Nechtěné spouštění pc.

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
MartinZX9R
Level 3
Level 3
Příspěvky: 476
Registrován: červen 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nechtěné spouštění pc.

Příspěvekod MartinZX9R » 24 čer 2007 09:50

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu, má-li někdo zkušenosti s tímto problémem:
V pc mám nainstal. Windows XP Prof. SP2 a po poslední přeinstalaci se při vypínání chová takto:
Dám normálně Start - Vypnout počítač - Vypnout, proběhne Odhlašování - Ukládání nastavení - Vypínání a počítač regulérně "zdechne". Ale během krátké chvilky se počítač znova sám nastartuje a rozběhne. Možná je to jen nějaká blbůstka v nastavení, ale nic jsem neměnil a při předchozí instalaci Win. se to nestávalo.
Děkuju za každou radu. :D

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9510
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 24 čer 2007 13:41

Jedna možnost: pokud máš trvale aktivní připojení (kabel, síť), je nutné v BIOSu vypnout možnost Spustit počítač povelem zvenku (nebo tak nějak se to jmenuje). Jenoduše zjistíš, jestli je to tvůj případ: odpoj síťový kabel a uvidíš, jestli comp bude i nadále ožívat.

Uživatelský avatar
MartinZX9R
Level 3
Level 3
Příspěvky: 476
Registrován: červen 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod MartinZX9R » 24 čer 2007 15:04

Díky za dobrý tip. Trvale aktivní připojení mám, ale v Biosu se moc nevyznám, takže když mi polopaticky nenapíšeš, jak se k tomu dohrabat, radši se v něm vrtat nebudu. Ale mělo by tudíž stačit jen zakázat připojení před tím, než vypnu pc? Občas na to totiž zapomenu... :oops:
Ale ne vždy se pc znova zapne, proto jsem si to do spojitosti s připojením nedával.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9510
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 24 čer 2007 18:19

Stačí vypnout napájení modemu, případně vytáhnout síťový kabel ze síťové karty (síťový = připojení k internetu, nikoliv napájení z elektrické sitě), prostě se nějak oddělit od internetu. Nevím zpaměti, kde je v BIOSu to nastavení, až budu zítra zapínat PC, vlezu do BIOSu a podívám se. Ale může to být u každém motherboardu někde jinde.

Prorock
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Prorock » 27 čer 2007 11:56

Měl jem stejný problém při přechodu počítače do spánkového režimu. Pomohlo, když jsme ve vlastnostech
síťové karty změnil "Enable wakeup on ARP/Ping" na "Diseable"

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 27 čer 2007 13:52

Odpojování napájení periferií PC jsme tu dost důkladně probrali mám doma postavené toto http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=72410#72410 a pokud to nevyhovuje pročti ten topic celý určite tam najdeš to co ti vyhovovat bude.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
MartinZX9R
Level 3
Level 3
Příspěvky: 476
Registrován: červen 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod MartinZX9R » 27 čer 2007 18:26

Zkusil jsem prozatím ten Prorockův tip a budu to sledovat. :wink:
Zatím díky za rady!


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů