Reinstall Win 8

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

modem
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reinstall Win 8

Příspěvekod modem » 08 čer 2014 15:43

Zdravím,

kamarád chce přeinstalovat NTB, protože jakmile ho zapne tak čeká 10min a než se mu zapne prohlížeč, trvá to minutu, hrůza...

NTB: HP ENVY dv6-7250ec s předinstalovaným Win 8 OEM. Před tím, než jsem něco začal dělat jsem si zjistil CD klíč, ale bohužel je to na verzi OEM a CD s instalačkou nemám. Zkusil jsem tedy rozjet recovery partition, ale když se instaluje software od HP, napíše se, že recovery neproběhlo v pořádku a windows nenajede. Odzkoušeno dvakrát.

Dále tu byla možnost, že mám k dispozici z naší školy origo win 8 + cd klíč. Stáhnul jsem a zkusil jsem nainstalovat, jenomže při výběru partitonu, na který chci windows nainstalovat mi to nenajde žádný HDD, protože tam nejsou ovladače. Zašel jsem na HP stránky, stáhnul snad všechny ovladače, dal jsem to na tu flashku, ale stejně prý žádný z těch ovladačů to není on. Zkoušel jsem i takové finty, že ty flashky mám dvě a že jednu tam zasunu až pak co to hledá ten driver (tipy od lidí z netu, tak jsem to zkusil...) ale opět bez výsledku.

Šel jsem do další možnosti, vytáhnul jsem HDD z HP notebooku a narval si ho do svého. Tam jsem již windows 8 nainstaloval z flashky (driver to po mě nechtělo, okamžitě viděl ten HDD), nainstaloval jsem bez problému, ale přehodím HDD zpět, spustím a po chvíli načítání se objeví BOTD (sice takové to windows "osmičkové" s tím velkým smajlem a omlouváme se ale něco s vaším počítačem není v pořádku...)

Už vážně nevím co s tím, jediné co mě ještě napadá je dát ten HDD do svého a spustit ten recovery a pak ho dát zpět, to je jediné co jsem nezkoušel, co myslíte, šlo by to?

Popř. poraďte v jakémkoli kroku, třeba s těmi ovladači by to určitě nějak šlo nebo dělám něco špatně u toho recovery, nevím... (protože třeba po tom recovery po nabootování se mě to zeptalo, jaký win chci spustit a bylo tam na výběr win8 a nějaké HP EDKF-HI a ještě něco s takovýma zkratkama, nevím přesně už, zkoušel jsem vše... bez výsledku)

Děkuji za každou pomoc!

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod guest » 08 čer 2014 16:01

Co to tom obnovení (recovery) říká manuál? /snad je to on/
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03535325.pdf

modem
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod modem » 08 čer 2014 16:27

Teď nechápu, co s tím mám dělat nějak...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod guest » 08 čer 2014 16:45

Podívat se zda v tom návodu není něco o tom recovery, které ti nejde.

modem
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod modem » 08 čer 2014 17:19

Nic co si myslím, že by mi pomohlo... :x

modem
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod modem » 09 čer 2014 13:46

takže nikoho nic nenapadá? :x

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod Oxxid » 09 čer 2014 13:52

Reklamace

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53709
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod petr22 » 09 čer 2014 13:56

"Před tím, než jsem něco začal dělat jsem si zjistil CD klíč, ale bohužel je to na verzi OEM a CD s instalačkou nemám."

U Windows 8 zadny klic nepotrebujes, aktivuji se automaticky pokud byly koupeny s notebookem a neni to piratska verze.

modem
Level 1
Level 1
Příspěvky: 75
Registrován: červen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod modem » 11 čer 2014 13:33

Ale ano, dostaneš CD klíč, třeba na verzi Pro, Core atd., ale ne na OEM, to jsou verze předinstalované v notebooku. A ano, tyhlety verze si to najdou automaticky... jenomže mi sežeň CD s OEM verzí... to prostě neexistuje. Takže jak to mám přeinstalovat, když nemám instalační CD?

Aja12
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstall Win 8

Příspěvekod Aja12 » 11 čer 2014 14:37

Zkus stáhnout Windows 8 oficiální cestou
- klikni http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... t-key-only
- zvol druhou možnost "Instalovat Windows 8" (první možnost se týká verze 8.1, s tou by ti ale daný klíč nefungoval)
- pokud instalator akceptuje tvé sériové číslo před samotným stažením/vypálením ISO, mělo by to fungovat


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    2522
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů