! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Sektor » 25 dub 2008 23:27

Sice jsem zde pár lidem přislíbil, že zde poskládám něco z říše AMD alá AM2+ apod. , bohužel se mi krom mého PC nic takového pod ruce nedostalo a pokud ano, tak jsem skutečně neměl čas si s tím trochu vyhrát.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Rozhodl jsem se tedy, že si složím nové PC (resp. nové jako že druhé) a to z prakticky běžných věcí. Jestli někdo čeká megahardcore silostroj, tak má smůlu. Nicméně, VŠE je možné ještě koupit nové (krom grafiky a disku ve verzi 40GB). Kdybyste věděli cenu, za kterou se mi toto podařilo všechno sehnat a složit, tak byste pochopili :-)

Nyní k věcem :

2x Základní deska : Starší (shořela) Gigabite s775 ; Druhá nová - MB FOXCONN,s775, SiS662+966L, 2xDDR2, VGA+PCIe, SATA, LAN ( http://pc.itek.cz/intel-s-pcie-socket-775-chipset-sis/430269-MB-FOXCONN-s775-SiS662). Taková slušná klasika, která nabízí podporu DDR2 až do 667Mhz , PCI-E 16x , Intely do "Intel Core 2 Duo E4500 BOX" apod.

CPU (procesor) + větrák: Intel Celeron D 420 (1600Mhz) - tato věc byla jedna ze dvou koupená zcela nová a to za 740 CZK. Důvody byly dva. 1. Koupit starší CPU se moc nevyplatí a většinou jsou to modely typu " Intel Celeron D 347 BOX " které maj sice na oko hezkých 3060Mhz oproti 1600mhz, ale zrovna v tomhle případě je to co se týče výkonu naopak. 2. půjde Celeron D420 hezky do taktu z 1600Mhz na 3000Mhz. V tomto případě pak dokonce v některých systémových věcech šahá na paty Intel Core 2 Duo E6850 BOX (momentálně stojí necelé 4000CZK). Nicméně, asi není problém to hodit z 1600Mhz i na 3600Mhz, tedy více jak 2 násobek ( http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9978&Itemid=57&limit=1&limitstart=2 ) - to je ten pravý důvod výběru tohoto CPU (z nudy ...) ; Větrák je BOX (pozdějipůjde na výměnu...)

Grafika : Střelka v podobě X300 :evil: Nicméně, na filmy stačí bohatě a dá se na ní rozchodit plynule i Counter Strike : Source ;-) Více nepotřebuji ...

Operační paměť (RAM) : A-data 1024 DDR2 667Mhz (380CZK) - druhá věc, co je úplně new.

Zdroj : 500W Redmax - nic jiného jsem doma nenašel, stačilo by i 300W ...

Disk : Seagate ATA 40Gb. Disk je před smrtí, ale stačí na to, abych na něj hodil Windows XPSP2 , Ubuntu 8.04 a pokud vyjde čas, tak i Vistu (nedělám si srandu, bude to jen na testy a na filmy ... toď vše).

Mechanika : Starej dobrej "Pionýr" - ve verzi slim, který mi bude kazit vzhled case, jelikož u takovýchto mechanik nejde použít černá záslepka, ale to až později ...

Case (PC skříň) : Jde o starý Case od Keina, který je bohužel jaxi rozhozen co se týče stability, takže třeba zdroj nejde přišroubovat na všechny šroubky ; grafika musí být o 0,3cm fyzicky posunuta společně s deskou apod. Nicméně jsem jej osadil 1x 80mm a 1x 120mm větráky (dozadu + dopředu) a na ukázku bude bohatě stačit.

Teplovodivá pasta : Teoreticky stačí i ta za 30CZK , ovšem doporučuji na silnější procesory ty s příměsí 99% stříbra. Něco přes 100CZK , použití je pak asi 5-10 (podle toho jaxe k tomu chováte).

Sáček z rohlíků : je to zdarma, takže běžte do shopu a ztopte jich třeba i deset ... bude se hodit na nanesení pasty.

Toaletní papír : Čím horší, tím lepší. Bude se hodit na případné setření pasty.

Mix : Záslepku do Case ; kable na disky a mechaniky ; šroubky (většinou 2 druhy) ; šroubovák (určitě křížový + na tento typ usazení větráku i plochý)

Doporučuji mít poruce (berte s rezervou) :
-Energetický nápoj : BIG SHOCK ENERGY ! (sponzor, tak mi to kdyžtak promiňte ...)
-Deodorant, když vám to nepůjde a budete se potit (zkušenější to dělají v trenkách) :)
-Kladivo (kdyby se nepovedlo ...)
-Stahovačky na kablíky od case do desky ... dělá to pěkný binec a tohle je na praktické použití nejlepší volba ;)
-Náplast na případné poranění - já doma zrovna neměl a 1 x ze 100 se bohužel hodí, ikdyž si člověk nedokáže představit proč ... to si ale opět ukážeme dále


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Pokud vám někdo řekne, že na dobrou práci je vhodný dobrý stůl , pošlete jej někam ... i lidé z autocontu raději pracovali na zemi s 10 PC najednou než na na stole s PC dvěma ;-) Já si vybral mé oblibené místo, postel (2x2m).
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Komponenty byly představeny, nyní tedy k samotnému sestavení :
*Postup (pořadí) sestavení PC může být v závislosti na věcech jiné, já vybral to dle mého názoru v tomto případě nejrozumnější.

Důležité :
! DO ELEKTRICKÉ SÍTĚ ZAPOJUJTE VŽDY AŽ NAPOSLED !
-komponenty se zpravidla z PC nevytahují za chodu a to by mělo platit i pro komponenty jako klávesnice v PS2 či kabel od monitoru (realita je ale jiná ....).
-Autor nenese žádnou zodpovědnost za Vaše případné problémy. Je tedy jen na Vás, zada se touto cestou vydáte či nikoliv. Co se týče zapojení apod. - z 99,9% to jinak než jedním způsobem nejde a jestli si při pokusu o "nevím co"
zničíte komponenty (zkoušela to má holka, která zvládá jen balíček office a no problem), tak je to bohužel čistě a jen Váš problém.

1. Nanesení pasty na procesor : První věc, kterou zmrví na první pokus 10 lidí z deseti je nanesení pasty na procesor (dále CPU). Nejde o nic více, než jen pokrytí horní plochy procesoru teplovodivou pastou z důvodu přenosu tepla právě mezi CPU a větrákem.
-Pasty naneste tolik, kolik je přibližně na obrázku. Důležité však je, aby byla zakryta celá plocha CPU a to rovnoměrně a vrstvou takovou, aby "nešlo poznat", co je to za CPU a zároveň, aby to nepřeteklo. na ruku si oblečte sáček od rohlíků (předem vytřepte, jinak budete mít z PC pekárnu) a ukazováček strčte do jednoho z rohů. Upravte tak, aby jste měli na celém "polštářku" prstu rovnou plochu sáčku a roztírejte. A heleďme, 10 vteřinek a pasta je prakticky dokonale rozetřena. (můžete to zkusit kreditkou, jak se na mnoha webech dočtu ... ale zaprasit kartu + sledovat jak to je nesouměrný by mě skutečně nebavilo. Po nanesení doporučuji otřít případné místa, kde jste se přešáhli a hodili pastu tam, kde nepatří. Hlavně pokud máte právě pastu se stříbrem bych moc nedoporučoval, aby se dostala i jinam ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

2. Uložení CPU do základní desky.
Nejde vůbec o nic složitého. Ze socketu odstraníte plastovou krytku, na které se můžete dočíst, jak je to "nebezpečné" ; vyháknete a zvednete páčku + zvednete záklopku na procesor. Procesory Intel jdou už jen při pozornějším pohledu zapojit jen jedním způsobem, a to podle 2 drážek na 2 stranách. CPU tedy přiložíme tam kde patří, záklopku dáme dolů a páčkou přítáhneme k desce a zahákneme. Procesor je tam kde má být ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

3. Usazení a zapojení chladiče na CPU :
*Způsobů, jak je možno usadit je podle typů několik. My si zde ukážeme ten, který je v případě intelu nejběžnější a taky nejjednodužší. Na chladiči jsou 4 nožičky, které se při pohledu na základní desku jednoduše zarazí (trošku větší silou) do desky. Uslyšíte cvaknutí a pořadí doporučuji křížově, jako např. u kol u auta. Po zaražení všech nožiček zkusíme pohnout chladičem. Pokud nic nechrastí a necítíme vůli, vše je v pořádku a stačí tento větrák jen zapojit do desky. Možnost zapojení je jen jedna, ale koncovky na kablíku mohou být dvě různé, ovšem samozřejmě plní stejnou funkci. V tomto případě je koncovka na 4 "nožičky" a zapojíme ji do místa s popiskem CPU_FAN (max 5cm od chladiče, a´t to nehledáte někde dole ...)
ObrázekObrázekObrázek

4. Zapojení operační paměti (dále jen RAM) :
Opět žádná věda, ale když si dobře vzpomínám, v roce 1999 (střelka typu Duron 700Mhz) jsem špatným okouknutím situace zlomil jednu z páček na desce :o) Nicméně, RAMka jde fyzicky dobře zapojit jen jedním způsobem. Postačí pohnout s jistícími páčkamy směrem dolů a to na obou stranách. Základní deska nám napoví, jakým směrem RAM zapojit. Na fotkách je ukázán rozdíl. Pokud se to budete snažit za každou cenu udělat opačmě, zlomíte to (plast...). Nakonec stačí zacvaknout přiměřenou silou a doporučuji v poměru 60:40 na jednu stranu tak, aby se páčky zacvakly téměř současně, ale přitom postupně. na posledním obrázku jde pak vidět, jak se jistící páčky samy zvedly a zarazili do prostoru na ramce.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

5. Vložení doposud složenách věcí do PC skříně (dále jen Case) :
*Novější case jsou zpravidla vyřešeny tak, že není potřeba podkládat desku nádstavovacími šrouby, ovšem pokud desku přiložíte a zjistíte, že někde chybí asi 0,3 cm vna výšku, tak šroubujte jako na obrázku. Dále vemte do ruky záslepku na hlavní "vývody" ze základní desky v podobě zvuku, USB , klávesnice , ... Předem vyloupněte všechny záslepky které je potřeba, jinak tam desku můžete zkoušet strčit třeba do zítřka. Tady bych vás právě rád upozornil na to, co se může stát za ne-veselou příhodu. Jelikož jsou tyto záslepky z velice tenkého hliníku a je třeba je většinou urvat (jde to poměrně lehce), je to něco jako list trávy - stačí škrtnou a jizvička je na světě ;-) Záslepka se dává ZEVNITŘ case a to tak, že se přitlačí/zarazí co jen to půjde tak, aby byla rovnoměrně a nic nebránilo ze vnitř v průchodu konektorů (zbytky záslepek, apod.). Na přišroubování desky použijeme pokud možno delší šroubky (minimálně 4 a to do každého rohu, doporučuji ale všechny). Na šroubky je možno nasadit z ochrany proti přeskočení proudu (v našem případě červené) kroužky. V praxi jsem je však použil jen 2x a když na to koukám v současných sestavách, už se od toho opustilo ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

6. Vložení zdroje do PC :
-nic složitého. Stačí se jen předem podívat, jak má zdroj rozmístěny šroubky, jelikož jde do case vložit zpravidla jen jedním způsobem. Snad jen jediné co bych ještě zmínil, necpěte ho do bedny z venku :-x Zní to jako vtip, ale i to jsem měl možnost vidět a trvalo to 5-10 vteřin ...
ObrázekObrázekObrázek

7. Zapojení grafiky :
-Při pohledu na desku je jasné, že místo na zapojení grafiky je zde jen jedno. U novějších základních Desek najdeme většinou 2 a více, základ je ale mít grafiku úplně nahoře ;-) Grafika se zasouvá podobným způsobem, jako ram ... pojistka je ale jen na jedné straně a nemusí se oddělávat. Při vložení grafiky se sama zarazi (jako u RAM) a při vytažení ji stačí odjistit (způsobů je opět více, ale je to většinou zatažením za ni a současně vytáhhnout grafiku). Pro zajímavosr, na obrázku jde hezky vidět poměr grafiky a desky. Nenechte se ale splést z omylu, deska je menší než si dokážete představit a ta grafika je bobek asi jako stařičká GeForce 2 MX :)
*Pokud má grafika externí napájení (bývá na druhém konci grafiky, než připojení monitoru) , nezapomeňte jej zapojit. V tomto případě se jedná o klasiku, která ho nepotřebuje ;-) ps : První dejte desku do case, až pak zapojte a přišroubujte grafiku !!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

8. Zapojení disku a mechaniky :
-Mechanika se do case vkládá zvenčí, odstraníte tedy záslepky (stačí zevnitř pošťouchnout, případně jsou na krajích takové nožišky) a mechaniku zasunete. U nových Case se dodávají docela hezky vychytané záslepky, kterými je možno např. i skrát rozdílnou barvu mezi mechanikou a PC skříní. V našem případě je to ale nemožné, jelikož mechanika je slip a tudíž z ní vyjíždí jen CD - a to by asi s tou záslepkou nehnulo :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
S diskem to nebude o moc rozdílné, jen se většinou vkládaji zevnitř case. Obojí dobře přišroubujte (skutečně, 4 šroubky na každé straně vám může i zamezit tomu, že PC rezonuje apod.).
ObrázekObrázek
Zapojení není taktéž nic složitého. Ke své základní desce dostanete (vždy) sadu různých kablů, kde minimálně jeden z nich bude na zapojení ATA disků (většinou to šedé monstrum). Každý kabel má celkmem 3 koncovky, kde zpravidla jedna z nich má jinou barvu, společně s koncovkou desky. Tu tam taky vložte (není podmínkou) a dvejte na to, aby byl kabel otočen dobře. Stejně jako u RAM vás to nepustí dál, ale zbytečné se snažit, když se stačí předem podívat ;-) Stejné je to s napájením, kde platí pravidlo, že červená je vedle červené - tedy proužek na IDE kablu a červený kablík od zdroje. Opět ale není možno zapojit opačně ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek

9. Zapojení zdroje & case kablíků do desky :
Tady bych dal větší pozor na to, abyste nic nevynechali a nenechali náhodě. Důžežité je zapojit 2 věci, kde první je široký kabel od zdroje do místa jemu určené. Je možné (jako v našem případě) , že bude zdířka už na první pohled širší než konektor. To ale nevadí a splést se v tom, jak jej zasunout, se vám nepovede, Možnost je vždy jen jedna a to poznáte zatlačením :). Druhý konektor (kostička) jde taktéž zapojit jen jednou stranou, jen dbejte v obou případech na to, ať je vše zasunuto na doraz.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Připojení těch malých (pro většinu lidí postrašných) kablíků od case neni taktéž nic složitého, jelikož z 99,9% k dese dostanete také manuál a v něm je vše dobře popsáno. U některých desek je to popsáno přímo vedle těch nožiček, ale na to nespoléhejte a knížku s manuálem raději ihned nevyhazujte ;-) V mém případě byla knížka spíše jako plakát (rozměr můžete na fotce porovnat s mobilem). Nicméně, krásněji popsané všechny náležitosti jsem v životě neviděl ! jen technická : Nápisy na kablíkách patří nahoru a +/- je většinou zleva doprava - ale i to by mělo být v příručce mladých svišťů pro nezletilé ;-) Kablík od USB má taktéř jedno, maximálně 2 místa v desce, které by měly být identická. Zapojit je při detailním pohledu není problém, jelikož jedna dirka je zaslepena a na konektoru jedna nožička chybí ... šup a je vše tam kde má.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Vše důležité je tedy zapojeno a stačí jen počítač připojit s okolním světem. Zde doporučuji 2 věci : Vše zkontrolujte ještě jednou, hlavně dva napájecí kable do desky + dobře usazený větráček na CPU + vypněte zdroj (pokud to jde) tlačítkem OFF. Zapojte okolní komponenty s PC a zapněte zdroj. Měla by svítit ledka.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Teď nastává ta chvíle, kdy si dejte alespoň 2 minuty pauzu a dejte SHOCK!a + popřemýšlejte, jestli jste skutečně něco nezapoměli ....
Obrázek

Pokud je vše zapojeno jak má být, podejte si třeba sami sobě ruce ... :inlove:

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
zde dodávám ještě fotky, jak případně hezky sundat a setřít pastu z CPU a větráčku ;-)
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1. Sundání chladiče CPU :
-Na to se v našem případě právě hodí ten plochý (druhýú šroubovák, který přiložíme k nožičkám a otočíme ve směru, který je nakreslen .... nožičky povolí a větrák jde jednoduše sundat. Postup vytáhnutí procesoru je identický s tím, jak jej tam vkládáme. Pastu z chladiče a procesoru doporučuji setřít toaletním papírem a to nejprve tou drsnější stranou (čím větší škrabka na čokooko, tím lepší pomocník na setření pasty) ;-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Snad to někomu pomůže. Pokud budou nějaké dotazy či připomínky ... tak pište. Jen doufám, že jsem nic nezapoměl ... to by mě piclo, ale není problém doplnit, fotky mám.¨

Závěrečné info :
-Při skládání PC jsem ztratil něco kolem 0,0004 l krve
-Vypil jsem 2x shock energy drink a vymočil asi 6x tolik (wtf...)
-2x neotevřel dveře když někdo zvonil
-3x řekl slovo Ku*va
-Nafotil jsem přesně 150 fotek, z čehož bylo 17 k ničemu a zbytek byl vykleštěn(všeho moc škodí).

ps : Omlouvám se za všechny chyby a případné překlepy, ale mám toho teď trošku moc a smysl to myslím dává ;-)

Update ( 26.4.2008 - 12:05) :
-Dodávám "kompletní" fotogalerku v rozlišení 1280x1024 - více myslím není třeba.
-Odkaz : http://www.hlucinrulez.com/SestaveniPC.rar

Hezký den
Naposledy upravil(a) Sektor dne 26 dub 2008 12:34, celkem upraveno 5 x.
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Reklama
Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Kein » 25 dub 2008 23:47

jee muj starej CASE :-D ...pekna prace jinak ;)

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod mike007 » 25 dub 2008 23:49

Moc pěkný návod! :bigups:

PS : Ta deska mi je sakra povědomá a taky proč ne? Byla vyrobena ve Foxconnu ;-)
Naposledy upravil(a) mike007 dne 26 dub 2008 02:39, celkem upraveno 2 x.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod X » 26 dub 2008 00:07

To je na mě moc složitý ... ale to kladívko bych použít uměl :lol:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod jarod72pm » 26 dub 2008 06:26

:D jako domácí kutil jsi teda docela dobrý ale některé "fotokomponenty" nejsou potřeba neboli vychytávky tohoto druhu by mě spíše brzdili :wink:
jinak beru to vyloženě jako humor jelikož v praxi je to trochu jináč borče. :lol:
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
Kein
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: prosinec 07
Bydliště: in the ghetto
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Kein » 26 dub 2008 07:28

tak je jasne ze kladivko a kybl shocku a puch pod pazi nepotrebujes ale tak ono se tak predpoklada ze to jako humor vsichni brat budou...jezis....navod je to dobrej...asi nejlepsi co je ted na netu...a lamkam to myslim si genialne pomuze ale chtelo by to jeste enco podobneho udelat i pro AMD ;)

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Sektor » 26 dub 2008 10:21

2 jarod72pm : "V praxi je to trochu jinak" ... samozřejmě, vynechám-li to menší dávku humoru apod. Nicméně, lidé s 5x menším IQ dodávají PC do škol, do institucí jako Policie ČR a všude, kde si jen dokážete představit. V praxi jsem takových PC složil několik a když mi bylo druhý den sděleno, pro koho jsou určeny, tak jsem málem dostal infarkt. Nicméně, plomby na PC to jistí a zapojeno je vše jak má být, takže případnej error jde jinam než přeze mě.
-Tady šlo o to, ať lidé nemusí nechávat složení PC na rukou jiných - nedejbože firem. Takové instalace Windows - 800CZK , přidání HDD/mechaniky apod. do PC - 200CZK , výměna CPU 600CZK apod. Nebo komplet za 2000CZKL apod. mě přivádí k šílenství když dobře vím, že v praxi za jednu směnu není problém složit takových PC klidně i 30 a to jsem si přitom luštil sudoku. Jen čkoda, že jsem těch teoretických 60 000 CZK (ZA JEDEN DEN) nedostal na ruku já ... ten, který to skládal ... ale takový je život, proto tento návod 8)

Jinak díky za pochvaly :)
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Tomina » 26 dub 2008 11:14

jo je to fakt,dneska skládají i 13leté děti a je fakt,že technika jde celkem kupředu a lidí,spíše tedy chlapů,kteří se v počítačích vůbec nevyznají ubývá,je docela možné,že je otázkou času,kdy někdo příjde s počítačem,který bude ještě triviálnější na složení,bude mít vytvořené spec. udělátka,kterými se třeba vše jen zacvaká a poté se bude kupovat kupříkladu v Tescu jako skládačka (třeba jako novodobé obývací stěny z Polska - postav si sám)...a firmy,které si účtují hafo peněz za skládání budou na pokraji krachu..bylo by fajn,kdyby to už někoho napadlo,dnes už není věc,kterou by si člověk nemohl udělat sám,aniž by potřeboval odbornou pomoc,tedy kromě nějakých operací :lol:

PS: fotonávod se ti velmi vydařil,některé pasáže jsou sice myšlené moc rychle,nebo spíše dohromady - kupřkladu ty kabely,kde jsem se pak jednu chvíli naprosto nechytal,ale začátek s instalací CPU,atd. je velmi hezky polopatě vysvětlen.Pokud člověk používá mozek a má trošku technické myšlení,tak by to po větším úsilí měl zvládnout...

Uživatelský avatar
.luba.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 915
Registrován: březen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod .luba. » 26 dub 2008 11:36

Hodně Pěknej návod :inlove: ....Myslím , že hodně lidem pomůže.... :idea:
Zkuste Google než založíte topic // CPU-Z HJT google HW-Monitor Ccleaner
Sestava: AMD ATHLON 5000+BE,GPU 8800GT OC,RAM CORSAIR 2GB CL5,MB GIGABYTE 690G,HD SPINPOINT 240GB,CASE CM 330 ELITE,ASUS 22" 2ms, //UPC 10mbit

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Sektor » 26 dub 2008 11:37

Když to tak po sobě dneska čtu, je tam pár chyb a překlepů ... nicméně smysl to snad dává, opravovat se mi to nechce a přemýšlet nad tím, kde přesně má být čárka apod. je teď nad mé síly :oops: Snad později ...

btw : S tím AMD bych moc nespěchal ... ono je stejně všechno na jedno brdo, ale pokud něco dostanu pod ruce a hlavně budu mít čas, vyhraju si s tím ;-)
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod jarod72pm » 26 dub 2008 12:15

to Sektor
ne každý je technicky zdatný a ví co a jak aby z tohoto foto návodu dokázal bezproblémově sestavit PC s tím že zaručeně nezničí žádnou komponentu a ví kam věci před sestavením uložit nebo jaký tlak na ně vyvýjet.
Vaše nadšení musím utlumit v tom že to stále stojí peníze a případný problém by opakoval koupi dané komponenty.
Jasan tady se k tomu stavíte tak že by to snad zvládl každý že je to pomalu polopatě ale opět opakuju počet lidí co umí pracovat s PC není ten samý co umí se v tom pohrabat !!!
Když už to čtu humor mě docela přešel - protože se jistě najde někdo kdo to pokazí skrz tento návod a bude umět číst mezi řádky! a bude autora právem proklínat - protože když už to tu je proč to neskusit však je to zaručeně a neomylně správně a co tu není v pohodě zvládnu.Věřte nebo ne i takový lidé se najdou a proto ten návod hned tak nikde neseženete - má to své logické důvody.
ps: je vidět že autor nedomyslel případné následky jeho návodu (pokud to vůbec pochopil co jsem mu chtěl říct)
pss: je fakt že ten kdo už něco složil ti musí zatleskat a přidávám se i Já - je to dobrý návod pro nás.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod memphisto » 26 dub 2008 12:22

mě se ten návod třeba líbí, ale zapomněl jsi upozornit, na jakých površích by se to nemělo dělat a hlavně ať si dávají pozor na statickou elektřinu, která může ukončit život jakékoliv komponenty :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sestavení nového PC - náhodné zčernání obrazovky
    od TheNaptime » 12 črc 2023 12:30 » v Problémy s hardwarem
    3
    1587
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 18:52
  • Upgrade MB + CPU, sestavení druhé sestavy ze starých komponentů
    od rAAAtyy » 20 čer 2023 12:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    705
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 12:51

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů