Budu moci v OEM verzi Win 7 přetaktovávat CPU, GPU, RAM?*

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

putko
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Budu moci v OEM verzi Win 7 přetaktovávat CPU, GPU, RAM?*

Příspěvekod putko » 12 srp 2010 12:46

Ahoj, sestavuji si celý nový PC a mám tedy možnost k tomu dokoupit za poměrně rozumnou cenu Win 7 s licencí OEM. Když jsem však četl, že tato licence je poměrně přísně vázaná na hardware, počala mě takhle vzadu vlevo v hlavě nahlodávat myšlenka, zda budu nadále moci provozovat svého koníčka - přetaktovávání. Volba hardware nového PC směřuji tak, abych se této mé kratochvíli mohl plně a bezpečně věnovat :listen: , nicméně si nejsem jistý zda zrovna tato licence tomu bude nakloněna. Máte prosím s tímto nějaké zkušenosti? Schroupnou ony W 7 OEM změny taktu CPU,GPU a pamětí? Díky za Vaše zkušenosti i případné názory. Ještě si dovolím předeslat, že cena krabicové verze W 7 už mi tak rozumná nepřipadá (tedy při pohledu na výplatní pásku :? ) :smile:
Naposledy upravil(a) Myloš dne 12 srp 2010 17:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesnění nadpisu „Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí“, aby bylo na prvné přečtení patrné, na co se vlastně ptáš.

Reklama
Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod Spyke » 12 srp 2010 13:17

Vítej na Pc-Helpu!

S taktováním to nemá nic společného. OEM verze se váže na první instalaci (na komponenty) na novém Pc a na něm taky platí, tzv. je nepřenositelná. Některý HW, nevím jestli je to nějak v % či jak, sice vyměnit můžeš, ale v některých případech pak budeš muset volat na MS, protože se ti jinak Windows neaktivuje - týká se to MB?, HDD, CPU, možná i pamětí. Zbytek Pc to vezme v pohodě. Z čehož vyplívá, že OEM verze je použitelná jen daném HW vybavení, na kterém si ji nainstalovat a je nepřenositelná na jiný HW - až si budeš pořizovat nový Pc, budeš si pořizovat i nový systém.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod Žbeky » 12 srp 2010 13:46

Osobně se domnívám ,že to je vázané jen na zákldní desku - ram i cpu jsem měnil a pc vždy v poho naběhlo bez nějaké hlášky od MS
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
skunkicz
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 653
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod skunkicz » 12 srp 2010 13:49

bod pro žbekyho - ma one hundred per cent pravdu

oem se váže JEN na základní desku a to konrétně na SERIOVÉ ČÍSLO desky ... nic jiného nehaje roli
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

NB: Intel Pentium DC, 3GB RAM, Ati Mobility Radeon HD4570, 250GB HDD - Windows 7 + Archlinux

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod Spyke » 12 srp 2010 13:55

V tom případě to museli kluci změnit, protože to kdysi nebývalo jen o MB. Jak je to tedy, pokud se MB porouchá a je nutná výměna (což se při OC může stát), jde se s nimi vůbec nějak domluvit? :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod Žbeky » 12 srp 2010 14:00

Jedbnou to tu kdysi kdosi řešil. Musel volat na telefonickou podporu. Vysvětlil jim, že jeho deska odešla do věčných lovišť a teď má novou z reklamace. Oni si ho nějak ověřili a pak použil stejnou licenci. Detaily si nepamatuju
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

putko
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod putko » 12 srp 2010 16:12

Super, díky moc za info, jdu do té OEM, testnu taktění, a pak sem dám pár slov jak to dopadlo :)
Díky moc.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 7 OEM a přetaktování CPU,GPU,pamětí

Příspěvekod memphisto » 12 srp 2010 17:02

Spyke píše:V tom případě to museli kluci změnit, protože to kdysi nebývalo jen o MB.


Už je to víc jak rok takhle :wink:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů