Funkce Wake-On-LAN Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 04 úno 2015 18:44

Tak článek jsem přečetla, něco jsem pochopila, ale, jak nastavit ten router stejně nechápu (chápu, jak to funguje, ale nevím, jak to udělat) :-)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2015 18:49

Nejdřív vyzkoušej lokální sí´t. Pak zkusíme router.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 06 úno 2015 17:11

Tak zkouším, jak divá, ale probouzení nefunguje. Už nevím, co dělám špatně. Jelikož se jedná o notebook, není u síťovky žádná kontrolka, podle které bych mohla poznat, zda mám vše správně nastavené.

Mám takový špatný pocit, že je chyba v BIOSu (protože tam není nikde možnost zapnutí Wake On Lan).

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 06 úno 2015 19:22

To je v pořádku. WOL totiž podporují většinou jen karty stolních PC.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 06 úno 2015 19:30

Znamená to tedy, že síťovka to sice podoporuje, ale základní deska ne? Takže mám s tímhle PC asi po, že? Když budeme kupovat nový, na kterém to potřebujeme, musíme se zaměřit na to, aby to podporovala i síťovka i deska.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 06 úno 2015 19:52

Znamená to, že na ntb to chodit nebude.
Omlouvám se, nevšiml jsem si, že jde o notebook. Jak jsi zjistila, že síťovka podporuje WOL?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 06 úno 2015 20:27

Ve Windows to na ní jde nastavit a na druhým ntb ne, tak jsem myslela, že to teda umí. Jinak se zeptám, zda by šlo na dálku alespoň ntb probudit z režimu spánku, nebo hibernace. Děkuji.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 06 úno 2015 20:51

Hm.. Tak to by snad chodit mělo...
V nastavení musíš mít povolen Magic paket. Zároveň u síťovky nesmí být zatrženo "Povolit vypínat zařízení z důvodu úspory energie).
Pokud tam najdeš volby Protocol ARP Offload a Protocol NS Offload, měly by být zatržené taky.
Probuzení ze spánku či hibernace by mělo na WOL reagovat taky.
Můžeš pospat postup jak jsi ono spouštění zkoušela? A s jakými programy jsi pracovala?
A s těmi ledkami - měla bys je nalézt přímo na konektoru síťové karty. Ideální je, pokud máš managemenovatelný switch. V logu switche je to vidět krásně - při vypnutí PC se totiž PC odhlásí od sítě a síťová karta se úplně odpojí. Po vypnutí PC se karta s aktivovaným WOL připojí ke switchi znovu - switch to většinou oznámí rozsvícením LED na portu, kam je karta připojena. Pokud má různé barvy (např. zelenou pro Gb a žlutou pro nižší rychlost), pak nejprve svítí zelená, při vypnutí LED úplně zhasne a po přechodu na WOL se rozsvítí žlutá.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 11 úno 2015 17:58

Tak huráááá :-) V lokální síti se povedlo :-) A teď dál :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 12 úno 2015 08:12

Dál, protože nevím nic o síťových prvcích (a stejně by se mi nechtělo studovat manuál, popřípadě konfigurák) zkus tohle:
- Na PC v práci nastav pevnou IP adresu
- Na routeru v práci nastav přesměrování portu 9 (port forwarding) na IP adresu počítače. Pokud tam někde najdeš položku Magic packet, tak ji povol
- stejně tak, pokud máš router doma, musíš zajistit průchod paketu i ve svém routeru (tam by ale problém být neměl)
No a až bude nastaveno, zkus odeslat z domu magic paket na IP adresu vaší firmy. Pokud bude směrování nastaveno správně, pak by tento paket měl přijít na MAC adresu PC v práci.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 12 úno 2015 20:07

Tak jsem to nastavila, ale probudit se mi ho nepodařilo. Nejdříve jsem se vůbec nemohla dostat do tý konfigurace routeru, protože nějaký chytrák změnil IP adresu, přes kterou se na něj připojovat, ale nakonec se povedlo.

Našla jsem online prostředí (http://cz.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR740N_v1&v2/index.htm), kdyby jste se chtěl konkrétně podívat, ale pochopím, když se tím nebudete chtít zabývat.


A teď, kde jsem co nastavila.

1) Nejdřív jsem nechala zjišťovat adresu automaticky a pak nastavila stejnou (bylo to 192.168.0.23), jako mi to přidělilo + aby byl počítač připojen k Internetu, musela jsem nastavit i ostatní údaje ručně (Výchozí brána, DNS).

2) V položce Forwarding jsem nevěděla, kde to nastavit tak jsem to zkusila hned v tom Virtual Server (ale nevím, zda je to dobře) a Magic packet jsem tam nikde nenašla (možná jsem slepá :-) ).

3) Pak jsem počítač jen uspala a šla domu, kde jsem zadala všechny údaje do programu (používám ten, jak jste mi na něj dával odkaz) a pokusila se vzbudit. Při tom jsem telefonovala s člověkem, který byl u toho počítače a prý se nic nestalo, takže se asi nepovedlo.

Jinak mě ještě trošku zarazilo, že v záložce DHCP je nastaveno, že router má přidělovat adresy od 192.168.0.100 do 192.168.0.199.. Vždycky jsem si myslela, že to jsou vlastně neveřejné IP, které se používají třeba jen při spojení 2 počítačů mezi sebou kabelem, ale to si asi myslím špatně.

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod Oxxid » 12 úno 2015 20:27

Jinak mě ještě trošku zarazilo, že v záložce DHCP je nastaveno, že router má přidělovat adresy od 192.168.0.100 do 192.168.0.199.. Vždycky jsem si myslela, že to jsou vlastně neveřejné IP, které se používají třeba jen při spojení 2 počítačů mezi sebou kabelem, ale to si asi myslím špatně.

Blok adres 192.168.0.0 – 192.168.255.255 je označován jako privátní a adresy z něj jsou přidelovány v rámci LAN sítě.

Návod na WoL u tvého routeru
http://portforward.com/english/routers/ ... on_LAN.htm


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prodám PC hru Alan Wake 2 GeForce RTX Bundle Příloha(y)
    od matty » 04 pro 2023 14:41 » v P: Software
    15
    2408
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    06 pro 2023 17:31
  • Prodám PC hru Alan Wake 2 GeForce RTX Bundle
    od matty » 27 lis 2023 15:32 » v K: Software
    2
    3121
    od matty Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 15:57
  • ErP - ,,nebezpečná" funkce? Příloha(y)
    od DifiCZ » 05 lis 2023 12:26 » v Vše ostatní (sw)
    11
    2487
    od WolfGunCZ Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 13:16
  • Excel - funkce když
    od Martyn20 » 13 črc 2023 11:56 » v Kancelářské balíky
    5
    2506
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    13 črc 2023 18:44

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti