Něco málo o podnikání na internetu

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Forhill » 17 srp 2011 13:21

Zdravím Vás a přeji hezký den, :wink:

dostala se mi taková nabídka, s jedným kolegou trochu podnikáme. Tady jsou naše služby: Imin
Poté máme ještě dva eshopy, ale nechci dělat reklamu tak je nebudu zveřejňovat. Jen bych se chtěl zeptat na pár věcí.

Například, na jakých webech se dá vydělat ? Máme pár nápadů: :idea:

- přidělat ještě jeden eshop
s tím souvisí moje první otázka - kde propagovat eshopy a kde dělat reklamu.

- udělat českou verzi amerického webu ehow.com
s tím by bylo hodně práce a hlavně sehnat lidi, kteří to budou všechno psát.

- udělat web s flash hrama
to si nedokážu představit jak takové weby vydělávají (americká verze: miniclip a čeké verze: webhry,webgames,mojehry apod.)
Na čem takové weby vydělávaji ?

No a to je jen pár nedomyšlených nápadů. Byl bych rád, kdyby jste se mnou o tom podiskutovali a řekli svůj názor. Například tip nějakého webu, který by mohl vydělávat. Nápad na něco na úrovni, které můžeme dosáhnout. Nepřemýšlím nad tím udělat sociální síť, myslím že jedna dvě světové úplně stačí.

Ale budu rád za takovéhle nápady a hlavně za vysvětlení jak by ten web, který navrhnete vydělával a v čem by to celé spočívalo?

Předem díky za diskuzi a všechny rady a tipy. :bigups:

EDIT: Tak jsme se rozhodli, že uděláme českou verzi ihow.com. Co Vy na to a co si o tom myslíte ? :idea:

(Bude t o fungovat na affiliate odkazech, které budou zakomponovány do toho určitého návodu.)

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Owner » 17 srp 2011 13:32

Ještě bych tam k tomu webu doplnil Adsense reklamu, pokud bude mít slušnou návštěvnost, tak se to oplatí.
BTW pokud potřebuješ design a nakódování, napiš mi klidně SZ.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Forhill » 17 srp 2011 13:39

V tom programování tak zběhlý ještě nejsem takže na to mám právě kolegu, který to budě dělat v Open source. Stránky budou http://www.ihow.cz
Ale určitě by se nám nějaká pomoc hodila, proto to tady chci prodiskutovat, jak udělal nejlépe zdarmo propagandu a reklamu a pod.

EDIT: Ownera prosím o stručné vysvětlení těch AdSense reklam, něco málo jsem se o tom dočetl, ale raději si to poslechnu od tebe nějaký polopatickým vysvětlením. Díky

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod karlos » 17 srp 2011 14:41

Jen trochu za administraci fóra. Nepoužívej prosím toto fórum, jako bezplatnou propagaci svých komerčních aktivit. Velmi lehce a rychle bys byl zabanován. :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Forhill » 17 srp 2011 14:53

To jsem právě nechtěl, proto jsem neuvedl všechny weby a eshopy, jen ten jeden hlavní web, nechtěl jsem to brát jako reklamu. Edituji a mažu odkaz! Omlouvám se, chci jen poradit né si dělat reklamu.

EDIT: Aha tak ty jsi mě předběhl :lol:

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Pic » 17 srp 2011 15:01

Byl bych rád, kdyby jste se mnou o tom podiskutovali a řekli svůj názor. Například tip nějakého webu, který by mohl vydělávat.

Chtěl bych znát dobráka, který by dobrý nápad na vydělečný web sdělil grátis.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Owner » 17 srp 2011 15:03

AdSense je typ reklamy od Googlu, kde si založíš účet, vložíš na svou stránku reklamy např. jako jsou zde http://server.radlo.eu/ a poté se ti budou přičítat peníze za kliknutí za reklamy. Pokud web má velkou návštěvnost, tak i za zobrazení.
Takto to mám na pár webech a jede to slušně.
Ten odkaz, co jsem poslal je na můj Minecraft server, takže žádné placené služby, proto nemazat. :D
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Rimmer » 17 srp 2011 15:34

Co znamená, že to jede slušně? :)

Jen podotknu, že co se GAdsense týče, musíte mít ŽL a být plátci DPH. Málokdo si tohle uvědomuje.
Rimms

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Forhill » 17 srp 2011 15:46

Pic: Tahle otázka, kterou cituješ je možná hloupá když si to čtu teď. Spíš bych chtěl prosidkutovat ty návrh, které jsem sám navrnul. Zajímalo by mě například, jak vydělávají české weby s flash hrama? Já jako uživatel tam příjdu, nic neplatím, hraju a zase odejdu. Flash hry jsou freeware tak jak to vydělává ? Nějak asi ano, jinak by přece nebyli, kdo dneska dělá zadarmo, to je úspěch někoho takového najít.

To je první věc, další by mě zajímali co si myslíte o tom ihow.cz respektive o ihow.com a jestli Vám to příjde jako slušný nápad.

Krátké vysvětlení webu iHow: :idea:

Stránky ihow.cz budou fungovat na tom, že budou na stránkách jak textové tak video návody (sám vytvořím)
Budeme potřebovat sehnat pár lidí, kteří se k nám připojí a pomohou nám dělat textové a video návody na všehny různé sekce.
Nebudu tady dál rozebírat jak to bude vydělávat, určitě se to nějak nedotkne a nebude to naúkor uživatele.
Uživatel si zadá například do googlu, třeba: jak postavit barák -> vyskočí mu odkaz na naše stránky a stím návod. Uživatel si návod pročte a v návodu bude i odkaz na nějaký web, který se tím jistým problémem zabývá. V tomto případě by to byla nějaká firma, která staví rodinné domy. :D Je to jen ilustrační příklad k pochopení fungování webu iHow.

Owner: Díky za info
Zajímalo by mě kolik na tom třeba například tvůj web na MC trhne, když tam máš pár Adsense odkazů.
Rozhodně je to dobrý nápad :idea: a podám to jako návrh kamarádovi s kterým na tom pracujeme. :wink:

EDIT: Rimmer:
To mi je jasné, díky za upozornění. Chápu, že tohle dost lidí přehlíží a vůbec je to nezajímá. :x

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Owner » 17 srp 2011 17:25

Ten MC server neprovozuji kvůli reklamě, ale kvůli tomu, že spolužáci i další lidi z mého okolí jsou do toho maniaci. Takže jsem ho založil a k tomu si napsal takové jednoduché webky.
Reklama je tam pouze proto, aby nezůstal ani jeden web z celého portfolia Radlo.eu bez reklamy.
Ohledně výdělků, samotný web nevydělává, na to ta návštěvnost a počet zobrazení stránek nestačí. Přeci jenom je tam registrovaných jenom kolem 30 lidí a max. 10 z nich hraje každý den.
Jiné weby s návštěvností více, než 2000 unikátních návštěvníků denně samozřejmě něco vydělají, ale přesné číslo závisí vždy na počtu kliků na reklamu a počtu zobrazení.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco málo o podnikání na internetu

Příspěvekod Forhill » 18 srp 2011 18:13

Řeknete mi prosím někdo jak vydělávají weby s flash hrama? Docela by mě to zajímalo, nedokážu si to představit, přece to všechno nedokáže vydělávat jen na affiliate odkazech nebo na Adsense odkazech :idea:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Málo FPS
    od Liferus » 03 lis 2023 14:44 » v Problémy s hardwarem
    6
    880
    od Liferus Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 10:46
  • Upgrade CPU + něco dalšího?
    od extrem » 22 zář 2023 18:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    2330
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 18:59
  • Přemostění internetu
    od Tukan » 13 čer 2023 16:46 » v Administrace sítě
    9
    2867
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 15:19
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2826
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1224
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host