Všechno mi doma probijí Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2119
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Peťa » 18 kvě 2012 22:45

Nevymýšlej čištění zásuvek atd. a zavolej si toho elektrikáře. Tady může jít fakt i o život. Odborník by ti to měl celkem v pohodě zvládnout dát na stav. Jinak nejlepší by bylo vypnout hlavní jistič, ale zase být až do příjezdu elektrikáře bez elektriky není ideální, to chápu. Tolik můj názor začínajícího elektrikáře.

Reklama
Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Martin63 » 18 kvě 2012 22:47

Pic: Statika to není, protože když na tom podržíš ruku jako, že víc jak 3 vteřiny to nejde. Tak to probijí furd, není to jenom rána, ale ten proud jde do tebe furd. I když nevadí, že jsem byl v kožených bačkorách? :D
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 18 kvě 2012 22:52, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2119
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Peťa » 18 kvě 2012 22:51

Ještě mě napadá, že by ses mohl zeptat tady, ale stejně ti poradí ať si zavoláš elektrikáře.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Pic » 18 kvě 2012 22:55

Jasně říkám, že s podrážkou z umělé hmoty, nebo gumy (to je izolant).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Martin63 » 18 kvě 2012 22:55

aha, no já už další ránu dostat nechci. Až zítra :D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod jimmy3 » 18 kvě 2012 22:56

vypni šťávu v zásuvkách a zkus jestli budeš dostávat pořád pecky, jestli jo tak nic neprobíjí, pokud máš novou instalace v tns bylo by dobrý doplnit zásuvkový obvody proudovym chráničem
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9512
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod mmmartin » 18 kvě 2012 23:48

jimmy3:
Dráty v zásuvkách jsou z hliníku.
Takže to asi moc nová instalace nebude. :wink:

Martin63: Líbí se mi, jak zarputile čekáš nějakou konkrétní radu typu "šáhni TAM a udělej TO", místo abys zavolal elektrikáře, jak už ti tady někdo opakovaně doporučil.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
pidlo
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1255
Registrován: únor 12
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod pidlo » 19 kvě 2012 00:09

Hele nesmíš stát na zemi bosej taky sem to z anténou a pc zažil. Stačí stát na stole ono to pak nekope. Pokuď to dělá jen tobě tak si nabit statickou elektřinou. Poku´d celé rodině i když jste izolovaní bude problém jinde mi nedávno pojistky opravovali protože v pokoji proud nejel ale v kuchyni to jiskřilo. Většinou můžou za to ty spoje v těch bílejch krabičkách. Hlavně to dělej, stačí v papučích s gumovou podrážkou. Ale spíš bych se obrátil na elektrikáře.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Pic » 19 kvě 2012 01:38

Můj dojem z dotazu - tazatel nás tahá za fusekle, protože jak to líčí nemá hlavu, ani patu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7361
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod faraon » 19 kvě 2012 07:08

Nejdřív změř co tě tam vlastně tluče, jaké je tam napětí, a proti čemu se uzemňuješ. Pak v celém bytě odpoj VŠECHNY spotřebiče ze všech zásuvek a proměř to znovu.
Pokud to bude probíjet pořád, je závada v elektrické instalaci, a pokud nejsi elektrikář, tak urychleně nějakého sežeň, protože jde o život. Do té doby nesahej na nic elektrického, a radši se dočasně odstěhuj na bezpečnější místo, jako jsou amazonské pralesy :lol:

Jestli nic nenaměříš, je vadný některý spotřebič, takže je můžeš postupně začít připojovat a zjišťovat kdy to zase začně dělat.
Až najdeš ten vadný, okamžitě ho odpoj a zajisti že se ho nikdo nedotkne, dokud se na něj nepodívá nějaký elektrikář, pokud má smysl ho vůbec opravovat. Jinak useknout přívodní kabel a do sběrného dvora s ním (i s tím kabelem samozřejmě).

Ještě je třetí možnost, a to že se porucha projeví při zapojení libovolné kombinace spotřebičů s větším příkonem, například lednička a mrazák současně. To by mohlo znamenat že nekde uhnil nulák pro celý byt/dům, což je opět závada pro elektrikáře, a dost možná i havárie, kterou budou řešit přímo rozvodné závody.
To jsem zažil na vlastní kůži, známému přestal fungovat mrazák, a když jsme to řešili, dostal jsem ránu od vodovodu, když jsem se chtěl napít. Bylo na něm přes 100 voltů!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí

Příspěvekod Martin63 » 19 kvě 2012 10:18

S*ru na to! Zavolám elektrikáře. V těch gumáčích to už zkoušet nebudu. Nechci dostat další šok. A nevím z jakého důvodu bych měl odpojovat všechny el. spotřebiče, protože takto to již funkuje cca 3 roky. A já to jenom neřešil, takže ono to už se to za 14 dní nezblázní. :wink:
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9512
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Všechno mi doma probijí  Vyřešeno

Příspěvekod mmmartin » 19 kvě 2012 10:34

Takže vyřešeno. Panbůh zaplať.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host