Vypálení ISO na DVD Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod richchie » 24 kvě 2016 21:22

RIKI22 píše:To, že existujú aj iné programy, ktoré vypália priamo z ISO súboru, dané CD alebo DVD viem ale, ak mal virtuálnu mechaniku a Ashampoo, tak načo si do PC inštalovať ďalší program.Bežne tak to využívam virtuálnu mechaniku a nevidím v tomto spôsobe žiadný problém.Bolo to , ako obyčajné kopírovanie z DVD na DVD, Ak ISO súbor bol v poriadku, tak aj vypálené DVD bude bootovateľné.


Jak jsi přišel na to,že má virtuální mechaniku?Pouze to špatně pálí.Potřebuje pálit obraz disku a ne ho vytvářet jak to má na obrázku.A dal jsem aktualizaci na stávající soft od ashampaa,protože co používá je vykopávka,která byla aktuální někdy pro Vistu.

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod RIKI22 » 24 kvě 2016 21:36

RIKI22 píše: Ak máš v PC nejakú virtuálnu CD mechaniku , tak si to ISO pripoj k tej virtuálke a potom iba v tom Ashampoo použí voľbu kopírovať disk z viruálnej mechaniky na DVD mechaniku.


Odpovedal , že má daemona , ale už ten príspevok zmazal.Preto mi potom vyšiel upravený príspevok.Jeho virtuálka má písmeno F.Ashampoo má zrejme, starú verziu, preto mal problém páliť priamo ISO súbor.Kopírovať problém nebol.Nikde nebola reč o vytváraní obrazu disku ale o napálení toho ISO na DVD.

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod symetrala » 25 kvě 2016 01:15

Ano, deamona mam, šlo mi jen o vytvoření bootovacího dvd, tzn. dát ISO na dvd...a to co mi poradil riki fungovalo
Jinak tahle verze ashampoo co mám je jediná freeware a dalsi aktualizace jsou jen shareware nebo placeny...a to teda urcite nehodlám platit richchie.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod X » 25 kvě 2016 04:58

symetrala píše:... šlo mi jen o vytvoření bootovacího dvd, tzn. dát ISO na dvd ...

To jsou 2 různé věci! Pro bootovací DVD musíš ISO vypálit na disk rozbalené, tedy jako složky a soubory. ISO na DVD je pořád jen ISO, tedy obraz disku, ale dalo by se říct zabalený do ISO.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod Grander » 25 kvě 2016 06:07

X píše:
symetrala píše:... šlo mi jen o vytvoření bootovacího dvd, tzn. dát ISO na dvd ...

To jsou 2 různé věci! Pro bootovací DVD musíš ISO vypálit na disk rozbalené, tedy jako složky a soubory. ISO na DVD je pořád jen ISO, tedy obraz disku, ale dalo by se říct zabalený do ISO.


Udělal to dobře. Namountoval ISO do virtuálu a dal kopírovat DVD. Takže sice takto kostrbatě s mezikrokem, ale dobře.

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod symetrala » 25 kvě 2016 07:21

No na DVD to tak ale mám...ty soubory to obsahuje.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod zeus » 25 kvě 2016 08:27

A to hlavni - bootuje to?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod RIKI22 » 25 kvě 2016 15:22

symetrala píše:Jinak tahle verze ashampoo co mám je jediná freeware a dalsi aktualizace jsou jen shareware nebo placeny...a to teda urcite nehodlám platit richchie.

Skús:
https://www.ashampoo.com/en/eur/pin/4610/Offline/Ashampoo-Burning-Studio-2016
Neviem či to ešte stále platí pri tej verzií, ale stačílo iba pri inštalácií zadať e-mail, na ktorý Ti príde kľúč k aktivácií.Ak si ten kľúč uložíš, tak pri ďalšej inštalácií ho iba stačí zadať, a Ashampoo máš aktivované.

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod symetrala » 25 kvě 2016 16:26

zeus: jeste jsem to nezkoušel, radši si to vypálim jeste na flešku, nechci riskovat...protože ta mechanika občas načte, občas ne....může to být i vadným HDD??
RIKI22: zkusím dík.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod richchie » 25 kvě 2016 18:07

Samozřejmě je free(stáhneš-zaregistruješ a dostaneš key) a už dobré čtyři roky tahle akce trvá.Pokud budeš pálit systém tak zabalené iso a jako obraz disku.Pokud se jedná o novější systémy tak prostuduj-
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/create-reset-refresh-media

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

symetrala
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 754
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod symetrala » 25 kvě 2016 18:46

richchie: jo presne na tuto stranku s win10 jsem se koukal, ten system kdyz se načte, tak se zobrazí takto:
shot_160525_184311.png
shot_160525_184311.png (4.16 KiB) Zobrazeno 254 x

Tak snad by se to melo rozjet pri spusteni systemu ne? Nevíte jeste nekdo co je v biosu to uefi, nebo jestli to musim taky nastavovat, aby to nacitalo disk či usb (mam asus)?

a obsahuje toto:
Přílohy
shot_160525_184327.png

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypálení ISO na DVD

Příspěvekod richchie » 25 kvě 2016 19:16

A jak jsi tu placku dělal?Stáhni si http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 a postupuj podle návodu.Na konci si nech vypálit placku.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů