Zapomenute heslo, nebootoje

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod joseee » 24 dub 2016 15:54

Ahojte, koupil jsem si notas, přisel mi ale nevím heslo do WIN. Samozrejmne prodejce nereaguje ani na maily ani na telefony.
Zjistil jsem, že lze heslo resetnoout nekolika zpusoby. Takze jsem si stahl Windows Password Unlocker Professional.
Nainstaloval na druhem notasu a vypálil CD. To jsem strcil do danneho notasu a snažím se nastavit priority bootovaní, ale nějak je to celé jine než jsem zvykly.
A nikde nevidím něco ve stylu first boot, second boot atd....
jedna se o HP Probook 4540s .¨Neporadíte mi jak z toho vybruslit? Jak nastavit to Bootovani nebo jak resetnout to heslo? Díky

Reklama
forjoyrider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 399
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod forjoyrider » 24 dub 2016 16:16

Podle manuálu co jsem našel na netu by mělo jít vyvolat boot menu při startu notebooku klávesou F9.
A přímo do Biosu F10. Tam pak můžeš nastavit pořadí bootování.

Heslo jde změnit také pomocí instalačního disku: Jak resetovat/změnit zapomenuté heslo Windows Vista/7/8/10, samozřejmě za předpokladu, že se ti podaří začít bootovat z DVD nebo USB.

Jestli má ten notebook ještě recovery oddíl, tak můžeš využít ten. (F11) Nebo udělej čistou instalaci, v notebooku žádná data nemáš, tak ho můžeš klidně reinstalovat a tím vyrušíš i to heslo.
Naposledy upravil(a) forjoyrider dne 24 dub 2016 16:26, celkem upraveno 1 x.

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod joseee » 24 dub 2016 16:26

Jo je to jak rikas F9 mi da nabidku bootovani a to: OS boot manager, nebo notebook ethernet ipv4, nebo notebook ethernet ipv6 nebo boot from EFI file. Kdyz vyberu prvni bootoje se normalne OS ostatní radeji neskousím, kdyz nevím co to je,
Pod klavesou F10 je komplet bios, ale tam to nastaveni nejak nemuzu najit. Mrkni na video https://youtu.be/UK24BrRGT3w

F11 jsem skousel, vypadalo to nadejne, ale nakonec mi to napsalao ze na disku neni recovery. :-(

Dodatečně přidáno po 3 minutách 29 vteřinách:
Cistou instalaci nemezu udelat, nemam CD, vsechny notasy co mam doma nemaji CD. A navic stejne bych skoncil na tom bootovaní. :-D

forjoyrider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 399
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod forjoyrider » 24 dub 2016 16:31

Jojo UEFI BIOS. Chce to pohrát si s nastavením.
Chce to vypnout zaškrtnutí u fast boot.
Pak také zkusit vypnout ten secure boot. Když si pak aktivuješ Legacy, tak to budeš mít jak u starších notebooků.

Instalační disk si vyrobíš: Jak vytvořit bootovací flash disk s Windows Vista/7/8/10

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod joseee » 24 dub 2016 16:37

Tak v tom uefi jsem popostrcil optical disk drive na prvni misto, afast boot i secureboot jsem vypnul.
Restart a klasika do WIndowsu.
Nemel bych tam jit pres tu F9 a pak vybrat jednu z OS boot manager, nebo notebook ethernet ipv4, nebo notebook ethernet ipv6 nebo boot from EFI file??

forjoyrider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 399
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod forjoyrider » 24 dub 2016 16:41

Aktivuj ten Legacy mod. UEFI někdy povolí bootovat jenom Windows 8/10. Když nenajde na DVD disku tento systém, jiné věci nechtějí spustit. Takže ti to třeba už šahá na DVD, ale jakmile tam nenajdou Windows 8 nebo 10, tak skočí na další v pořadí, tedy HDD. notebook ethernet ipv4, nebo notebook ethernet ipv6 ani nemusíš zkoušet, to by si načítal systém přes net.

Prostě zkoušej. Tako to chce mít jistotu, že máš v pořátku do bootovací DVD/USB, jinak ti to vždycky pak skočí na další v pořadí, tedy HDD a začnou zas ty win.
Naposledy upravil(a) forjoyrider dne 24 dub 2016 16:45, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod petr22 » 24 dub 2016 16:45

Cizima Windowsama bych se vubec nezabyval.

Nejrychlejsi je stahnout instalacni medium Windows co tam byly nebo Windows 10 a provest cistou instalaci.

Legacy boot bych zakazal a bootoval pouze pres EFI, to podporuji uz Windows Vista.

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod joseee » 24 dub 2016 21:02

Tak panove nevim jak to, ale tim jak jsem vexloval různýma nastaveníma. Tak se mi spustil aj ten Recovery disk a mam tam ciste Win. Jenom teda ty Osmičky to je něco. :-) Takže dekuji za rady.

Dodatečně přidáno po 11 minutách 13 vteřinách:
jeste bych potreboval radu s tou cdromkou jestli jede nebo nejede. ve win v tomto pocitaci neni. fyzicky na ni ledka blika. A ve spravci pocitace neni taky. Tak jestli jsem to nedodrbal v tom biosu?

forjoyrider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 399
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod forjoyrider » 25 dub 2016 07:47

Prima. :)

Ta cdromka může být v BIOSu vypnutá. Před časem jsem laboroval s nefunkční Wi-Fi, aktualizoval ovladač, hledal na klávesnici klávesy pro její aktivaci a nakonec u ní bylo prostě zrušené zaškrtnutí v BIOSu. Takže pohledej v BIOSu. Nebo si stáhni manuál od notebooku a hledej v něm.

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenute heslo, nebootoje

Příspěvekod joseee » 25 dub 2016 15:29

Takže cdromka strcena z funkcniho ntb druha a nic, nejede a nikde nejde videt. Pohledam tedy v tom Biosu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zabezpečení firemního PC (Heslo)
    od KRA » 04 srp 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1105
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 12:48

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů