Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Bezradny
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk?

Příspěvekod Bezradny » 18 lis 2014 06:40

Nevim zda to je hardware ci software, ale rekl bych software ci oboji.

Zde je problem: Zmizel mi harddisk "C" a nejde vubec z bootovaciho zacatecniho stavu nastartovat Vista na C disku.

V laptopu mam dva hard disky: C a D
Na Cecku mam: Vistu Business, 32-bit (AJ)
Na Decku mam: W7 , 64-bit (AJ)

Disk C (W Vista) nejde vubec nastartovat z bootovaciho rezimu.
Disk D (W7) jde nastartovat s velkyma obtizema: musim cekat pul hodiny ci vice v Bootovacim stavu

Jak to zacalo:
Kdyz jeste oba disky fungovaly dobre, tak po nastartovani (kdyz uz se otevrel rezim Windousu Vista), tak jsem musel cekat par minut nez si udela automaticke ukoly, (updejty) a kdovi co jeste. A proto, abych to urychlil, tak jsem stahnul nejaky softwaery, ktery mely vymazat co nepotrebuji (start up programy), aby se to urychlilo. Jenze free verze neumoznovala automaticke promazani, ale musel jsem to delat rucne. Rekl bych, ze jsem si nechtene smazal nejake drivery a dalsi veci, Protoze od te doby mi to rikalo, ze tam nemam nejaky drivery, (Dokonce nemuzu ani otevrit USB storages - vubec se to v okne "Computer" USB storage neobjevi vedle ikonek harddisku). Pozdeji jsem a stale uz vubec nemuzu nastartovat Vistu (disk C). Kdyz kliknu (v bezicim rezimu W 7) na "Computer", tak pod ikonkou disku C nemam vubec zadny prouzek, ktery vzdy ukazuje kolik je volneho mista na disku. (Pod ikonkou disku D (W7) prouzek je). (Kliknutim na ikonku disku C se samozrejme neda otevrit disk C.)

Pred lety se mi stalo to same a uz si nevzpominam jak jsem to opravil: Zmizel mi disk C (tehda jsem ho preplnil: mel jsme tam asi 20 MB volnyho mista a presto jsem tam natahnul asi 2 GB a od te doby mi disk zmizel...to se stalo pred lety. Nyni jsem na to daval pozor a nikdy jsem tam nenatahoval vice nez co jsem mel volneho mista, ale stavalo se, ze jsem tam nechaval jen par desitek MB, coz asi zase byla chyba? Zrejme mohlo dojit zase k preplneni automaticky, kdyz pocitac tam neco ulozil sam?)

Udelal jsem dalsi chybu: pocitac jsem nedefragmentoval asi PUL roku pri kazdodennim pouzivani. Nyni jsem defragmentoval W7 stahnutym def. programem (protoze defragmentace z meho pocitace vubec nefungovala (uzitim "Control Panelu"> "Administrative Tools") a po te se start W7 (diskD) z bootovaciho rezimu pocitace zrychlil z puvodnich deseti hodin ci dne na dnesnich asi pul hodiny. (DISK C (VISTA) NEJDE VUBEC DEFRAGMENTOVAT, PROTOZE MI TO RIKA, ZE TAM DISK C VUBEC NENI. DOKONCE I V BOOTOVACIM REZIMU, KDYZ KLIKNU NA VOLBU "OPRAVA", TAK TAM JE DEFRAGMENTACE JEN PRO D DISK. C DISK TAM VUBEC NENI.)


Kdysi my diagnostic (v bootovacim rezimu) reklo toto: 2000:0146 error code, ale zrejme jsem (uz si presne nevzpominam) pouzil software disk check a ten mi to opravil, ci jsem neco napsal do cerneho okna, ktere jsem otevrel napsanim nejakeho slovicka (mozna: "Chkdsk") do vyhledavani do startu (levy dolni roh obrazovky) ci mozna jsem pouzil nejaky software na obnoveni (nalezeni) ztracenych (smazanych) slozek.


2000:0146 error code se stalo asi pred ctyrmi lety, a pote co jsem to softwaerove opravil (viz vyse), tak pocitac slapal bezvadne az do doby pred dvema lety, kdy jsem ten harddisk (C) preplnil, a zase mi to rikalo: 2000:0146 error code. Zase jsem to softwaerove opravil a slapalo me to bezvadne az do dnesniho problemu. Rozdil mezi dnesnim problemem a minulymi problemy je, ze mi tehda vzdy sel nastartovat bez problemu (bez cekani) druhy disk "D" (W7), ktery jsem skoro vubec nepouzival (vzdy jsem pouzival disk "C" Vistu. Ale nyni, asi poslednich pul roku, jsem vzdy ukladal filmy z otevreneho disku C (z Visty) do disku D (na W7). Jinak jsem take vubec W7 (disk D) take nepouzival (vubec jsem nestartoval W7), jen jsem tam ukladal filmy do Decka z otevrene Visty (z beziciho C-disku z Visty). Takze nyni je rozdil takovy, ze mam i problem s nastartovanim W7 (D disku) z bootovaciho rezimu, coz jsem tehda nikdy nemel.

Dalsi mozny duvod meho problemu:
Stahnutym trialovym programem na opravu PC (uz si nevzpominam jmeno) mi to rikalo, ze mam zavazny virus v bootovacim rezimu. Ale Avast a po te Norton mi nic nenasel! Chtel me ten trialovy program jen prinutit abych jim dal prachy za plnou verzi opravarskyho programu PC (sliboval ze ten virus odstrani) a nebo mohl myt pravdu, ze tam opravdu je virus, presto-ze Avast a Norton mi nic nenasel?

Laptop Dell Vostro 1700
Intel Core Duo
!) Vista business (AJ)
2) W7 (AJ)

Samozrejme, ze mi ten laptop v predeslych uplynulych letech nekolikrat upadl na zem a take jsem ho nekolikrat musel cely rozebrat abych vycistil ve vnitr vetrak, aby se mi laptop neprehrival. Takze Hardware ci software problem? A nebo oboji? (Nestraste me prosim s hardwarem....novy hard disky jsou strasne drahy :-( Chci verit, ze se to zase softwaerove opravi :-) Protoze to zacalo bezprostredne zlobit ne po nejakem spadnuti ci otevreni PC, ale pote co jsem se snazil nejakym programem odinstalovat cokoliv nepotrebneho. Samozrejme nevim co mi tam vsechno chybi, v pripade-ze mi tam neco chybi.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53756
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod petr22 » 18 lis 2014 06:51

Tak jak to popisujes to vypada na vadny disk, a to uz hodne dlouhou dobu, pricemz stav disku se neustale zhorsuje.

Prvni co bych udelal je test disku - pokud funguji nejake Windows, tak nainstalovat Crystal Disk Info, jinak treba Hirens Boot CD

Defragemnetace disku - na ni vubec nezalezi
Preplneni disku - nemuze zpusobit stavajici stav

Bezradny
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Bezradny » 18 lis 2014 07:16

Test disku jsem jiz udelal. Jak stahnutym softwaerem, tak i z bootu. Vzdy je test v poradku. Jen kdyz udelam z bootu Diagnostic, tak to zacne zbesile piskat a napise mi to: 2000:0146 error code, coz mi pred ctyrmi a dvemy lety take delalo.
(Presto-ze test disku mi zadny problem nehlasi v teto dobe na rozdil od predeslych let.)

P.S. Kdyz chci z bootu otevrit CD, tak to zadny CD neotevre. CD mi jde otevri jen az kdyz mi bezi W7 na D disku. (Kdyz jeste Vista na C disku sla s obtizema otevrit, tak se tam vubec CD a USB neobjevilo abych to otevrel.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Pic » 18 lis 2014 14:17

Dej sem obr. ze Správce disků a log z CrystalDiskInfo ať vidíme kvalitu c disku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Bezradny
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Bezradny » 19 lis 2014 00:49

Jak najdu "spravce disku"? (Mam W7 v anglictine, ktere asi po 20ti minutach cekani v boootu, nastartuje a funguje.). Prosim o cestu: Start>.....>......>.......>.......>.........
(CrystalDisk musim nejdriv zaguglovat, stahnout a nainstalovat. Pak to sem soupnu.)

Bezradny
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Bezradny » 20 lis 2014 04:50

Tak jsem ten Cristal stahnul a nainstaloval, a vyfotil vysledek.
Jak sem natahnu ten obr. z meho HD? A kde najdu "spravce disku", abych to take mohl vyfotit?

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod LaB » 20 lis 2014 06:29

Když odpovídáš v plnohodnotným editoru, dole máš záložku příloha...
Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Nástroje pro správu - Správce počítače - Úložiště.
Najdeš to třeba tady, ikdyž se článek týká něčeho jinýho...
http://support.microsoft.com/kb/944248/cs

A nefoť to, ale použij Print Screen a obrázky ořízni...

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Oxxid » 20 lis 2014 09:50

"Win + R" -> diskmgmt.msc Na dva kroky.

Bezradny
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Bezradny » 21 lis 2014 03:46

ORIZNUTY OBR STAV DISKU.jpg


Zrejme CrystalDiskInfo muj pocitac cely jeste neprozkoumal a proto zamrzl, ve chvili kdyz jsem chtel jeho okno posunout jezdcem behem toho jeho prohledavani. Je velmi citlivy od doby kdy je pocitac podelany, tak mnoho veci strasne trva. Napriklad nez mi vysype kos, tak to trva doslova asi dve hodiny. Takze odhaduji, ze CrystalDiskInfo dokonci prohledavani asi za cely den ci dele, coz jsem nemohl cekat. Jakmile bude dokonceno cele prohledavani, tak se pokusim sem hodit cele jeho vysledky vcetne obr. ve dvou polohach posuvneho pruhu okna, aby jste videli celou zpravu.(Zvetseni celeho okna nefungovalo.)

Toto jse pouze ochutnavka. Ale mozna ze jiz ted poznate nejake tuseni. :-(

Take vam poslu obr. spravce disku, kdyz uz ted vim kde ho najdu. (Musim to udelat doma. Ted jsem na Internetu v M'Donaldu, kde maj zdarma internetove pripojeni. Doma internet nemam. Ted to vyfotit nemuzu, protoze nechci aby mi ted zamrznul....mam spousta dulezite prace na internetu.)
Naposledy upravil(a) Bezradny dne 21 lis 2014 03:56, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Oxxid » 21 lis 2014 03:48

Ten disk bude K.O.

Bezradny
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod Bezradny » 21 lis 2014 04:28

Jestli bude, tak bude. Ale jde o to, vyloucit na 100% moznou pricinu z duvodu nechtene odinstalace neceho. Je mi velice divne, ze to zacalo nefungovat od momentu, kdyz jsem vymazal spoustu veci z pocitace (pravdepodobne systemove veci a zakladni veci pocitace?). CO ZNAMENA V TETO ZPRAVE: "Reallocated sectors..."? Ze jsem neco premistil / smazal? Mozna ze ten hardisk nefunguje proto, ze jsem odstranil jeho "ovladace" ci nejake casti neceho? A v teto zprave se to nepozna? Jen to hlasi, ze to proste nefunguje? Ale proc to nefunguje? To uz nerika?

K.O. disk take zpusobuje, ze tam nevidim ani USB storage (ci CD) kdyz tam pripojim USB zarizeni ci kdyz tam zasunu CD?

Take.... kdyz chci pouzit SKYPE, ktere funovalo bez problemu, tak mi to od te doby hlasi, ze tam nemam drivery na vestavenou web kameru. (Laptop ma web kameru. Ovladace kamery jsem tam kdysi nainstaloval a kamera a Skype fungovaly bez problemu.) .....To take zavinil K.O. disk?

Jestli bude K.O., tak bude. Ale jde o to, vyloucit na 100% moznou pricinu z duvodu nechtene odinstalace neceho.


P.S. Windowsy mam v anglictine. Doufam ze to dobre prelozim a cestu na Spravce disku najdu.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak opravit smazane drivery a navratit zmizely hard disk

Příspěvekod wattmetr » 21 lis 2014 08:40

Ten HDD pomalu ale jistě končí, a to bez Tvého přičinění.
"CO ZNAMENA V TETO ZPRAVE: "Reallocated sectors..."?" To znamená, že odchází povrch disku, objevují se vadné sektory, které jsou nahrazeny z vlastní zálohy HDD (Reallocated sectors) a jejich počet už je u Tvého disku docela vysoký.

Další (a možná větší) problém máš tady
to zacalo nefungovat od momentu, kdyz jsem vymazal spoustu veci z pocitace (pravdepodobne systemove veci a zakladni veci pocitace?)
Pokud jsi vymazal i systémové věci (což Ty bohužel nevíš, protože jsi patrně mazal bez rozmyslu), přichází v úvahu prakticky jen oprava systému, popř. kompletní přeinstalace.

Za problémy PC může zčásti HDD, ale bohužel z větší části Tvoje ukvapenost, s níž jsi "čistil" PC. Za tu kameru taky nemůže HDD, ale jen a pouze to, že při Tvé "údržbě" jsi nejspíš smazal její drivery.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lze opravit levé tlačíko myši?
    od trefort » 15 lis 2023 11:17 » v Problémy s hardwarem
    2
    1245
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 15:03
  • Třída Explorer.exe není registrována - jak opravit? Příloha(y)
    od Speed_dead » 05 kvě 2024 12:14 » v Windows 11, 10, 8...
    19
    2567
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2024 13:10
  • Extrakce hard titulků z videa + editace OCR
    od Pandora Rosalez » 28 čer 2023 18:34 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1708
    od Pandora Rosalez Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 12:40
  • Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč
    od mandak1 » 20 čer 2023 08:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1028
    od mandak1 Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 09:35
  • Nový Disk
    od Lebedil » 28 říj 2023 08:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    997
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 09:51

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů