím, že na nich není jejich systém, tak bych to tu nepsal. Ale dobře, pokud myslíte, že to projde, dobrá. Nejsem tu od toho, abych někoho přesvědčoval, rádci by tu měli být dost zkušení :bigups:

//mimochodem, viděl někdy někdo neupravné legální OEM Windows ke stažení na netu? Já ne. MS totiž nic takového neposkytuje.

//projít aktivací samozřejmě (náhodně, ale pochybuju o tom) může a potom jen budem držet pěsti, že vše projde. Ale rozhodně se nejedná o legální aktivaci. Aktivace při instalaci z recovery totiž vůbec neprobíhá a provádí se pouze kontrola v rámci aktualizací.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod hroch123 » 17 led 2012 16:32

houbaři
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod Luboš » 17 led 2012 18:07

S tou verzí OEM samozřejmě souhlasím. Takto nabytá licence se váže pouze na ten počítač, na kterém byla nainstalována - viz Autorský zákon.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

seiga
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: leden 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Windows 7 home - mám cd key, nemám instalační cd

Příspěvekod seiga » 17 led 2012 19:10

Ne není to nikde nainstalované, jenom jsem nevěděla, jestli nevadí, že už na tom notasu, ke kterymu to patri, to bylo. Jen to zkusím na ten notebook, jakoby znova, takže jsem pochopila od d1amond, že když se jim to i přes to nebude líbit, tak ho stejnak jenom vrátí, že tam není jejich soft a to i v případě, že bych to reklamovala kvůli nejedoucím pixelům na obrazovce? Asi 1cmx1cm. Někde jsem četla, že snad ani na reklamaci nemusím posílat HDD, že jim může být jedno, co tam mám za data, nebo kdybych je nutně potřebovala, nebo ho můžu úplně naformátovat a poslat ho tak? Jenom dotaz, jinak zkusim tam holt kopnout ten klíč co mám a uvidíme, co to udělá.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    2298
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    2463
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59
  • Windows 10 lite
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:53 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1336
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 12:02
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    1075
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1065
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů