Zdvojené Win xp

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

pajacz17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 592
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zdvojené Win xp

Příspěvekod pajacz17 » 12 úno 2015 09:58

Ahoj, prosím nevíte někdo když jsou v pc původní Windows a na stejný disk se dají další Windows do jaký složky se dají ty nové Windows?
Mě to udělalo Windows a Windows.0 Díky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53758
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod petr22 » 12 úno 2015 10:02

Nemuzes nainstalovat dvoje Windows na stejny diskovy oddil.

Tedy ono to jde, ale znacna cast souboru bude spolecna pro obe instalace. Sice se lisi slozky Windows, ale predpokladam ze Program Files a Documents and Settings tam mas jednou jednou.

pajacz17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 592
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod pajacz17 » 12 úno 2015 10:54

To vím, ale oni Windows nenaběhly a vidím tam Windows a Windows.0 když dávám obnovu. To chce formát a znova, ale když tento disk připojím k mému pc s win7, tak ho nevidím. Nevíte proč?

moby1.1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod moby1.1 » 12 úno 2015 11:14

Ak systém-PC nevidí ten disk-je treba ho najskôr naformátovať.

V PC s Win.XP sa to robí asi takto:
1.-pravé tlač. na TENTO PC -zvoľ SPRAVOVAť -dvojklik na ULOžIšTE -dvojklik na SPRáVA DISKOV –MIESTNA
-v okne sa objaví NEPRIRADENý ODD. -pravým tlač. vybereme Nový oddiel... -spustí sa sprievodca, nastavte spôsob formátovania atd.
PO NAFORNáTOVANí VIDíME OBA DISKY.
alebo 2. START->NASTAVENÍ->OVLÁDACÍ PANELY->NÁSTROJE PRO SPRÁVU->SPRÁVA POČÍTAČE
-V levém okně vybereme SPRÁVCE DISKŮ. Pravým kliknutím na šedém místě v grafu diskových oddílů vyvoláme nabídku - Zvolíme vytvořit nový oddíl. Nový oddíl bude rozšířený.
-Pravým kliknutím na grafickém znázornění rozšířeného oddílu (zelené orámování) opět vyvoláme nabídku a vytvoříme logickou jednotku. Tu naformátujeme na NTFS nebo FAT podle libosti. Osobně doporučuji stejně jako pro systém NTFS.

V PC s Win. 7 to bude podobné.

pajacz17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 592
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod pajacz17 » 12 úno 2015 11:18

Když já chci ho připojit k pc a stáhnout z něj data. Ve správě disku ho nevidím.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod ITCrowd » 12 úno 2015 11:21

dej sem screen ze správce disků.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pajacz17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 592
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod pajacz17 » 12 úno 2015 11:35

Přikládám, ale vůbec ho to nezobrazí.
Přílohy
Bez názvu.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod ITCrowd » 12 úno 2015 11:47

BIOS ho detekuje?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pajacz17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 592
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod pajacz17 » 12 úno 2015 11:56

jo tam jsem se nedíval, kouknu, díky. Kdyby ne tak je něco špatně s diskem? Na jiném se z toho disku spouští Win XP,ale nenaběhnou.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod ITCrowd » 12 úno 2015 12:01

To těžko říct.
Spíše bych ale odhadoval, že disk je v nějakém sata, který potřebuje marwell, který v biosu není zapnut. nebo je disk sata2 a připojuješ ho do sata1, tam se musí naswitchovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pajacz17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 592
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zdvojené Win xp

Příspěvekod pajacz17 » 12 úno 2015 12:22

Tak v biosu to vidí jako SATA1 250GB, což je ono a je připojen do světle modrého konektoru sata. Pak tam je SATA0 1GB, což je divní, pže mám 1TB, který je připojen do tmavě modrého konektoru sata. Nic víc nevidím. Mám to třeba zkusit zapojit do jiného pc?

--- Doplnění předchozího příspěvku (12 Úno 2015 13:36) ---

Tak již ho vidím, ale nevidím tam vůbec složky Windows, program files, atd. jen tam jsou nějaký složky foto. Vůbec nevím co to je.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 3 hosti