Reinstalace a aktivace W10 Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Oldaantala
Level 2
Level 2
Příspěvky: 210
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reinstalace a aktivace W10

Příspěvekod Oldaantala » 23 črc 2016 09:56

Dobré ráno, mám otázku:

Chtěl jsem si na své druhé, záložní PC nainstalovat W10. Během procesu upgradu sedmiček na desítky bylo vše v pořádku, jenže se zachovaly všechny soubory, a s nimi i ten ostatní balast. Chci proto udělat čistou instalaci.

Je tedy potřeba vytvořit si instalační USB, a to již mám, ale z jiného PC. Použil jsem Windows Media Creation Tool, stažený přímo od MS. Můžu tedy tohle instalační médium použít i pro tenhle druhý počítač, nebo je Product Key zapsaný přímo v instalačních souborech, a bude fungovat jen na PC, na kterém byl vytvořen?
ProduKey vyhodí jakýsi generický kód, který instalačka nevezme. Nechce se mi čekat, až si zase PC stáhne W10 jen aby ho potom hodinu kopíroval na flashku.

Předem děkuji za odpověď.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53770
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace a aktivace W10

Příspěvekod petr22 » 23 črc 2016 10:00

Instalacni disk je jeden jediny pro vsechny pocitace, instalacni flasky vytvorene na ruznych pocitacich jsou stejne.

Instalace neobsahuje produktovy klic, ten je bud zadan v prubehu instalace, nalezen v jiz nainstalovanych Windows na disku, ulozen v BIOSu pocitace nebo jako v tomto pripade na serveru Microsoftu.

Uživatelský avatar
Oldaantala
Level 2
Level 2
Příspěvky: 210
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace a aktivace W10

Příspěvekod Oldaantala » 23 črc 2016 10:13

Aha, díky. Myslel jsem si, že to bude nějak podobně. Jen tedy netuším, jak MS přesně přiřadí ten klíč, uložený u nich, k mému PC. Co když si vyměním CPU a MB? Nebo nějakou jinou komponentu? To mi pak celá licence k W10 propadne?

Stuniik
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace a aktivace W10

Příspěvekod Stuniik » 23 črc 2016 10:39

Nepropadne, budeš muset volat do Microsoftu a oni ti poví jak na to... jinak, ookud bys volat nechtěl, tak máě pravdu, aktivační klíč je spojený s MB a pokud nemáš přenositelnou licenci a neodinstaluješ to z old pc, tak by mohl být problém... případně ti to přiřadí přes tvůj účet MS

Uživatelský avatar
Oldaantala
Level 2
Level 2
Příspěvky: 210
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace a aktivace W10  Vyřešeno

Příspěvekod Oldaantala » 23 črc 2016 20:24

Jasné. Upgrade dopadl úspěšně, vše aktivované. Holt až bude potřeba to znova přeinstalovat, zavolám pánům do MS. Díky za pomoc.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Aktivace Windows po změně disku Příloha(y)
    od JanC » 15 říj 2023 20:32 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    4965
    od JanC Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 08:19
  • Win Reinstalace
    od ArthurD » 19 čer 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    915
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 13:50

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů