Trhané video ve Vistě

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 12 říj 2008 23:12

Při koupi notebooku byl nainstalován ovladač Intel SATA AHCI a ve Správci zařízení v IDE ATA/ATAPI byl jen tento a DMA u něj nastavit nešlo (respektive nebylo tam to zaškrtávací políčko). Ty ATA kanály se tam zobrazily až když jsem přeinstaloval ovladač na Intel SATA AHCI 2929. Když tam byl ten ovladač Intel SATA AHCI, tak jsem ho zkoušel odebrat a restartovat, DMA u něj ale stejně nastavit nešlo. Vypalovat DVD jsem zatím nezkoušel, ale zítra si jedno prázdné koupim a zkusim to. Ještě taková maličkost: namůže tohle mít spojitost s tím, že nejde zjistit teplota HDD? Mám tam HDD Fujitsu. Lidi, co tam maj třeba Hitachi, tak nemaj problém ani s měřením teploty ani s trháním videa.

Reklama
Uživatelský avatar
cicero
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod cicero » 12 říj 2008 23:38

Ten hardisk nemusí měření teploty podporovat,ale možný je všechno že je nějak poškozenej disk.možná by šlo v Biosu přepnout do IDE modu.To by jsi musel zkusit.Obráceně to nejde protože Raid i AHCI ovladače musíš instalovat při instal.Windows. Jinak mě teda už docházejí nápady co s tím.3Giga paměti RAM jsi tam už měl nebo jsi přidával?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod Pic » 13 říj 2008 00:39

Dotaz - ta vada se projevuje stejně při přehrávání z DVD mechaniky, disku i z netu? Pokud ano, hledal bych příčinu buď v chybných ovladačích pro základní desku (zkusit je přeinstalovat), nebo chybu na samotné základní desce. Pak by to asi bylo na reklamaci. Jen pro jistotu doporučuji otestovat disk utilitou staženou ze stránek výrobce disku a paměť programem Memtest.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 13 říj 2008 14:41

cicero: Přepnout na IDE v BIOSu nejde, je to OEM BIOS (kvůli Recovery oddílu), nejde tam nastavit skoro nic kromě pořadí bootování. 3 GB RAM tam už byly. Žádný hardware jsem neměnil, ten NTB je fungl nový.

pic: Ta vada se projevuje ve všech případech. DVD jsem tedy zkoušel přehrávat jen v PowerDVD, dokud jsem ho neodinstaloval. Také jsem zkoušel přehrávat AVI vypálené na DVD. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... ct=3767360 Mohl by to být tento: Intel Chipset Installation Utility for ICH9 for Microsoft Windows Vista? Fak nevim. Na stránkách Intelu jsem nic nenašel, ale možná to tam někde je. Ty testovací nástroje zkusim stáhnout a večer to otestuji.

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 18 říj 2008 12:55

Zkusil jsem vypálit 4200 MB na DVD. Vypalování trvalo rychlostí 8x 11min 42s.

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 18 říj 2008 23:13

Asi zkusím reinstal Windows z Recovery oddílu a na čistém systému zkusím spustit internetové vysílání ČT24 a nějaký film ve Windows Media Playeru.

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 25 říj 2008 21:08

Tak jsem zkusil reinstal Vist z Recovery oddílu a na čistém systému (čistém v tom smyslu, že já tam nic neinstaloval, byly tam pouze různé aplikace od HP) jsem spustil internetové vysílání ČT24 a video je malinko (téměř neznatelně) zpožděné za zvukem. Ještě zkusím spustit nějaký film.

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 25 říj 2008 22:45

Nainstaloval jsem KMPlayer a spustil v něm video (konkrétně 4. díl Sanctuary) a video se mírně o pár milisekund zpožďuje za zvukem. Ten samý soubor jsem přehrál na desktopu s Win XP v BSPlayeru a video i audio jdou synchronizovaně, takže ve videosouboru problém není. Asi tomu už pomůže jenom reklamace :-( :-(

xxsml
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod xxsml » 31 říj 2008 23:17

Myslíte, že by se něco změnilo, pokud bych si někde sehnal instalačku Vist a nainstaloval Vistu se svým licenčním číslem a pak doinstaloval ovladače? Nebo už bude fakt jediným řešením reklamace? Moc se mi do ní nechce, slyšel jsem, že HP má servis pro Pavilliony až v Polsku.

stsem
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod stsem » 03 pro 2009 11:10

Ahoj,

Mam uplne stejne problemy. Dochazim pomalu k nazoru, ze je neco prohnile primo ve Vista a Windows 7 (Nejdrive jsem mel Visty a i po upgrade na W7 problem zustal). S Windows XP jsem na vyrazne slabsim stroji nemel zadny problem. Prohledal jsem cely internet a zjistil jsem, ze nekteri lide tim trpi take po prechodu na Visty nebo W7. Nikde ale neni zadne reseni. Asi zalezi na HW konfiguraci :-((

nokim1
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trhané video ve Vistě

Příspěvekod nokim1 » 06 srp 2011 18:54

Mě se taky videa zasekávala a pomohlo mě v možnostech napájení přepnout na vysoký výkon a je po problému.Přehrávám na GOM playeru.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů