urychlení komprimace ?!?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

XXX
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

urychlení komprimace ?!?

Příspěvekod XXX » 06 pro 2006 00:10

Mám PC Athlon 902Mhz,128RAM a můj problém je v komprimování videa přes DVD Shrink.Dříve jsem komprimoval film cca 30min,ale v dnešní době to trvá okolo 80-90 minut.Na začátku komprimace je datový tok okolo 5000Kb/s,který ale během pár minut neustále klesá a zastaví se až na hranici 1300-1500Kb/s.Zkusil sem povypínat všechny procesy,který nebudu u komprimování potřebovat(kerio,avast,atd...).Nechal jsem běžet jen nutné systémové procesy.Dokonce jsem vypnul i explorer a nastavil jsem u DVD shrinku vysokou prioritu.Lze nějak zvýšit výkon u dané aplikace,nebo uvítám doporučení na nějaký jiný kvalitní program ve kterém by to trvalo do 30min. ?!?!?PLS o co nejrychlejší odpověď

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 06 pro 2006 12:16

hodně záleží na velikosti komprimace, když snižuješ kvalitu ze 100% na 90% tak to opravdu trvá cca 30 min, než když komprimuješ ze 100% na 65%, tohle mi kdysi podobná sestava chroustala i dvě hodiny
jediná věc o které si se nezmínil, ale předpokládám že už si ji udělal, je vypnutí náhledu při komprimaci, jinak mě nic jiného nenapadá
Jak na torrenty
Programy pro internetovou komunikaci
Problémy se řeší na fóru, na SZ nebudu reagovat

XXX
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod XXX » 07 pro 2006 01:15

náhled mám pokaždý vypnutej.Snažím se pokaždý komprimovat jen hlavní film a většinou se držím na hranicích komprimace 85-100%. Dnes jsem to zkoušel výít přes Clone DVD a komprimovalo se to okolo 20min

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 07 pro 2006 18:42

ještě jsem si vzpoměl na jednu věc, pokud používám po spuštění pc shrink dříve nežli nero, trvá komprimace opravdu velice krátce ( cca 20 min ), ale pokud nejdříve něco vypálím v neru a pak až se snažím pomocí shrinku komprimovat, trvá to i 3x déle !, nevím čím to je, u jiných programů nepozoruji žáden rozdíl, jen u shrinku; možná máš taky ten jistý "problém"
Jak na torrenty

Programy pro internetovou komunikaci

Problémy se řeší na fóru, na SZ nebudu reagovat

framich
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod framich » 07 pro 2006 18:50

hele predpokladam ze to ripujes z originalniho DVD ( at uz je to z pujcovny nebo jak koli jinak ) proste zalozni kopie :-) zname :-) de o to ze ruzny filmy mji na tech DVD jinou velikost najdes i filmy ktery jsou treba s minimem bonusu a tak ale jsou i filmy ktery maj hodne bonusu a je dlouhej film a hodne zvuku a na tom dost zalezi protoze jestli je ten film malej jak sem uz uvadel tak bude na DVD ktery bude mit velikost do 4,5GB ale jestli to bude velkej film tak je klidne mozny ze bude mit i neco okolo 8GB je to dany ruznejma typama DVD nektery muzou bejt dvouvrstvy ( to jsou ty co maj 8 GB ) a vo tom to muze bejt jestli si rrikal ze nektery filmy ripujes 30 Minut tak to muze bejt tim ze se jednalo o filmy ktery byly na normalnich mediich DVD a tudis je nebylo potreba moc komprimovat ale naopak ty filmy ktery jsou na tech dvouvrystvejch tak se musi komprimovat hodne a tvimu pomerne slabimu PC davaj hodne zakourit ... taky je mozny ze cim vic ripujes filmy tak tim mene ti na diskou zbyva mista a jestli mas povolenou FunkCI virtualni pamet tak uz nemas od kud brat takze jestli ti muzu doporucit tak si vsechny ty filmy vyzalohuj na DVD a zkus si naripovat nejaky DVD co uz mas vypaleny a tak poznas cim by to mohlo bejt muze to bejt jeste samozrejme dalsima 1000000 vecma ale tohle je muj laickej pohled na vec
PSP FW 2,7 hry GTA VCS, NFS MW.....

XXX
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod XXX » 08 pro 2006 16:06

Asi takhle bych ti to řekl,myslím, že si tím svým příspěvkem jak velký DVD média a jestli na něm je tolik bonusů a bla bla bla udělal ze mě uplnýho deb..a,kterej neví o čem je asi řeč!Ale jen abych tě ujistil,myslím si že ohledně DVD filmů(i toho jak poznám DVD-5 od DVD-9) toho vím poměrně hodně!A druhá věc je ta,že zhruba taky vím to,že je blbost zálohovat na mém PC DVD při plném disku.Před každou komprimací se snažím mít alespoň 70-75% volného místa na disku a povypínané všechny nadbytečné procesy co by my zatěžovali pamět PC.Ale jinak díky za příspěvěk kterej vysvětluje danej problém :lol:


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 1 host