Upgradovat na win 10? Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod faraon » 02 srp 2016 18:36

satik: Ani tu první půlku nestrávím, stačí mi když vidím jak vysvětluje že u Open source není žádná záruka že objevené chyby někdo opraví, zatímco u Closed source je za ně vždy někdo konkrétní zodpovědný. Asi proto trvá oprava některých chyb ve Widlích měsíce i roky, a jsou tam známé bezpečnostní díry z dob W2K!
Dělá se mi z něj prostě špatně od žaludku, jdu si spravit chuť tímhle: https://www.youtube.com/watch?v=-ePuqqUZQ24 ;-)
A kdybys měl cestu kolem, zajeď sem: http://www.moh.cz/~cz/index.php/vystavy ... tacu-u-nas Já se tam brzy také chystám.

Ohledně zmíněných šťár a nelegálního softwaru, takhle to je ve skutečnosti: http://www.mesec.cz/clanky/jak-jsem-nah ... -bsa-test/ Také lžou až k zblití.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod X » 02 srp 2016 18:40

To už jsem četl, a i předtím mi bylo jasné, že: BSA = MS.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod satik » 02 srp 2016 18:52

Jak koukám na vaše argumenty (hlavně ty od X), tak diskuze tady postrádá smysl :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod X » 02 srp 2016 19:30

Jistě, MS je lidumil, lidé nejsou svině, ... a teď tu o červené karkulce :lol: Už dávno se provalilo na MS, že ji financuje. BSA oficiálně kvůli dluhům zanikla, aby nemusela platit prohrané soudy za své řádění v ČR, ale stejně tu polooficiálně řádí dál. Nyní novináři zkoušeli naoko napráskat BSA sebe a ve spisu či v e-mailech se dozvěděli, že policii udání podal MS. A tento dobrácký lidumil, co chce jen vaše blaho určitě nešpicluje a neudává, jak tvrdí ty zlí a paranoidní :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod satik » 02 srp 2016 19:56

MS není lidumil, ale některé vaše představy trochu paranoidní jsou.
Jinak ohledně nelegálního SW, cožpak není dost alternativních programů?
Případně pokud nějaký program potřebuje k podnikání, měl by si ho zakoupit.
Navíc to bylo po nahlášení, ne že by MS sám od sebe zjistil, že někdo používá něco nelegálního...
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod petr22 » 02 srp 2016 20:27

Kdyz uz je rec o BSA, to co zaniklo byla BSA CZ a ten prohrany soud byl 1 (slovy jeden). Mam pocit, ze to byla firma Digisys.
Coz samozrejmne BSA (ne CZ) nebrani provozovat jakoukoliv cinnost.

Informace, ze Microsoft je jeden ze zakladajicich clenu BSA je verejna a znama desitky let. Tudiz to neni zadne prekvapive odhaleni.

https://en.wikipedia.org/wiki/BSA_%28Th ... lliance%29

Nicmene to porad nevysvetluje panicky strach z Windows 10 a ne z dalsiho software jinych spolecnosti ktery funguje podobne.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod X » 02 srp 2016 21:31

Win 10 = šmírování, ošklivost, plochost, omezenost (aktualizace, registry), nejasné záměry v budoucnosti, ... to je jen pár věcí, co mě zrovna napadli, samozřejmě i to, jak se je MS snaží (snažil) protizákonně prosadit samovolnou zlovolnou "aktualizací" a podobně. Mě tedy na Win 10 nikdo nedostane, stejně jako jsem nešel na Win ME, Vista, 8.x (ten mám sice na tabletu, ale jen proto, že je to dotykáč, jinak je to ale hnus).

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 03 srp 2016 10:34

satik:
Já mám zase dojem, že spousta lidí se snaží dělat z velblouda komára. Většinou asi jde o tu reklamu a různé marketingové záležitosti. Je ale otázkou jestli také třeba v menší míře nejde i o něco jiného. Možností pro to určitě jsou a záleží pouze co z toho budou chtít kdy využít. Dnes už tak trochu zapomenutý případ Edwarda Snowdena nám o tom odhalil docela dost.
Jak to tu čtu ty některé názory na to, tak mám dojem, že někteří by asi byli ochotní si nechat namontovat kamery a mikrofony po celém bytě s odesíláním obrazu a zvuku někam třeba i do zahraničí kde mohou mít z nějakých důvodů zájem je sledovat a vůbec by jim to nevadilo. Možná by některé firmy i o toto měli zájem, ale naštěstí až tak daleko to ještě nedošlo.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod satik » 03 srp 2016 11:11

To musí být hrozné být paranoidní a mít neustále strach, že mě někdo sleduje :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod Michael850 » 03 srp 2016 11:20

Mít kamery v domě je přece úplně něco jiného než mít v počítači SW, který jen odesílá, co mu dáš pod ruku... Musíš mít přece přehled o tom, co tam děláš a jestli je tam opravdu něco, co by tě nějak mohlo poškodit apod... Vždyť s takovou paranoiou za chvíli neotevřeš ani prohlížeč - schválně, jak často používáš Google? Protože to je daleko větší šmírák než Micro$oftík (který to akorát schytává nejvíc a Google ani nedutá) a ten už o tobě může vědět víc než ty sám.
To mi připomíná známého, co se bál i vlastního antiviru a jak mu to nabídlo, ať si zakoupí namísto free verze plnou verzi za poplatek, hned se zlekl, že mu chcou dát nějakou pokutu a rychle všechno odinstaloval a čekal ještě měsíce na obsílku :-).
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod vlazy » 03 srp 2016 11:51

Nikdo tu nepíše nic o tom, že má neustále strach z toho sledování, tak jak se nás o tom někteří snažíte za každou cenu přesvědčit a děláte z nás paranoiky. Nemyslíte, že by už toho naivního pomlouvání mohlo být dost? Nám se nelíbí to, že se nás někdo snaží sledovat a snaží se tak zasahovat do našeho soukromí. To ale neznamená, že bychom se toho paranoicky báli, ale to někteří asi pochopit nedokážou nebo spíše pochopit nechtějí.

Michael850 píše:mít v počítači SW, který jen odesílá, co mu dáš pod ruku...
Nebo co si sám bez mého vědomí vyhledá a odešle neznámo kam.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgradovat na win 10?

Příspěvekod petr22 » 03 srp 2016 12:04

Nekdo - konkretne Windows 10. U ostatnich firem nebo programu to zrejmne nevadi kdyz nikdo neprotestuje ani se o tom nezminuje.

Je zajimave, jak ti takzvani ochranci soukromi otoci o 180 ve chvili kdy se to zacne tykat jich - jakmile jim nekdo dejme tomu vykrade auto, hned se ptaji proc nejsou kamery na kazdem rohu.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů