Tato kopie Windows není pravá Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod Luboš » 20 čer 2010 11:55

Po poslední aktualizaci Windows 7 se možná některým uživatelům zobrazila na ploše varovná hláška "Tato kopie Windows není pravá".
Pokud máte k dispozici legální systémový Product Key (tzn. klíč o pěti znacích v pěti skupinách), lze toto opravit následujícím postupem:

(Doporučuji nejprve vytisknout tento návod a připravit si Product Key)

1. Nejprve jděte na Control Panel -> Folder Options -> View (Ovládací panely -> Možnosti složky -> Zobrazení).
a) Odstraňte zatržení u nastavení Hide extensions for known file types (Skrýt příponu souborů známých typů).
b) Zatrhněte volbu Show hidden files, folders and disks (Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky) a pak OK.

2. Zastavte službu Protection of software (Ochrana softwaru) - sppsvc. Opět přes volbu Control Panel -> Administrative Tools -> Services (Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Služby) . Najděte tuto službu a vlevo nahoře klikněte na Stop (Zastavit). Toto okno zatím nezavírejte, budete ho potřebovat ještě v bodu č. 4.

3. V Správci souborů (Průzkumník Windows, Total Commander apod.) najděte dva původně skryté soubory ve složce C:\Windows\System32 (proto jsme provedli bod č. 1), které mají příponu .C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0 a zrušte je. Pokud jste předtím neprovedli předchozí bod č. 2, tak se vám to nepovede.

4. Opět spusťte službu - sppsvc (viz bod č. 2), tentokráte však klikněte na volbu Run (Spustit). Nyní už můžete uzavřít všechna okna.

5. Téměř okamžitě se vám zobrazí chybová hláška, kterou jednoduše zrušte a povinně restartujte PC.

6. Po opětovném přihlášení do systému se objeví další okno, kde se vám nabídne vložení nového aktivačního klíče (Product Key). Vložte všech pět pětic znaků (pomlčky mezi jednotlivými skupinami se vloží automaticky) a klikněte na Next (Další). Pokud jste připojeni k internetu, tak se spustí procedura pro ověření vloženého klíče - trvá to několik minut. Po úspěšném ukončení se zobrazí zpráva s textem "Aktivace proběhla úspěšně" a tak můžete pokračovat v práci. Volby změněné v bodu č. 1 můžete zas vrátit zpět - pokud chcete.

Ať se vám to podaří.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Reklama
filip.sedivy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 121
Registrován: červen 10
Bydliště: Praha 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod filip.sedivy » 23 čer 2010 14:22

A nebo pokuď máte Windows 7 a počítač lenovo tak Product Key se vyplní automaticky , nebo stačí jen potrápit aktualizacemi

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod X » 23 čer 2010 15:00

A co zažalovat MS za šíření poplašné zprávy? :D

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod aldik » 25 čer 2010 00:41

neplatí to i pro Vistu? .. už pár dní se mi zobrazuje že proběhla neautorizovaná změna a že je nutné systém znovu aktivovat, jenže product key to nebere, aktivace po letefonu taky nejde.. původně sem si myslel že to mělo souvislost kontrolou logu na Viry.cz a nějakými úpravami dle jejich rad.. http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=101952

.. ale pak rady jak to znovu aktivovat nepomohli.. už sem z toho zoufalý :? :-( :-( :huh:

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod aldik » 25 čer 2010 19:07

hustýý, ono to funguje i na Vistu.. dííky moc 8) akorát sem musel trochu postup změnit, protože to jinak nešlo

1) stejný postup
2) danou službu sem nenašel, tak sem systém restartoval, pomocí klávesy F8 se dostal do nouzového režimu
3) vybrané soubory sem v nouzovém režimu smazal a žádnou službu sem tímpádem v nouzáku nemusel zastavovat
4) krok byl přeskočen
5) krok byl přeskočen
6) po smazání sem počítač restartoval no normálního režimu, zadal product key.. aktivace proběhla Ok.. znovu restartoval počítač a je to Ok.. už mě Mrkvosoft neotravuje s tím že systém není aktivován :wink:
7) Vše je Ok.. snad se zas něco nezmrší :evil: :D

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod Luboš » 10 črc 2010 17:31

Super!
Takže můj postup na začátku této větve a tvůj (aldik) na konci může sloužit jako univerzální postup pro Win7 a Vistu! A opět jsme zvítězili nad Mrkvosoftem!!!
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
king-surf
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1223
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod king-surf » 10 črc 2010 19:12

huráá :D

mě toto plyvali XPčka, a můj legální Product key nefungoval
Návod na HiJackThis log*HWMonitor*CCleaner*HWInfo

KDO SE MOC PTÁ, MÁLO GOOGLÍ!


CS 1.6. The Best Game.
2x3.1Ghz|4GB|HD4250|500GB 7.2k|Fortron 400W

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod samotarrk » 10 črc 2010 19:47

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Fakt Vás nechápu. Kdysi se mi to stalo, je to pár měsíců a vyřešil jsem to jednoduchou, standartní cestou. Z Microsoftu si stáhnul program pro ověření pravosti a ten spustil a oznámil, že můj systém je legální a bylo to.

Myslím, že je to běžná kontrola, stejně jako jiné v jiných situacích. Revizor Vám také nevěří, že máte platnou jízdenku, proč by Vás jinak kontroloval? Stačí mu ji ukázat a jdete dál. Proč bych ho měl žalovat? A hlavně bych chtěl vidět fyzickou osobu jak jde do soudního sporu s Microsoftem :lol:
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod aldik » 10 črc 2010 19:48

no vida, tak už to funguje i na XPčka :lol: ..

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tato kopie Windows není pravá

Příspěvekod aldik » 10 črc 2010 19:50

samotarrk píše:Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Fakt Vás nechápu. Kdysi se mi to stalo, je to pár měsíců a vyřešil jsem to jednoduchou, standartní cestou. Z Microsoftu si stáhnul program pro ověření pravosti a ten spustil a oznámil, že můj systém je legální a bylo to.

Myslím, že je to běžná kontrola, stejně jako jiné v jiných situacích. Revizor Vám také nevěří, že máte platnou jízdenku, proč by Vás jinak kontroloval? Stačí mu ji ukázat a jdete dál. Proč bych ho měl žalovat? A hlavně bych chtěl vidět fyzickou osobu jak jde do soudního sporu s Microsoftem :lol:


problém je v tom, že na tuhle chybu ověřování legalizace z webu MS nešlo.. samozřejmě že sem to taky zkoušel, ale pořád mi to hlásilo že systém windows nebyl aktivován :evil: .. až poté co sem to vyřešil díky tomuhle postupu, sem si mohl znovu zkontrolovat legálnost Win z webu MS :wink:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tato kopie Windows není pravá  Vyřešeno

Příspěvekod X » 10 črc 2010 21:48

samotarrk: Tak to by ses divil, jaké měl MS problémy, že zpočátku neuváděl účel aktualizace pro WGA / Ověření pravosti a že nešla odinstalovat ... :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou hodnotu má tato sestava?
    od pukasinek » 05 lis 2023 15:05 » v P: Hardware
    3
    1271
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 15:53
  • Kolko fps može davat tato zostava ?
    od Eistima69 » 31 led 2024 16:24 » v Problémy s hardwarem
    2
    581
    od Eistima69 Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 21:28
  • Tato aplikace je z důvodu zajištění vaší ochrany blokována
    od Scanner » 02 dub 2023 14:25 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1658
    od Scanner Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 11:17
  • Windows XP emulátor na Windows 10 Příloha(y)
    od propi » 08 dub 2023 13:56 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    2707
    od propi Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2023 19:47
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1524
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů