Čím dnes kreslíte plošné spoje?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mederi
Level 2
Level 2
Příspěvky: 164
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čím dnes kreslíte plošné spoje?

Příspěvekod mederi » 23 dub 2012 14:58

Kdesi som čítal o rôznych technikách domáckej výroby plošného spoja. Dá sa to ručne nakresliť aj kvalitnou centrofixkou. Dnes sa už ale návrh robí jednoducho pohodlne v PC a potom sa to buď vytlačí na tlačiarni, ktorá tlačí aj na hrubšie neohybné materiály, alebo sa to dá vytlačiť aj bežnou laserovou tlačiarňou na mastný papier (od samolepiek) a nažehľovacou metódou a následným odmočením papiera naniesť na plošák.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23614
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čím dnes kreslíte plošné spoje?

Příspěvekod ITCrowd » 23 dub 2012 15:11

Tak přesně tuto fixu jsem dnes ze zoufalství koupil (0,3 a 1,0) a dám vědět jak to dopadne. Moc velkou důvěru v to nemám.
to mederi: nezlob se, ale nezajímá mě co kdosi kdesi čítal. A už vůbec nehodlám kupovat novou tiskárnu (moje 24 jehla doteď funkční a hlavně s levným tiskem, by něco takového nezvládla)

--- Doplnění předchozího příspěvku (23 Dub 2012 15:24) ---

Tak jsem se na ty stránky díval a našel jsem:
LL-PS 10ML
lak leptuvzdorný pro plošné spoje, používá se na výrobu plošných spojů. Motiv se nakreslí nejlépe trubičkovým perem na cuprextit. Po zaschnutí je možno desku leptat leptadlem. Lak lze umýt lihem.
Možná to lze použít jako důkaz, že trubičková pera existovala :-)
Zkusil třeba někdo tu kapalinu nalít do rotringa co to udělá? Centropeny byly špatný už za mě a to i na práci s tuší (radši jsem kreslil trubičkou).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
p3!An
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 679
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Čím dnes kreslíte plošné spoje?

Příspěvekod p3!An » 23 dub 2012 17:53

ITCrowd: Uživatel mederi se ti snažil jenom pomoci. S Centropenem má pravdu, mnoho uživatelů jej využívá a je spokojeno. Mimo to je možnost zakoupit přímo fixu na plošné spoje, třeba v GM http://www.gme.cz/chemie-pro-vyrobu-pre ... -p746-001/
Případně si můžeš prohlédnout test fixů - http://svetelektro.com/clanky/test-mark ... m-407.html

DanielB.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čím dnes kreslíte plošné spoje?

Příspěvekod DanielB. » 23 dub 2012 18:13

My sme si je na praxi vyráběli :) stačí obyčejná propiska, a injekční jehla, tu zbrousíte a pomocí drátku přiděláte na tužku.

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Čím dnes kreslíte plošné spoje?

Příspěvekod jimmy3 » 23 dub 2012 18:56

taky používáme na praxi obyčejnou injekční stříkačku na obyčejné tužce, pokud bude mít někdo zájem můžu sem ve čtvrtek pro inspiraci nahodit foto jak to vypadá
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23614
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čím dnes kreslíte plošné spoje?

Příspěvekod ITCrowd » 23 dub 2012 19:43

To: jimmy3 - tak prosím nahoď foto. Vytrhl bys mi pověstný trn z paty :)
To: p3!An pomoc je, že někdo pomůže (jako jimmy) a ne, že napíše, že kdesi cosi čítal. Takový příspěvek má jedinou informační hodnotu, a to, že pisatel vie čítať.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti