Windows mi zakazují používat některé soubory

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 02 led 2007 20:00

Tak to zkus ještě podle toho co napsal PIC vadné sektory by měli být fixovány. Dej vědět jak si dopad já se k tobě dostanu až zítra v práci snad.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Beran.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Beran. » 02 led 2007 23:04

děkuju
Procesor: AMD Athlon 64 3700+, 2200 MHz (11 x 200)
Paměť: 1024 MB ram (PC3200 DDR SDRAM)
Základní deska: DFI nF4-u
Grafárna: Radeon X1950 Pro (256 MB)
HDD: ST3320620A 320 Gb

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 03 led 2007 07:25

Abychom mohli usoudit jak je natom tvůj starý disk potřebovali bychom vědět kolik je toho ve vadných sektorech. Průšvih je že opravený sektor se může znovu zhroutit a zpráva z prvotní opravy byla dost důležitá.
Uvidíme co to napíše tentokrát je to jen kvůli zavěrečné zprávě dej znovu cmd a chkdsk/f. a napiš výsledek. Podle počtu vadných sektorů se pak pokusíme rozhodnout co dál nebo rovnou uděláme preventivní opatření a dáme systém na nový disk ale tak aby to moc nebolelo přines sem s sebou nějaký návod tak ho musím dát naskenovat abych ti ho sem šoupnul ovšem bude ti k ničemu pokud nemáš origoš wokna. Máš originál inastalačku Windows? Jo ten návod vyšel v loňské (2006) ročence PC World kapitola se jmenuje Instalační CD na zakázku. Takže pokud máš bylo by zbytečné to sem cpát.
Další možnost jak to udělat by bylo přenést přesnou zrcadlenou kopii systémového disku na nový disk a pak je prohodit na kšandách ale protože sem to nikdy nedělal a bótovací soubory musí být tam co byly jinak ti to nenajede UVÍTAL BYCH POMOC JESTE NĚKOHO DALŠÍHO neboď v téhle oblasti sem nato možná hůř než samotný tazatel.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Beran.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Beran. » 03 led 2007 08:26

no, originální, jak se to vezme... mám multilicenci, fungujou jako originálky ale sou vypálený, ale to je jedno ne stejně jako originální, mám prostě plnohodnotný windows a¨jako sou ve firmách, ale mám je doma a navíc vypálený, tohle je nejlepší řešení jak si ukrást winndows, co sem si na netu nechával od Mrkvosoftů udělat ten test legálnosti woken tak mi to řeklo že jedu na legálních :-) taKže by to mnělo bejt ok...
Procesor: AMD Athlon 64 3700+, 2200 MHz (11 x 200)

Paměť: 1024 MB ram (PC3200 DDR SDRAM)

Základní deska: DFI nF4-u

Grafárna: Radeon X1950 Pro (256 MB)

HDD: ST3320620A 320 Gb

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 03 led 2007 09:14

Časopis tedy zřejmě nemáš. Na skenování se pracuje. Snad to bude kolem poledne. Jak je natom výsledek opravy disku kolik je toho z celkové kapacity ve vadných sektorech? Pokud je to méně jak 1% ještě by ten disk mohl nějakou chvíli vydržet běhat ale asi už bych mu nevěřil natolik abych na něj dal systém a důležitá data. POkud ti napíše že ve vadných sektorech není nic nebo skoro nic zaměříme se na viry aby to nakonec nedělal nějaký šmejdík. Návod na odvirování http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=3 ... 10529a2e1e

Až sem pošoupnu ten návod a zjistí se že nevyhovuje nebo že disk je zdravý a šmejdík není žádný budu s rozumem v koncích snad mě v tom kluci nenechají.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 03 led 2007 14:39

Chybí tady výsledek kontroly disku a tak se špatně radí. Pokud pokračuje dále poškozování dat vlivem vadného povrchu disku, doporučuji ukončit Windows, vypnout PC a odpojit jej od el. sítě. Po té odpojit poškozený HD (datový i napájecí kabel) a připojit nový disk a instalovat nový Windows. Potom při vypnutém PC připojit starý a poškozený disk a stáhnout data, které budou ještě dostupná ne nový disk. Pokud totiž poškozování stále pokračuje, bude se stále zhoršovat a může se stát, že se už na disk nedostaneš. Při stahování dat z poškozeného disku je kontrolovat antivirem.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 03 led 2007 14:53

S tím návodem sem nezapoměl jen mi tem chlap někam zdrhnul tak až zítra ráno.

PIC dík.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Beran.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Beran. » 03 led 2007 15:23

tak až zas tak daleko to ještě naštestí nedošlo, jenom mi občas něco negunguje, jak sem napsal dřív, a takovejhle soubor najdu tak 1 týdně maximálně, dva, většinu nedávno stáhnuté nebo vytvořené, starší věci zpravidla problémy nedělají

du udělat tu kontrolu disku, je mi líto že sem to poprvé nestihl, ale rodiče mně buzerovali abych šel uklízet, tak sem si myslel že to bude trvat ještě dlouho (byla 2. fáze z 5) no a tak sem šel, pak sem se jenom mrknul na pc a byly tam už Wokna
Procesor: AMD Athlon 64 3700+, 2200 MHz (11 x 200)

Paměť: 1024 MB ram (PC3200 DDR SDRAM)

Základní deska: DFI nF4-u

Grafárna: Radeon X1950 Pro (256 MB)

HDD: ST3320620A 320 Gb

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 04 led 2007 18:57

Tuto diskusi bych považoval za uzavřenou. Tazatel dostal pomocí emailu návod jak si vyrobit instalačku woken i s předchozím nastavením a pár dad ohledně zabezpečení a SW údržby PC. Návod byl totiž z časopisu PC Wold a kdybych to sem dal do diskuse zveřejnili bychom článek bez souhlasu autora což se nesmí.
Také podle toho co jsem od tazatele četl mění programy nebo spíš hry rychleji než ponožky a pochlubil se že reinstaluje wokna skoro každý měsíc. Samozřejmě pokud to bude v mích časových možnostech a znalostech rád poradím znovu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Beran.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Beran. » 05 led 2007 13:55

je to tak, přesně jak Jan Pašek napsal, tímto mu i ostatním děkuji, pomocí návodu a programu Nlite to snad půjde ok
Procesor: AMD Athlon 64 3700+, 2200 MHz (11 x 200)

Paměť: 1024 MB ram (PC3200 DDR SDRAM)

Základní deska: DFI nF4-u

Grafárna: Radeon X1950 Pro (256 MB)

HDD: ST3320620A 320 Gb


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém: IPv4 se ztrácí a nenačnou se některé web stránky
    od Matoufil » 18 pro 2023 21:49 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1649
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 10:27
  • W11-Otvírají se všechny text soubory
    od supfor » 06 bře 2024 20:24 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    969
    od supfor Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 20:41
  • Jak kopírovat soubory z hostitele do VirtualBoxu? Příloha(y)
    od atari » 26 črc 2023 16:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1567
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 11:30
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    699
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    799
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů