Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod vlazy » 13 bře 2016 17:30

Před chvíli po probuzení počítače z režimu spánku se mi zobrazilo toto:
W10.jpg
Je to normální, že mi to chce upgradovat na Windows 10 samo bez toho aniž bych já sám si to upgrade spustil? Jak to zastavit? Upgradovat na Windows 10 sice mám v úmyslu, ale ne už nyní. Prozatím na to nejsem připravený a nemám na to dost času se tomu věnovat. O tom kdy budu upgradovat bych si chtěl rozhodnout já sám a ne aby to za mne rozhodnul Microsoft a spustil mi to v době kdy na to nejsem připraveny. Na bezplatné upgrade je snad ještě dost času.
Naposledy upravil(a) vlazy dne 13 bře 2016 18:28, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Againuser
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 370
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Wondows 10 - je to normální?

Příspěvekod Againuser » 13 bře 2016 17:33

Mám pocit, že to je kvůli toho že Windows 10 upgrade už nebude zadarmo a proto ti to dáva POSLEDNÍ ŠANCI. Pokud vidíš tak pod odpočtem je potřebuji více času tak si to tam dej.
}{ Pravidla fóra }{ Jsi tu poprvé ? }{ HW-Monitor }{ Návod na HJT }{
Zkus hledat se strýčkemGůůglem

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53617
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Upgrade na Wondows 10 - je to normální?

Příspěvekod petr22 » 13 bře 2016 17:39

Je to kvuli tomu, ze Microsoft cpe Windows 10 vsude kde to jde, at uzivatel chce nebo ne. Cas na upgrade zdarma je az do cervna.

lennonreloaded
Level 3
Level 3
Příspěvky: 477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Wondows 10 - je to normální?

Příspěvekod lennonreloaded » 13 bře 2016 17:41

Bohužel to normální je. Už se mi stalo, že jsem měl zapnutý PC se sedmičkami a ráno, když jsem k němu přišel, byly tam desítky. Už je to pár měsíců, detaily si nepamatuju, ale instalace desítek proběhla samovolně.

Uživatelský avatar
HackersCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 260
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Wondows 10 - je to normální?

Příspěvekod HackersCZ » 13 bře 2016 17:48

Také se mi to stalo když jsem zapl PC. Ale jelikož jsem vždycky Wind 10 chtěl tak jsem to samozřejmně příjmul.
Grafická Karta: MSI GeForce 960GT 4G
Procesory:Intel Core i5
Síťový adaptér:NVIDIA nForce Networkink Controller
Monitor: BenQ 16:9
Herní myš: Logitech G700

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod vlazy » 13 bře 2016 18:20

Againuser píše:Pokud vidíš tak pod odpočtem je potřebuji více času tak si to tam dej.
Tak jsem si to tam dal a doklikal jsem se až na toto:
W10a.jpg
Tam jsem kliknul na "Zrušit naplánovaný upgrade" a nyní doufám, že se mi to snad zastavilo a zrušilo a Windows si budu moct upgradovat na verzi 10 až budu chtít já a ne kdy mi to vnutí Microsoft.

lennonreloaded píše:Bohužel to normální je.
S tím si dovolím nesouhlasit. Normální by snad bylo dát každému možnost si Windows nechat upgradovat kdy chce nebo neupgradovat vůbec pokud se tak rozhodne. Normální je ten upgrade nabízet, ale ne vnucovat stylem, že to někomu začnou upgradovat bez toho aniž by si o tom rozhodnul sám. S něčím takovým co nyní předvádí Microsoft s tím upgrade na Windows 10 jsem se u žádného jiného software ještě nesetkal.

HackersCZ píše:Také se mi to stalo když jsem zapl PC. Ale jelikož jsem vždycky Wind 10 chtěl tak jsem to samozřejmně příjmul.
Já také mám v úmyslu upgradovat na Windows 10, ale ne nyní kdy nejsem na to připravený a nemám na to příliš čas se tomu pořádně věnovat. Chtěl bych si před tím upgrade některé věci pro jistotu zazálohovat a pak u toho být a sledovat co se při tom všechno děje. Jsem z toho dost naštvaný a proto zvažují jestli vůbec na ten Windows 10 někdy upgradovat. Přechod na Windows 10 by mne ale do budoucna asi neminul a tak bych to chtěl provést v době kdy je to nabízené zdarma, ale na to mám ještě nějakou dobu čas.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod Pic » 13 bře 2016 22:58

Pohádky mám sice rád, ale pohádce, že Windows 10 se sami od sebe nainstalovaly, jsou spíše fixe.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod ITCrowd » 13 bře 2016 23:05

Ne tak docela. Tuším, že se o tom psalo v CHIPu. Údajně mrkvosoft dává upgrade na win10 jako doporučenou či volitelnou aktualizaci. V tomto případě tedy stačí mít povoleny doporučené či volitelné instalovat automaticky a je hotovo. schválně se podívej na své aktualizace, určitě tam někde sedí swině :D
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: RE: Re: Upgrade na Wondows 10 - je to normální?

Příspěvekod rhsCZ » 13 bře 2016 23:10

petr22 píše:Je to kvuli tomu, ze Microsoft cpe Windows 10 vsude kde to jde, at uzivatel chce nebo ne. Cas na upgrade zdarma je az do cervna.

Omil pokud se nepletu tak upgrade vyšel 29.7 takže by to mělo být do července +- toho 29.

Odesláno z mého Ascend Y300 pomocí Tapatalk


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod Pic » 13 bře 2016 23:16

Pokud ovšem má uživatel nastaveny automatické aktualizace a stejně tak doporučené aktualizace,tak to je něco jiného. Pak může nadávat jen na sebe.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod vlazy » 14 bře 2016 00:15

Nevím, ale aktualizace a upgrade bych nepovažoval za totéž. Pokud se nepletu a dobře si to pamatuji tak na začátku kdy se s tím upgrade začínalo tak tam myslím bylo, že je možné určit kdy se má to upgrade spustit, nebo možnost odložení na později nebo něco takového.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade na Windows 10 - je to normální?

Příspěvekod Martab » 14 bře 2016 06:59

Je uplně jedno, za co to považuješ ty, důležité je, jak to "vidí" MS, a ten to vidí tak, jak to prezentuje... Ale že by se v PC udělalo něco samo, tak je to nějaké divné (pokud má uživatel automatickou instalaci, tak to je jeho rozhodnutí a musí s tím počítat...).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade/update windows 10
    od shockwave » 13 bře 2024 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    406
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 10:17
  • Převod formatovaného textu na normalní.
    od BigSandy » 26 kvě 2023 07:27 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1645
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 09:49
  • Upgrade GPU
    od VasekB » 17 zář 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    3098
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    24 zář 2023 21:41
  • Upgrade do 30k
    od Nomad678 » 06 říj 2023 17:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    2973
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 18:18
  • Upgrade PC
    od Kimkong » 21 lis 2023 19:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1039
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 02:04

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů