Funkce Wake-On-LAN Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Funkce Wake-On-LAN  Vyřešeno

Příspěvekod blonczka » 04 úno 2015 12:11

Ahoj všichni,
řeším teď celkem závažný problém. Potřebuji se připojovat na vzdálenou plochu jednoho z počítačů, ale to i za předpokladu, že bude počítač v režimu spánku (tudíž jej potřebuji probudit). Mám program TeamViewer na připojování ke vzdálené ploše, kde mám nastavené vše, co má, být. Mám nastavené i síťové karty, ale podle návodu je nutné zapnout tuto možnost ještě v BIOSu, ale, bohužel, nemám tam nic, co by odpovídalo, zapnutí funkce Wake-On-LAN.

Zajímalo by mě tedy, jak na to? Nevím, jak Vám vyfotit, jak vypadá BIOS :-) .

A hypoteticky bych měla mít nakonec jiný počítač, na který se budu potřebovat připojovat (teď to ovšem potřebuji zkusit na tomhle - mám Packard Bell EN LS44HR) a tudíž bych ráda radu, jak vybrat správný, aby umožňoval vzdálené probuzení.

Děkuji všem za rady. :clap: :thumbup:

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod guest » 04 úno 2015 12:15

Mělo by to být v Power Management Setup.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod petr22 » 04 úno 2015 12:21

Nejak mi nejde dohromady WOL a Team Viewer.

To je pripojeni pres internet nebo po lokalni siti?

Pokud pres internet, tak WOL nelze pouzit. Pokud po lokalni siti, nema smysl zase ten Team Viewer.

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod Matiseli » 04 úno 2015 12:24

Chybí-li funkce v BIOSU, v nastavení síťového adaptéru (Centrum síťových připojení a sdílení ---->Změnit nastavení adaptéru ----> Pravé tlačítko myši ----> Vlastnosti ----> Konfugurovat ----> Upřesnit) by se měla jít ona funkce zapnout.

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 04 úno 2015 12:48

petr22: No Team Viewer přes internet, ne jen po lokální síti (např. z domova do práce). V tomto případě tedy nelze WOL použít? Do Soukromých zpráv jsem Vám poslala odkaz na popis TeamViewer Management Console, kam když se přihlásím, mám možnost "Probudit" počítač z režimu spánku, ale podle návodu (odkaz také ve zprávách), musím mít zapnutou právě funkci WOL.

Matiseli: Mám 2 síťové adaptéry (jeden na wifi, druhý na kabel), ale pouze u kabelového jde tato funkce zapnout. Znamená to, že musím být počítač připojený kabelem do sítě a teprve pak mi ta funkce počítač probudí? :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod petr22 » 04 úno 2015 12:54

WOL = Wake on LAN (LAN = lokalni sit). Aby to fungovalo, musi byt ten paket na zapnuti poslan ze zarizeni ve stejne lokalni siti - router, pocitac, telefon.

Ten Team Viewer musi byt nekam na druhe strane pripojeny.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2015 14:16

Ono za určitých podmínek poslat WOL paket lze i přes internet.
1. Musí být veřejná IP adresa
2. Router musí WOL umět
3. Router musí být správně nakonfigurován.
Tzv. magic paket pak můžeš poslat pomocí programu http://www.slunecnice.cz/sw/wake-on-lan-magic-packet/ nebo přes internetovou stránku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 04 úno 2015 14:20

Super a teď, jak tedy zjistím, zda router WOL umí a že je správně nakonfigurován?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod zeus » 04 úno 2015 14:23

Pokusem?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2015 14:23

Pokud se hodláš přihlašovat do práce, pak ti s tímhle pomůže váš správce sítě. Ona WOL bývá jen u některých routerů a navíc je ve výchozím nastavení zakázána. Totéž platí i pro managemenovatelné switche.
Dobrým řešením může být např.: http://www.chip.cz/casopis-chip/earchiv ... pristroje/ viz.: Starý mobil jako dálkový spínač
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

blonczka
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: leden 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod blonczka » 04 úno 2015 17:52

No jsme celkem malá firma a nemáme správce sítě. Když se přihlásím do nastavení routeru, tak to tam někde půjde nastavit? Ještě jsem četla nějakou diskuzi o tom, že pro WOL musí být také na PC nastavená statická IP adresa, aby to vůbec šlo. Je o tak?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Funkce Wake-On-LAN

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2015 18:05

Zkus si přečíst: http://www.samuraj-cz.com/clanek/wake-o ... ny-subnet/
IP adresa slouží k identifikaci subnetu, kam je sí´tovka připojená. vypnuté PC žádnou IP adresu nemá.
Začni tím, že si vyzkoušíš WOL na lokální síti. Pokud bude fungovat, můžeš zkoušet dál. Router musí být nastaven tak, že bude Magic paket směrovat buď na určenou MAC, nebo na broadcast - to ale každý neumí. Pokud bys měla pevnou IP adresu, pak lze paket směrovat i na IP adresu, za předpokladu, že v ARP tabulce routeru je tato IP adresa s MAC adresou pevně svázána. A konečně, musí být povolen port 7,9, nebo 5555 UDP.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prodám PC hru Alan Wake 2 GeForce RTX Bundle Příloha(y)
    od matty » 04 pro 2023 14:41 » v P: Software
    15
    2450
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    06 pro 2023 17:31
  • Prodám PC hru Alan Wake 2 GeForce RTX Bundle
    od matty » 27 lis 2023 15:32 » v K: Software
    2
    3173
    od matty Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 15:57
  • ErP - ,,nebezpečná" funkce? Příloha(y)
    od DifiCZ » 05 lis 2023 12:26 » v Vše ostatní (sw)
    11
    2532
    od WolfGunCZ Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 13:16
  • Excel - funkce když
    od Martyn20 » 13 črc 2023 11:56 » v Kancelářské balíky
    5
    2575
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    13 črc 2023 18:44

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů