Nezdařený (zatím) up na W10 Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nezdařený (zatím) up na W10

Příspěvekod macfig » 29 črc 2016 07:27

Během 4 dnů pokusů o up W7 na W10 na NB Dell jsem ty W10 stahoval 7x. Z toho 1x se stáhly na disk a stáhly a instalovaly se aktualizace W7. Ty W10 nahlásili, že se nepodařilo stáhnout 1 aktualizaci. Po stisku opakovat se vše stahovalo znovu a skončilo to stejně. Dal jsem vyhledat aktualizace a stahovalo to ty W10 znovu, ale tentokrát bez hlášení chyby. Tak jsem dal upgradovat a začalo se to stahovat znovu. To jsem stopl a pokoušel se spustit stažené W10 z disku. Stáhly se znovu. Mimochodem na mém pomalém připojení každé stažení trvá okolo 3 až 4 hodin. Dal jsem upgradovat a stáhlo se to znovu a začala instalace W10, která po 2 hodinách (naposledy jsem na obrazovce zaregistroval 26 %) skončila černou obrazovkou a po další hodině přestal chroustat disk a NB usnul. Po zapnutí se objevilo něco jako obnova původní instalace Windows a po 2 hodinách jsem byl zas na W7. Po marném hledání, kde to skončilo a jak pokračovat jsem zjistil, že se to fakt vše vrátilo komplet zpátky na W7, a to včetně toho, že tam nebyly ani ty stažené a instalované aktualizace. Dal jsem tedy vyhledat aktualizace. Stáhly se a instalovaly a nabídlo to up na W10. Tak jsem to dal. W10 se stáhly pošesté a nabídlo to upgrade později nebo hned. Dal jsem hned. Stáhlo to W10 posedmé a začala instalace W10, která po 2 hodinách (naposledy jsem na obrazovce zaregistroval zas 26 %) skončila černou obrazovkou a po další hodině přestal chroustat disk. Jen NB neusnul - v W7 jsem předtím nastavil neusínat. Takto to "visí" teď asi 5 hodin. Uvidím až se vrátím z práce, zda to přeci jen něco neudělalo. Pokud ne, tak je mi jasné, že až na to sáhnu, tak se to vrátí zpět na W7 a manželka je bude mít na NB už nafurt.
Je mi jasné, že se zde objeví komentáře, co jsem možná mohl udělat (zbytečné rady - prostě jsem postupoval takto), co by bývalo lepší (sice dobré rady, ale vzhledem k dnešnímu konci bezplatného up na W10 už asi zbytečné), že jsem měl ten up udělat dříve a mezitím bych problémy nějak vyřešil (měsíc jsem o tom doma mluvil a teprve před 5 dny se manželka rozhodla pro upgrade), že čistá instalace je lepší (ale kam s těmi 150 GB dat), že Linux je lepší (neumím ani já a manželku k tomu nutit nemíním, nehledě na to, že když v práci máme oba W, tak mít doma jiný systém není ideální, naopak se snažíme mít vše maximálně sjednocené).
Pokud by však někdo věděl, jak ještě zachránit ten up zdarma, tak rady vítám.
Dík

Reklama
jonasx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 73
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezdařený (zatím) up na W10

Příspěvekod jonasx » 29 črc 2016 11:23

nestahuj zadne aktualizace stačí si stáhnout takovou tu update tool od microsoftu a tam se ti stáhne windows 10 a nainstaluje i když ti chybí např. 300 aktualizací windowsu 7 odkaz : http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... tion-tool/ dnes to ješte stáhnout můžeš protože až zítra by nemělo být možno aktualizovat

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezdařený (zatím) up na W10

Příspěvekod macfig » 29 črc 2016 11:42

To jsem zkoušel a stejně se to samo nejdřív hodilo do aktualizací. Je fakt že jsem to dělal po třetím nebo čtvrtém stažení W10 a tak jsem to stopl. Zkusím, zda ta obrazovka aktualizace nebyla jen nějaký mezikrok bez faktického stažení.

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezdařený (zatím) up na W10  Vyřešeno

Příspěvekod macfig » 31 črc 2016 13:38

Tak na 13. pokus se povedlo "za dvě hodiny dvanáct".
V nějaké diskuzi jsem našel, že někomu se přehříval NB pro upgradu a kolabovalo to a tak jej chladil podložkou. Když jsem NB začal chladit tak se instalace sekla ne na 26 %, ale až na 75 %. Tak při 13. pokusu jsem měl notebook nejen na chladicí podložce, ale hned vedle otevřeného okna, z kterého funěl studený vzduch. A ejhle upgrade dokončen.
A pokud by někdo říkal, že je to blbost, tak bych si to myslel taky, ale prostě to u mě zafungovalo. Nebo možná jen náhoda? Nevím, ale W10 mám.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů