Má smysl instalovat Windows 10?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Fluke
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Fluke » 29 črc 2015 13:03

Zdravím,

rád bych si ten Windows 10 nainstaloval,líbí se mi celkově,ale nevím jaký je na to názor a hlavně,je ta instalace těžká?Nechci to nějak těžké,chci aby se to nainstalovalo rychle.Nechci se tam rýpat v nastavování všeho a hlavně se bojím,aby se nestala nějaká chyba a nemusel jsem to instalovat zpátky.Co říkáte?

Reklama
Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Microsheep » 29 črc 2015 13:13

Klikneš na jedno tlačítko, odsouhlasíš podmínky a proběhne instalace, pár restartů. U mě trvala asi půl hoďky bez problémů.

Fluke
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Fluke » 29 črc 2015 13:14

Takže nebudu muset dělat nic jinčího?Jen kliknu abych to odsouhlasil?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod karlos » 29 črc 2015 13:20

Chceš to? Tak si to nainstaluj. Je jedno z jakých pohnutek to chceš, někdo chce oslnit, že je první v ulici, jinému se líbí úvodní obrazovka,... Já osobně jsem se vždy řídil kritériem: "Potřebuji to?" a těsně před finálním rozhodnutím jsem si položil ještě jednu otázku: "OPRAVDU to potřebuji?". Vždy, když přišla na svět nová verze Windows, já jsem přešel na předchozí verzi. Začaly WIN95, já instaloval 3.11. Začaly 98, já instaloval 95USB,... Tento postup má jednu obrovskou výhodu, předchozí systém je již vychytaný a zbavený chyb. Rovněž potřebné ovladače jsou již téměř ke všem zařízením. Takže já osobně, bych si nepřidělával zcela zbytečně starosti, ale jak říkám, jestli to chceš... Je to jen a jen tvoje volba ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Fluke
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Fluke » 29 črc 2015 13:22

Zahrnuje ten Win 10 všechny ovladače apd?

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 29 črc 2015 13:26

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 21 srp 2019 12:44, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
fojtas.elf
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod fojtas.elf » 29 črc 2015 13:40

jak tu bylo zmineno nejsou vychytane mouchy potrebuji to vyzkouset v globalnim meritku az pak se vychytaj chyby ja mam porad win 7 a nevzdam se jich

Fluke
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Fluke » 29 črc 2015 13:56

Někdo mi napsal že ovladače to instaluje hned po tom co se Windows nainstaluje.A dodal,že pokud budou nějaké problémy,můžu obnovit systém.

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Akrej » 29 črc 2015 15:51

mě se ovladače uchovaly na ntb sami všechno se mi uchovalo původně jsem si myslel že stahnu iso soubor ale takhle je to lepší.A možná se mi ovladače nainstalovali také tím že je mám hozene na druhem oddílu nevim proč ale funguje mi všechno
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
Makaan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod Makaan » 29 črc 2015 17:49

Fluke píše:Zdravím,

rád bych si ten Windows 10 nainstaloval,líbí se mi celkově,ale nevím jaký je na to názor a hlavně,je ta instalace těžká?Nechci to nějak těžké,chci aby se to nainstalovalo rychle.Nechci se tam rýpat v nastavování všeho a hlavně se bojím,aby se nestala nějaká chyba a nemusel jsem to instalovat zpátky.Co říkáte?

Pokud chcete mít minimální nastavování, tak přechod na jiný OS vůbec neřešte. Jakýkoliv upgrade je spíše polovičaté řešení a to nehledě na to, že po vydání se teprve začnou ve skutečně velkém měřítku sypat reporty na MS, které díky tomu začne zahlazovat chyby. Další faktor - ovladače. Než se všechno rozeběhne, minimálně měsíc. A i tak to pouze jakž-takž zajistí, že by vše mělo být ok. To ale neznamená, že by nejlepší bylo pak nainstalovat PC úplně od nuly a to jest i nastavit. "Rychlá instalace" a "nechci se rýpat v nastavování všeho" je spolehlivá kombinace jak skončit na práškách z toho, že se vše dřív či později sesype jak domeček z karet a skončíte stejně u čisté instalace, protože to bude lepší než řešit 400 problémů.
HW: CPU i5-4590, cooler Hyper 212 Evo, Asrock Fatal1ty H97 Perf., MSI GTX 970 Gaming ME, 2x4gb Hyperx Fury, SSD Crucial M500 120gb, HDD 1TB WD Blue, PSU Seasonic 550RM, case Corsair 300R, SSD Kingston Savage 240gb, monitor ASUS VX239H

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Má smysl instalovat Windows 10?

Příspěvekod X » 29 črc 2015 18:06

Instalace OS je ta nejjednodušší část, která trvá asi 1 - 2 hodiny, instalace dalšího potřebného software (u mě) a jeho nastavení si vyžádá tak měsíc a stovky restartů ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů