Nejdou spustit programy ve Windows VYŘEŠENO

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior

Nejdou spustit programy ve Windows  VYŘEŠENO

Odeslatod Riky » 04 Kvě 2011 19:40

Zdravím, mám problém, při prohlížení důvěryhodné stránky na netu se mi zaviroval noťas. Pokusil jsem se toho zbavit Obnovou systému (minule se mi to povedlo), ale bohužel po restartování:
- mi zmizelo několik ikon na panelu vpravo,
- nejdou spustit téměř žádné programy, vždy když chci něco spustit (např. ESET, Mozillu, Explorer, ....), tak to vyžaduje zvolit program, v jakém to otevřít, jenže žádný vyhovující program pro většinu aplikací v seznamu není, Mozillu spustím pomocí Firefox, ale musím to zvolit pokaždé, např. obrázky a videa, které mám na disku, mi spustit jdou...,
- Nápověda a odborná pomoc nelze spustit, hlásí to: helpctr.exe Aplikace nebyla nalezena
- Přístup a výchozí nastavení programů také nelze spustit, hlási to: control.exe Aplikace nebyla nalezena
- ajiné

Nevíte, prosím, někdo, co s tím? Díky!
Riky
Level 1
Level 1

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Pohlaví: Muž

google adsense
Google

Re: Nejdou spustit programy ve Windows

Odeslatod alenka_v_říši_divů » 04 Kvě 2011 19:50

Pravděpodobně máš zničenou či nabouranou asociaci spouštění spouštěcích souborů, nech si tady systém odvirovat vložením logu z Hijackthis. Jinak mezitím, aby tě to neotravovalo, si to oprav spuštěním tohoto souboru http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip (před spuštěním rozbal) a přidej informace do registru... máš XP?
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6

Věrnost fóru:
Věrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóruVěrnost fóru

Obrázky: 2
Arcade rekordy: 1
Pohlaví: Muž

Re: Nejdou spustit programy ve Windows

Odeslatod Riky » 04 Kvě 2011 20:18

Děkuji, už to jde! :)
Riky