WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Hendy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod Hendy » 22 zář 2014 12:59

Ahoj, protože už jsem zoufalý, tak se zkusím obrátit na Vás s prosbou o pomoc. Doufám, že můj problém popíši srozumitelně:-)) Mám starý počítač, který po dlouhé době bezproblémového provozu začal značně zpomalovat. Zkoušel jsem reinstalovat windows a stejně šel hrozně pomalu. Dokonce se mi začala objevovat hláška, že mám nedostatečnou pamět (2 x 512 MB). Tak jsem se rozhodl, že zkusím upgradovat pamět a že to pomůže. Koupil jsem tedy nové paměti (2 x 1 GB) ZEPPELIN 2GB KIT DDR 400MHz CL3 GOLD. Paměti jsou koupené k základní desce DFI LanParty UT nF4-D. Ve chvíli, kdy jsem nacvaknul nové paměti a spustil windows, tak se chod počítače značně zrychlil. Problém byl, že se po chvíli WIN totálně zaseknul a musel jsem restartovat. Pak jsem udělal asi osudovou chybu a hodil tam i staré paměti a hle počítač normálně fungoval. Chod byl rychlejší, ale u videí jsem viděl, že se to trošku trhá. Nicméně počítač již nezamrzával a já mohl normálně fungovat. Ve čtvrtek minulý týden se však stalo, že se mi z ničeho nic restartoval a posléze sice naběhl, ale nešel mi za boha zprovoznit internet. Zkoušel jsem všechno možné, ale nešlo to zprovoznit do původního stavu. Tak jsem si řekl, že reinastaluju windows a třeba to pomůže. Jenže došlo k tomu, že reinstalace nejde dokončit. Normálně spustím reinstalaci, že v BIOSU dám jako first device cd-rom a druhý HDD. Instalace naběhne, ikdyž hrozně pomalu!! a normálně pokračuji. Tedy nastavím si HDD na dvě části a dám nainstalovat. Instalace windows normálně naběhne, po naistalování se WIN klasicky restartuje a po té, opět po strašně dlouhé době naběhne info, že za chvíli proběhne první spuštění WIN, ale k tomu již nedojde a najednou zmodrá obrazovka "něco" to tam napíše, já bohužel nestihnu přečíst co a jsem v koncích... Nevíte, kde by mohl být problém? Děkuju za jakoukoliv informaci a radu.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2014 14:26

Budeš muset otestovat HW. Nejlépe asi HirensBootCD. Stáhni, vypal a nabootuj. Obsahuje utility jak pro test paměti (např. memtest), tak MiniXP, ve kterém je CDI a HD Tune pro test disku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Hendy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod Hendy » 22 zář 2014 15:34

OK. Vyzkouším to a uvidíme, co mi to ukáže. Díky za tip.

Hendy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod Hendy » 30 zář 2014 13:37

Ahoj, tak jsem zkusil otestovat paměti, zkusil otestovat HDD a všechno ukazuje, že je ok. Přesto je počítač neskutečně pomalý a nejde reinstalovat. Nevíte, kde by mohl být problém? Popřípadě co za program ještě zkusit? Už opravdu nevím, co s tím... Díky moc za radu.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod Myloš » 30 zář 2014 13:57

Hendy píše:… najednou zmodrá obrazovka "něco" to tam napíše, já bohužel nestihnu přečíst co a jsem v koncích...
Stačí zakázat restart při selhání. Nevím, jak je to ve Vistě, ale v XP je to ve vlastnostech systému (pravým myšítkem na „Tento počítač“ → Vlastnosti → záložka „Upřesnit“ → v části „Spuštění a zotavení systému“ tlačítko Nastavení → v sekci „Selhání systému“ zrušit zaškrtnutou volbu „Automaticky restartovat“).
Když se ti tohle povede nastavit a dojde k „modré smrti“ (= BSOD), vlož příslušné údaje do nového dotazu v sekci BSOD, klidně i s odkazem na tohle vlákno.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Hendy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod Hendy » 30 zář 2014 17:38

Díky za tip. Já mám ale problém ten, že jsem dal reinstalovat windows a k reinstalaci už "jakoby" došlo, ale nedokončila se.. dostal jsem se do fáze, kdy mi počítač oznámil, že dojde k prvnímu spuštění windows, ale k tomu již nedošlo (viz. můj první popis na začátku). Takže já jsem nyní ve fázi, že do win se nedostanu a reinstalace nejde dokončit.. Test pamětí a HDD neukázal nic. Vůbec netuším, kde je zakopaný pes. Každopádně díky za snahu.

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WIN VISTA - Nelze reinstalovat

Příspěvekod Matiseli » 18 říj 2014 18:40

Pomocí nějakého live cd bych odstranil všechy oddíly na disku, kde neúspěšná přeinstalace proběhla. Poté bych se pokusil akci - reinstalaci - opakovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5064
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    953
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    2092
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2970
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25
  • Po rozšíření RAM nelze zapnout NB
    od dracke31 » 23 čer 2023 17:56 » v Problémy s hardwarem
    5
    1079
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:37

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host