Neznámé heslo do Win7

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Leiste
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Leiste » 21 kvě 2011 20:29

Zdravím,
moje teta má nový laptop teprve tři měsíce, bohužel se v tom vůbec nevyzná, neumí ještě dělat s PC technikou a doufá, že se na tom naučí pracovat. Problém tkví v tom, že ten laptop v podstatě používal jen její přítel ze kterého se vyklubal podvodník a zloděj, který zdrhl již před dvěma měsíci a policie po něm pátrá. Čili na laptopu se dělalo jen měsíc. A já se nedostanu pomocí F2 ani do BIOSu, systém Win7 Home Premium. Po zapnutí ani na F2 nereaguje a rovnou se načte jen přihlašovací okno do systému. S Win 7 dělám poprvé. Jinak sem si všiml, že pod přihlašovacím řádkem je napsaný "Napověda pro heslo: Šest" Zkoušel sem různý hesla s tetou, nic nás nenapadlo a stále to hlásí nesprávné heslo. Zkoušel sem aj ophcrack nastavený a vypálený jako bootovací CD, taky na to nereaguje i když mi DVD-romka zpočátku zabzučela, co s tím?

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Myloš » 21 kvě 2011 20:33

Zkusil bych nouzový režim, do kterého bych se přihlásil pod jménem Administrator (bez hesla) a pokud to projde, změnil bych heslo.
Jestli se nejde dostat do BIOSu, pomohl by jeho reset, ale je-li počítač nový, tak bych se v tom nevrtal kvůli záruce; leda se dohodnout se záručním servisem, uda by BIOS neresetli.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Leiste
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Leiste » 21 kvě 2011 20:37

Nevím, jak bych se do nouzového režimu dostal, nic takového to nenabízí a navíc ten profil je jenom jeden a to s jménem profilu výrobce laptopu, takže nabízí napsat jenom heslo. Aj slovo administrator mě napadl, ale pochopitelně to na to nereagovalo.

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod jackm » 21 kvě 2011 20:44

Myloš píše:Zkusil bych nouzový režim, do kterého bych se přihlásil pod jménem Administrator (bez hesla) a pokud to projde, změnil bych heslo.
Jestli se nejde dostat do BIOSu, pomohl by jeho reset, ale je-li počítač nový, tak bych se v tom nevrtal kvůli záruce; leda se dohodnout se záručním servisem, uda by BIOS neresetli.

Ve Windows 7 uživatel Administrator není, při instalaci, se zadá jeden uživatel a ten je správce počítače.
edit: Doporučil bych Ti OPHCRACK.

Leiste
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Leiste » 21 kvě 2011 20:53

jackm: Už sem tu psal, že i ophcrack sem zkoušel, nereaguje ani když DVDromka zabzučí ;)

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod jackm » 21 kvě 2011 20:55

Todle je docela častý problém, nechápu proč k tomu nedávají hesla. Pokud není v manuálu, tak bych s tím zašel do obchodu, popřípadě kontaktoval výrobce.

Odstraněn duplicitní příspěvek! Pic

Leiste
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Leiste » 21 kvě 2011 21:19

Tak jsem zkusil ještě hodněvícekrát stisknout F2, než předtím pár poklikáním a hele, ono to chytlo :D V BIOSu sem nastavil spouštět z DVD, kd esjem měl ophcrack na CD a po uložení a odchodu z BIOSu to zareagovalo, něco přečetlo, parametery apod. a teď nevím co mám napsat do [DR-DOS] A:\>? I přesto, že mi to nereaguje na jakékoliv písmeno? Chtěls em tam napsat D: jako pro DVD

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Myloš » 21 kvě 2011 21:24

Zkusil bych všechna písmenka. Na některém se to snad chytne.
Změna disku v DOSu se dělá pomocí CD (= Change Directory), tedy např. CD D: (malá/VELKÁ písmena nehrají roli).
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Leiste
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Leiste » 21 kvě 2011 21:34

Tak sem resetoval a po naběhnutí už šlo psát, zadal sem teda to cd d: - enter, vzalo to, ale po třech vteřinách se objevil znovu řádek [DR-DOS] A:\>... Další možnosti prosím? Jinak před tíms e objevila tabulka Curent options: /MLX, /BL=16, //LEND=ON, /DELAY=OFF, kterou volbu z nich mám vyťukat?

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Myloš » 21 kvě 2011 21:41

Kterou možnost? To nevím, s ophcrackem jsem nepracoval. Není k němu někde nějaká nápověda?
Jinak to D: může být klidně jiné písmenko.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Leiste
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Leiste » 21 kvě 2011 23:07

Je k tomu nápověda, ale jaksi nereaguje mno, samozřejmě jsem zkoušel i jiné písmeno, konkrétně E nebo F, typické pro DVD

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neznámé heslo do Win7

Příspěvekod Myloš » 21 kvě 2011 23:16

1) Co třeba B:?
2) Myslím nápovědu na internetu. Třeba http://sourceforge.net/apps/mediawiki/o ... ck_Support
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • neznámé hlášení po zapnutí
    od cucumber » 30 led 2024 17:45 » v Vše ostatní (sw)
    1
    775
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 18:33
  • Zabezpečení firemního PC (Heslo)
    od KRA » 04 srp 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1272
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 12:48
  • Instalace win7
    od jarek3202 » 27 led 2024 21:53 » v Windows 11, 10, 8...
    15
    2284
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 09:14
  • WIN7 nefunguje uprava jasu
    od Bary-Jan » 08 říj 2023 14:02 » v Windows 11, 10, 8...
    16
    6283
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 09:53

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů