Upgradovat na win 10? Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 28 črc 2016 18:37

WizzmanCZ píše:Win 10 jsou super ze začátku dělaj hovadiny tak pár dní(např.nejde zpustit tl. Start) ale potom jsou skvely treba i tema virtualnima plochama kde na jedny mas hry a na druhy treba praci atd...
Za mě win10 super
Mne ve Windows 10 po upgrade od začátku vše funguje téměř tak jak má a neměl jsem s tím problémy, že by mi něco nefungovalo. Samozřejmě je dobré si to vše ponastavovat aby to vypadalo a fugovalo pokud možno co nejvíce tak jak to kdo chce a ne tak jak nám to předloží Microsoft. Windows 10 je sice dobrý ale jako super bych ho neoznačil. Kromě toho, že některé věcí jsou trochu jinak dělané tak mi to celkově připadá srovnatelné s Windows 7 které jsem měl předtím. Nic zásadního převratně vylepšeného jsem na těch desítkách prozatím nenašel.
Nevím co někteří až tak skvělého vidíte na těch virtuálních plochách. Představoval jsem si to trochu jinak než to ve skutečnosti je. Jsou to pouze obyčejné složky kde v každé můžu mít něco jiného a mezi nimi se přepínat. To snad jde i bez toho aniž by to bylo integrované ve Windows jako samostatná funkce. Po prozkoumání jsem to vypnul aby mi to zbytečně nepřekáželo.


Minapark píše:Je špatně něco u tebe. Zkus jinej prohlížeč.
tady je screen

Dodatečně přidáno po 10 minutách 59 vteřinách:
Jen doplním, přešel jsem na 10-ky. Screen už je z 10-tek.
A co např. by mohlo být špatně u mne? Vyzkoušel jsem to ve Firefoxu, IE a Chrome a všude je to stejné jak je vidět z přiloženého screenu.
stranka.jpg
A i když tu stránku přesunu až dolu tak tam na ní žáden odpočet není.

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod faraon » 28 črc 2016 18:43

Mazlíčku, zahraj si v Desítkách párkrát Solitaire, a zapřemýšlej o sběru dat pro cílenou reklamu! Zjevně nechápeš kolik peněz se takhle dá vydělat!

Mimochodem, podle průzkumů na násilně vnucovaný W10 přešlo pouze 19% uživatelů, přestože jsou "zdarma". On na tom bezplatném přechodu M$ stejně moc netratí, protože Widle už dávno nejsou jeho hlavní zdroj příjmů. Nejvíc peněz vydělávý patentovým vydíráním na Androidu...

vlazy píše:Nevím co někteří až tak skvělého vidíte na těch virtuálních plochách.

Jo, říkali to před patnácti lety stejně jako dnes, já bych bez nich už dávno nedokázal existovat. I když poslední dobou jsem se uskrovnil, vystačím se třemi a čtvrtou mám rezervní :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 28 črc 2016 19:19

faraon píše:
vlazy píše:Nevím co někteří až tak skvělého vidíte na těch virtuálních plochách.

Jo, říkali to před patnácti lety stejně jako dnes, já bych bez nich už dávno nedokázal existovat. I když poslední dobou jsem se uskrovnil, vystačím se třemi a čtvrtou mám rezervní :lol:
Vytrhnul jsi pouze jednu větu z celku. Já proti těm virtuálním plochám nic nemám, ale to co je v tom Windows 10 jsem si představoval trochu jinak. Myslel jsem si, že to bude dobrá věc, ale tak jak je to dělané tak podle mne nic moc.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod faraon » 28 črc 2016 19:47

vlazy píše:je to dělané tak podle mne nic moc.

Ano, nemá smysl kopírovat celý příspěvek, když reaguji jen na malou část a ještě navíc je to hned ten předchozí. Konkrétně tenhle úryvek platí pro WIndoze už třicet let, všeobecně :lol:
"Když to nemůžete udělat dobře, alespoň to udělejte tak, že to vypadá dobře." - Bill Gates

Co si tak vzpomínám, virtuální plochy slibovali už do Longhornu, proslulého rudou smrtí a proslaveného jako omalovánky Vista, a multitasking měl umět už MS-DOS 4, nejenže ho (na rozdíl od konkurence) neuměl, ale byl to ten nejhorší a nejnestabilnější DOS v historii!

Ale větší problém, než ubohá nevydařená napodobenina toho, co v Linuxu funguje naprosto samozřejmě od minulého století, by mohlo být, že tazatel dopadne takhle: viewtopic.php?f=46&t=177515
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 28 črc 2016 20:25

faraon píše:Ano, nemá smysl kopírovat celý příspěvek, když reaguji jen na malou část
Nemá to smysl asi jak kdy. Ty jsi ale vynechal to podstatné asi proto, že se ti to nehodilo. :-(
faraon píše:Ale větší problém, než ubohá nevydařená napodobenina toho, co v Linuxu funguje naprosto samozřejmě od minulého století, by mohlo být, že tazatel dopadne takhle: viewtopic.php?f=46&t=177515
Ano i to se může stát a něčeho takového jsem se také docela dost obával. Nakonec mi to s tím upgrade dopadlo dobře.

Vidím, že se tu snažíš vychvalovat Linux jako něco úžasného tím, že se snažíš co nejvíce kritizovat a pomlouvat Windows. :-( Já netvrdím, že Windows je něco super úžasného, ale pro moje potřeby a asi i mnohých dalších lidí je Windows dobrý.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod faraon » 28 črc 2016 20:51

Podstatné to bylo pro tebe, mě se to netýkalo. Já jsem reagoval jen na konkrétní úsek.

Vážně Linux tak moc vychvaluji? Vtipy o Windowsech jsem začal sbírat už v době kdy jsem je ještě používal, a mám jich tu opravdu hodně. Pro mě je to spíš pohled ve stylu: "Nefunguje ti v Trabantu centrální zamykání u spolujezdce? To jsem měl už před lety u Favoritu, a na všech pěti dveřích!"
Koukl ses na ten Beryl? viewtopic.php?f=46&t=177483#p1389073 To už je dneska historie.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 29 črc 2016 01:42

faraon:
Ano tebe se to netýkalo a nebylo to pro tebe podstatné, protože by jsi pak musel na ten širší celek reagovat trochu jinak a to jsi rozhodně nechtěl. Je to něco podobného tak jako by ti např. někdo řekl, že nechodí do kina proto, že je slepý a ty by jsi si z toho vzal pouze to, že nechodí do kina a začal ho přesvědčovat aby si tam dnes určitě zašel, protože tam hrajou velmi dobrý film.
Nic proti vtipům o Windowsech nebo čemkoliv jiném, ale vtipy jsou vtipné pouze tam kde jsou namístě.
Dostali jsme se tu už dost hodně mimo téma a proto doporučuji zvážit jestli ti stojí za to v tomto OT dále pokračovat, protože já už zde na to reagovat nehodlám.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod satik » 29 črc 2016 08:36

Já přešel na Win10 včera a kromě toho, že jsem musel nainstalovat ovladač na síťovku :D , zatím všechno v pohodě.

vlazy píše:
Minapark píše:Je špatně něco u tebe. Zkus jinej prohlížeč.
tady je screen

Dodatečně přidáno po 10 minutách 59 vteřinách:
Jen doplním, přešel jsem na 10-ky. Screen už je z 10-tek.
A co např. by mohlo být špatně u mne? Vyzkoušel jsem to ve Firefoxu, IE a Chrome a všude je to stejné jak je vidět z přiloženého screenu.
stranka.jpg
A i když tu stránku přesunu až dolu tak tam na ní žáden odpočet není.


Odpočet se neukazuje, když už máš desítky.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 29 črc 2016 10:19

satik píše:Odpočet se neukazuje, když už máš desítky.
To mne také napadlo, ale Minapark tvrdí, že se mu ten odpočet ukazuje v desítkách což znamená, že něco špatně je asi u něho.

PitriSsek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 341
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod PitriSsek » 29 črc 2016 11:29

Ještě se chci zeptat windows 10 už nainstalovaný mám ale když na hlavním panelu kliknu na průzkumník windows tak se mi otevře rychlý přístup jde nějak nastavit aby se mi otevíral tento počítač ? Jako to bylo v 8.1 atd?
CPU: Intel Core i7 4790
GPU: MSI NVIDIA GTX 1060 6 GB
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8 GB
SSD : Crucial MX100 - 128GB
MB: ASRock Fatal1ty B85 Killer - Intel B85
PSU: Seasonic M12II-620W
CASE: Zalman Z11 Plus
Windows 10 Home 64 Bit

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod satik » 29 črc 2016 11:36

používej zkratku WIN + E :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod Minapark » 29 črc 2016 17:34

PitriSsek píše:....když na hlavním panelu kliknu na průzkumník windows tak se mi otevře rychlý přístup jde nějak nastavit aby se mi otevíral tento počítač ? Jako to bylo v 8.1 atd?

On to není průzkumník windows ale průzkumník souborů, tak asi proto.
Tento počítač mám ikonu na ploše a je klid.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 40 vteřinách:
Skutečne vidím odpočet, a Win 10 mám ze včera upgradovaný a aktivovaný.

tady jsou zajímavosti o W10.
http://www.pcworld.com/tag/windows10/
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů