Nadměrné vytížení CPU procesem svchost.exe

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

08Everly
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Nadměrné vytížení CPU procesem svchost.exe

Příspěvekod 08Everly » 28 led 2015 10:06

Dobrý den!
Včera jsem na tomto webu řešila problém (viz viewtopic.php?f=7&t=149058) ale ukázalo se to jen jako symptom.

Nyní mám zásadnější problém. V domácnosti máme 2 identické notebooky - Dell XPS 15Z, OEM Windows 7 64bit, Intel Core i5, antivir McAfee, staré 5 let, dodnes fungující bez problému!

Od 24.1. se oběma notebookům značně snížil výkon a veškeré zvuky začaly mít echo a praskat. Problém se zvukem se ukázal být symptomem většího problému - Procesor neklesne pod 30% a většinu času se pohybuje blízko hodnoty 100%. RAM atakuje hodnoty 95%. Na počítačích se nedá vůbec pracovat. Tyto hodnoty jsou okamžitě po zapnutí počítačů, nemusí se ani spouštět prohlížeč či nějaká aplikace!



V Task manageru procesor nejvíce vytěžuje antivir mcshield.exe (byla jsem nucena jej odinstalovat aby byl vůbec počítač schopen fungovat.) a pak spousta procesů svchost.exe.

Přikládám obrázek, jaké hodnoty měl počítač po zapnutí dnes ráno.http://porickych.rajce.idnes.cz/PC_help/#28.1.svchost.jpg

Pomohlo vrácení do bodu obnovy ( do 15.1.) a odinstalace antiviru, ale když znovu nainstaluji aktualizace, problém je zpět.
15.1. byly instalovány tyto aktualizace: http://porickych.rajce.idnes.cz/PC_help/#aktualizace.jpg

Co máme dělat? Neinstalovat znovu aktualizace a antivir? Přece není možné, aby "jen" při zapnutém počítači byl procesor takto vytížen.

Děkuji za jakoukoli radu!

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Nadměrné vytížení CPU procesem svchost.exe

Příspěvekod guest » 28 led 2015 13:55

Vítej na PC-Help!

Obrázky se dávají sem, jako příloha, návod je pod záložkou Jsem tu poprvé.

V sekci HujackThis požádej o kontrolu logu. Návod mám v podpisu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Moc vysoké vytížení GPU
    od FerdaFerda » 09 úno 2024 21:11 » v Hry
    4
    1090
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 18:35
  • HP Hotkey UWP Service - nonstop velké vytížení CPU Příloha(y)
    od štefy » 17 lis 2023 09:13 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1299
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 15:56

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: petr22, prochy7b a 14 hostů