Přeinstalace win8.

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Tichacek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přeinstalace win8.

Příspěvekod Tichacek » 27 zář 2014 11:02

Dobrý den,
žádám o rady. Chci si přeinstalovat ntb s win8. Neměl jsem licenční klíč i přes to, že mám legálně držené win8. Nakonec jsem vypátral Licenční klíč, ale když jsem si stáhnul http://www.win8forums.com/threads/windo ... inks.1265/ tento program, na stáhnutí win8, tak jsem se zasekl hned u druhého bodu.
První bod, kde zadávám licenční klíč proběhl uspěšně. Do druhého bodu jsem se však nedostal. :-(
Ukazuje mi to přesně tohle. https://www.google.cz/search?q=pr%C3%A1 ... B716%3B562 .
Chtěl bych prosím vědět, co mám dělat ? :( (PS: k síti jsem plně připojen).

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přeinstalace win8.

Příspěvekod petr22 » 27 zář 2014 11:30

Tento postup nebude fungovat , protoze mas OEM verzi Windows kterou podporuje vyrobce notebooku a ne Microsoft. Stahnout instalaci z webu Microsoftu se svym produktovym klicem nemuzes. Souhlasim s tim, ze ta hlaska s tim ze se nelze pripojit je matouci, melo by to napsat z zadany klic je neplatny.

Nicmene instalaci Windows 8 mas od vyrobce primo na disku pocitace - na zaloznim oddilu. Obnovu do tovarniho anstaveni lze provest dle dokumentace k notebooku - bud nejakou kombinaci klaves nebo pres aplikaci ktera je tam predinstalovana.

Pokud precejenom chces pouzit svuj licencni klic (ktery je ulozen v BIOSu) tak si instalacni DVD Windows 8.1 nekde sezen, nainstaluj se zakaldnim klicem z Technetu ktery je volne na netu, po instalaci zmen produktovy klic na svuj a aktivuj. Je to ale zbytecne slozite, ale zase muzes instalovat rovnou Windows 8.1.

Tichacek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přeinstalace win8.

Příspěvekod Tichacek » 27 zář 2014 11:47

Děkuji.
Jak se přesněji dostanu k tomu zložnímu oddílu?..
Já jako první ze všeho zkoušel přes F11 do recovery něčeho. A tam jsem si zadal, že chci jakože přeinstalaci počítače... a tam mi to právě napsalo, že nemůže najít, ten daný oddil, právě proto jsem začal zkoušet jiné možnosti :/.
Jsem z toho zmatený :(

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přeinstalace win8.

Příspěvekod petr22 » 27 zář 2014 11:50

Udelej screenshot ze spravce disku a dej ho sem jako prilohu.

Presd F11 by to spravne melo jit, pokud nedoslo k nejake zmene na disku - zmene velikosti oddilu, instalaci linuxu nebo podobne.

Tichacek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přeinstalace win8.

Příspěvekod Tichacek » 27 zář 2014 12:13

áá hurá :) už jsem na to přišel, jak se dostat do správy disků.

--- Doplnění předchozího příspěvku (27 Zář 2014 13:21) ---

Co s tím dál ?:) Prosím :/
Přílohy
správa disků.png
Co ted ? :)


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů