Vista - nekompatibilní programy

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Vista - nekompatibilní programy

Příspěvekod Elusive » 28 kvě 2007 14:35

Rád bych, kdybyste sem napsali, pokud se setkáte s nějakým oblíbeným a často používaným programem, který si ve své poslední verzi s Vistou moc nerozumí, popřípadě nějaký nápad na jiné řešení problému.

První věc, se kterou jsem se setkal, je firewall. V XP mnou používaný ZoneAlarm si s Vistou absolutně nerozumí, zkoušel jsem i Comodo, se stejným výsledkem. Jediný volný FW je jakýsi PCTool Plus, ten sice s Vistou kompatibilní je, ale nijak mě nepřesvědčil. Ze skupiny shareware je to Kaspersky Internet Security od verze 6, ale je to 30-ti denní trial. Licence na rok je tuším něco okolo 1800,-. Při surfování různýma diskuzema jsem se dočetl, že snad FW Jetico kompatibilní je, jestli je to freeware, to jsem nezkoumal. Co se týče integrovaného FW ve Vistě, je už sice obousměrný, nicméně nějak nemám důvěru. Radši si sám nastavím vše do detailu. Každopádně, zajímavá diskuze na téma Vista FW je zde.

Dalším zádrhelem je Skype. Ten si v poslední verzi s Vistou moc nerozumí, "doinstalovává se", ztrácejí se ikony, problémy při hlasové komunikaci.

Reklama
jenik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

re:

Příspěvekod jenik » 28 kvě 2007 16:38

me dela desny problemy s BS playerem vubec mi tam nechce jit obraz a to jsem vyzkousel snad vsechny mozny kodeky.
Core™ 2 Quad Q9300, XFX nForce 780i Sli, 2x OCZ DDR2 PC8500 2048MB nVIDIA SLI Ready, XFX GeForce 8800GT - SLI, Western Digital Raptor 74GB, 2x Maxtor DiamondMax 250GB, Western Digital Caviar SE16 500GB, Samsung Sync Master 970P, OCZ EvoStream 720W

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 28 kvě 2007 18:59

Zkoušels jetAudio? V poslední verzi 7 jede pod Vista naprosto v pohodě a není potřeba instalovat žádné kodeky - přehraje vše.

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 28 kvě 2007 22:21

Přišel jsem na další "nekompatibilitu". Jedná se o driver SetPoint pro bezdrátové myši Logitech (mám MX1000). Stáhnul jsem si nejnovější verzi 3.3, která je "Vista ready". Bohužel se ukázalo, že kurzor čas od času odskočí někam na kraj obrazovky a myša samovolně "kliká". :?
Hledal jsem na netu a zkoušel jiné ovladače a po delším testování můžu říct, že driver ve verzi 3.1, který je oficiálně pouze pro Win XP a nižší, funguje ve Vistách perfektně, takže žádné další odskakování kurzoru a "kliky". :smile:

jenik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

re:

Příspěvekod jenik » 29 kvě 2007 13:45

a jak zvlada jet audio titulky?
Core™ 2 Quad Q9300, XFX nForce 780i Sli, 2x OCZ DDR2 PC8500 2048MB nVIDIA SLI Ready, XFX GeForce 8800GT - SLI, Western Digital Raptor 74GB, 2x Maxtor DiamondMax 250GB, Western Digital Caviar SE16 500GB, Samsung Sync Master 970P, OCZ EvoStream 720W

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 29 kvě 2007 16:03

V pohodě, podpora všech běžných formátů včetně diakritiky, nastavení velikosti, barvy, umístění... Plná podpora. :wink:

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 29 kvě 2007 16:41

Panove reknu vam to asi takhle: mam Vistu od 1.2.2007 (64bit Home Premium AJ) a od 20.3.2007 64bit Ultimate CZ,64bit Home Premium a na notasu 32bit Home Premium a vse co pisete mi jede naprosto bez problemu na vsech PC!!! Logitech G5 i G7 naprosto v poho,Skype bezchybne, jediny mi nejede BSPlayer korektne,ale mam MV2 Player a ten je snad jeste lepsi. Jinak FW taky stale hledam a i Vista ready FW jsou na 64bit nefukcni,na 32bit mi jedou vsechny ktere jste jmenovali.
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 29 kvě 2007 16:59

Tak to jsi šťastný muž a výjimka (porozhlídni se po webu).

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 29 kvě 2007 17:28

Neumite asi s Vistou pracovat (porozhlidni se po netu) a zjistis jak vypinat jeji nektere nestastne funkce) nebo treba jak pracovat se zpetnou kompatibilitou. Muzu rict ze me jede uplne vse co mi jelo na XP. Jediny s cim poradne bojuju je ovladac na Creative X-Fi Gamer Pro,ten blbne porad,jinak mi jede vse na 100%! Jinak neni nic s cim bych mel problem. A to tu mam nainstalovano nebo spis 93 polozek v Programy a funkce,vse je ok. Ale vse je legal,nepouzivam Cracky!
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 29 kvě 2007 19:17

Na Skype je nějaký crack? Nebo snad na Setpoint??? Bavíme se nekompatibilitě s Vistou, ne o warez...

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 29 kvě 2007 19:30

Jsou tady úžasné debaty.Např"neumíš s Vistou pracovat,máš to špatně nastavené atd."Úplný blb nejsem,ale s Vistou jsem měl taky samý problémy.Ale o to přecde nejde,já myslel ,že Visty budou i pro laiky a ne pro odborníky.Sakra o to by přece mělo jít s každým novým systémem :evil: .Měli by ho nainstalovat a používat v pohodě i 70leté babičky :D .Zatím se zde jen každý chlubí jak se mu to povedlo nastavit,že mu skoro všechno jede.Tak se "do prdele"vzpamatujte a uznejte,že to stojí za h...o.PC vznikl jako stroj do domácnosti a pro každého.Mezitím si musí člověk jen pořád volat odborníka/teď nemyslím,většinu z tohoto fóra,ale např sousedku od vedle/na každou blbost co potřebuje nastavit.Více se vžijte do myšlení lidí co nesedí u počítač denně a ani ho nemají v práci/.vidím to na mém kámošovi to je každý týden telefonát co má dělat a nedej bože aby si vzal Vistu.to bych se nevyspal :shock: :shock: :shock:

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 29 kvě 2007 19:49

Vista není špatný systém, jde o to, že výrobci softwaru jsou poněkud pozadu a dosud nevypustili verze odladěné pro Vista (viz ZoneLabs nebo Skype). To, že někomu šlape naprosto všechno, to je sice parádní, ale pro většinu dost nepravděpodobné. Proto jsem založil tenhle thread, ale vidím, že se to tady začíná zvrhávat v nějakou filozofickou debatu. Ach jo. Jeden se snaží a je to ghovnu, panč se najde frája, kterýmu šlape všechno nebo frája, pro kterýho jsou Vista srágora největší... No nic, jdu na vodku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host