Můžu nainstalovat Windows 8.1 a později změnit disk za SSD?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Calipsa
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Můžu nainstalovat Windows 8.1 a později změnit disk za SSD?

Příspěvekod Calipsa » 16 lis 2014 18:36

Zdravím,
Zakúpil som si elektonicku licenciu na windows 8.1, mám aj CD... tento windows budem inštalovať na môj HDD, lenže budúci rok plánujem prejsť na SSD a teraz mám otázku ohľadom toho že:
Ja si teraz ten zakúpený product key aktivujem keď si ten windows budem teraz inštalovať na HDD, no a keď si teda kúpim už to SSD a budem chcem preinštalovať windows, bude to fungovať ? Nebude mi písať chybu v tvare: Tento product key sa už používa ? :eh: Ďakujem za prípadnu odozvu ;) .
Naposledy upravil(a) Žbeky dne 16 lis 2014 22:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Windows 8.1

Příspěvekod guest » 16 lis 2014 18:38

Buď to z HDD odinstaluješ a nainstaluješ na SSD, nebo použiješ nějaký program na migraci systému z HDD na SSD.

Calipsa
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Windows 8.1

Příspěvekod Calipsa » 16 lis 2014 19:52

Prepáč, ešte som o odinštalovaní OS nepočul, nemohol by si mi sem napísať prosím nejaký krátky návod ? Prípadne poslať nejaký link kde tento návod nájdem... A ďakujem za radu :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 8.1

Příspěvekod petr22 » 16 lis 2014 19:58

Staci sformatovat disk, je to nejrychlejsi. Jinak se to stejne udelat neda - je treba smazat kopii Windows z disku.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Windows 8.1

Příspěvekod guest » 16 lis 2014 20:13

Nabootuješ DVD se systémem, stejně, jako když iinstaluješ. Zformátuješ HDD a dál už v instalaci nepokračuješ. HDD bude čistý.Pak to nainstalueš na SSD.

Calipsa
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Můžu nainstalovat Windows 8.1 a později změnit disk za S

Příspěvekod Calipsa » 17 lis 2014 20:45

Takže chápem to správne ?
Normálne teda nabootujem to DVD s OS, potom príde tabulka s dvoma možnosťami:
1.Nainštalovať
2.Opraviť
Ja teda zvolím nainštalovať, potom keď sa dostanem do tabulky, kde sú vypísané HDD zvazky dám všetky odstrániť - vznikne mi 931GB (1tb) nepriradeneho ulozneho priestoru, a potom čo ?
-Môžem si ten priestor rozdeliť na dva zvazky DATA a HRY , hneď aj naformátovať ? a hneď po vytvorení týchto zvazkov by som klikol v tej tabulke na to SSD naformatoval a spustil inštaláciu ? (a to všetko bez jediného reštartu pc) ?
V skratke toto som trochu nepochopil: " Zformátuješ HDD a dál už v instalaci nepokračuješ. "

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můžu nainstalovat Windows 8.1 a později změnit disk za S

Příspěvekod petr22 » 17 lis 2014 20:54

Nainstaluj Windows na SSD.

Sformatovat ten puvodni 1 TB disk a rozdelit ho na DATA a HRY muzes az nakonec, az pobezi Windows z SSD.

Calipsa
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Můžu nainstalovat Windows 8.1 a později změnit disk za S

Příspěvekod Calipsa » 18 lis 2014 18:18

Aha takze ked budem v tej spomínanej tabulke: "kde sú vypísané HDD zvazky dám všetky odstrániť - vznikne mi 931GB (1tb) nepriradeneho ulozneho priestoru" - tak po tomto úkone dám formát - ale HDD teda nerozdelujem, hned potom si naformatujem vlastne to SSD aby som naň mohol instalovat windows,dam ho tam teda instalovat na sformatovane SSD a HDD si rozdelim az potom- (po nainstalovani winu na SSD) ? a akým sposobom sa dá rozdelit HDD po nainstalovani winu ? to nejako ze by som klikol na vlastnosti a tam to rozdelil na data a hry ci na to treba nejaky externy software ? BTW ďakujem za strpenie so mnou :thumbup:

MajkyBeatz
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můžu nainstalovat Windows 8.1 a později změnit disk za S

Příspěvekod MajkyBeatz » 18 lis 2014 22:02

Tak dle mne to tak asi bude diť to tady psali. Klasicky odstran zvazky HDD po odstraneni naformatuj pak jak si psal naformatuj to ssdčko nainstaluj ten windows tam a pak už tedy nevim jak by si mel ten HDD rozdelit to ti musej poradit uz oni. Tak jsem to teda pochopil já.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 10 hostů