Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

rikox
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod rikox » 02 zář 2016 08:27

Potřebuji připojit k PC 4 USB webkamery pro monitoring obří modelové železnice v druhém pokoji. Vzdálenost od kolejiště k PC 7 - 9metrů.
SW který by měl rozpoznat 4 samostatné USB kamery mám, ale jak s připojením ?
Můj nápad je využít k tomu aktivní napájený USB hub do kterého se zapojí 4 USB webkamery na 4 - 5m USB kabelech, a aktivní USB kabel o délce 5m který povede data do PC. Je toto připojení reálné ? Netuším kolik má USB webkamera (ideálně 720i) příkon v napájení po USB ale věřím že když to bude bez zvuku tak se do 150mA vejde (?).

Vím že řešení je třeba IP kamera ale z finančních důvodů to nelze realizovat protože se potřebuji vejít do 3500 Kč se vším všudy (tj. 4x kamera, 1x akt. usb hub a kabeláž = 1x5m aktivní USB + 4x 5m pasivní kabel od kamery k HUBu).

Máte s tím někdo zkušenosti ?
Lze to realizovat ?
Je pravda že když je USB HUB o 4 portech aktivně napájený 2.0A adaptérem tak že každý port může mít sám pro sebe až 500mA zařízení ?

Děkuji

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod petr22 » 02 zář 2016 08:40

Miniaturni HD IP kamera stoji 500-700 Kc, takze 4 kamery budou stat max. 3000 Kc.

Za ten zbytek staci poridit 4x 10m sitovy kabel.

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod LaB » 02 zář 2016 09:52

OT: Kde se dá sehnat HD IP kamera za 500?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod petr22 » 02 zář 2016 10:17

Ebay, AliExpress atd.

Napr. tady je to z Anglie takze bez dalsich doplatku jako DPH:
http://www.ebay.com/itm/HD-720P-1-0MP-M ... Sw-zxWofYJ
Neni sice HD, ale poznat jestli vykolejil vlak v tunelu pujde.

Prijde mi to mnohem jednodussi nez 4 USB webcamy a vymyslet slozite jak je napajet.

rikox
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod rikox » 02 zář 2016 13:53

petr22 píše:Miniaturni HD IP kamera stoji 500-700 Kc, takze 4 kamery budou stat max. 3000 Kc.
Za ten zbytek staci poridit 4x 10m sitovy kabel.


Děkuji, nad tím jsem také přemýšlel nakoupit levně na eBay apod. ale jelikož mám nakoupené 4 usb webkamery tak to již musím vyřešit s nimi :(
Jde mně o to, zdali zvládne napájet aktivní USB hub 4 takovéto kamery kde každá z nich má okolo 200 mA (?)
A zdali to bude datově fungovat ve formě 5m pasivní kabel z kamery do aktivního HUBu (v podstatě 4x takovéto spojení kamera >hub) + aktivní USB kabel (5m) z HUBu do PC vedoucí datový tok ze všech 4 USB kamer...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod petr22 » 02 zář 2016 13:55

Ten dlouhy USB kabel se prave obavam ze moc fungovat nebude, posledni podobne reseni co jsme zkouseli u nas se muselo nekolikrat denne vypojit z USB portu a zase zapojit.

Navic pokud ty lamery nemaji IR diody tak po tme nic neuvidi.

Vyzkouseno, resili jsme stejny problem - vykolejujici vlaky v tunelu a nebylo na prvni pohled poznat proc. Az IP kamera s IR prisvetlenim (cca 1200 Kc na Alze to odhalila).

rikox
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potřebuji připojit k PC 4xUSB webkameru pro monitoring modelové železnice. Prosím o rady a postřehy.. Děkuji...

Příspěvekod rikox » 02 zář 2016 15:28

petr22 píše:Ten dlouhy USB kabel se prave obavam ze moc fungovat nebude, posledni podobne reseni co jsme zkouseli u nas se muselo nekolikrat denne vypojit z USB portu a zase zapojit.

Navic pokud ty lamery nemaji IR diody tak po tme nic neuvidi.

Vyzkouseno, resili jsme stejny problem - vykolejujici vlaky v tunelu a nebylo na prvni pohled poznat proc. Az IP kamera s IR prisvetlenim (cca 1200 Kc na Alze to odhalila).


Je tam přes 55m kolejí a na nich 5 tunelů, USB kamery co jsem kupoval mají velikost jako malá tužková baterie a červenou IR diodu pro noční režim i bílou pro osvětlení, takže to by problém být neměl. Přenáší se pouze obraz.

Co se týče kabelu tak mám na mysli toto nebo v 5m verzi na propojení HUBu do PC ( https://www.alza.cz/premiumcord-usb-2-0 ... 236092.htm ) a co se týče hubu tak toto: ( https://www.alza.cz/d-link-dub-h7-d62198.htm?o=28 )

Také mna zajímá co je toto když by se oželila jedna kamera "jen" na 3 kamery ( https://www.alza.cz/search.htm?exps=akt ... &pg=1&pn=1 )


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů