Multime. centrum - kvalita

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod richchie » 01 led 2015 23:32

Pro nahrávání ze sat. přijímače a přehrání VHS kazet.

A,k čemu to připojíš?(všechno)

No a zajímalo by mě-i,když se to nechá formátovat na NTFS tak jestli to bude nějakým způsobem dělit nahrávky nebo jestli je to nechá v celku.Jestli to bude šifrované a bude se to používat jen na disku v přístroji nebo to bude mít možnost přetáhnout to dál a upravovat.O tom už manuál mlčí a chtělo by to někoho,kdo to už má vyzkoušené.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod petr22 » 01 led 2015 23:39

Rekorder s analogovym vstupem ktery by sifroval nahravky jsem jeste nevidel, takze bych predpokladal ze to sifrovane nebude.

Pripojit se to musi k tomu jedinemu, co tam je - analogovemu kompozitnimu vstupu.

Uživatelský avatar
tuningrob
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 12
Bydliště: Příbor-> Prchalov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod tuningrob » 01 led 2015 23:48

Jasně, to mam na mysli. Přes ty cinche.

Nebo víte o nečem jiném za stejný peníz co dokáže nahrávat, přehrávat filmy/hudbu z úložného zařízení/USB ? Zvažoval jsem i koupi dvd rekordéru s USB vstupem, ale nenašel jsem nic zajímavého, nové či bazarové. Časem bych ktomu rád sehnal i nějaké audio, takže dostatek konektorů je základ.
PC - MB ASRock G41M-VS3, CPU IC2 Q9400, RAM DDR3 2x4GB (SK Hynix), GPU GTX 750 Ti,
HDD SGT SV35 1TB, P/S Blue Storm 500W, LCD AOC i2470SWQ', Sys W7 64bit, CS Zalman Z1

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod richchie » 02 led 2015 00:11

Pripojit se to musi k tomu jedinemu, co tam je - analogovemu kompozitnimu vstupu.-

Trochu smutné pro satelit.

Časem bych ktomu rád sehnal i nějaké audio, takže dostatek konektorů je základ.

To už má i tohle-HDMI a optiku.Asi bych se víc zaměřil na to,co jsem psal,aby jsi pak nebyl smutný,že to video nepřehraješ nikde jinde než na tom disku v přístroji.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod petr22 » 02 led 2015 08:00

"Trochu smutné pro satelit."

Zalezi na tom, jaky satelit. Treba ten co se dodava k DigiTV stejne digitalni vystup nema.

Pochopitelne mnohem lepsi je satelit ktery umi sam o sobe primo nahravat (ukladat MPEG-2 a MPEG-4 beze zmeny), protoze zarizeni ktere maji HDMI vstup zase tolik nebude, pokud vubec existuji.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod richchie » 02 led 2015 08:25

Já osobně bych to udělal asi takhle-nabízíš tady spoustu dvd rekorderů za pár korun tak ten koupit nejdřív-převést kazety a obratem ho střelit.Do budoucna bych přemýšlel o něčem takovém-
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/ferguson-ariva-153/specifikace/#section
ale počkal bych,protože výrobci jak televizí tak ostatních výrobců dostali loni na podzim specifikaci pro H265 a další várky by už měly být s tímto kodekem,kde budeš mít na dlouho vystaráno.Na disk koupíš box nebo rovnou přístroj,do kterého ho vložíš.

A,co se týká digi tak jestli jsi si nevšiml tak už začíná najíždět na HD.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod petr22 » 02 led 2015 08:34

V tom pripade ocekavam, ze prijdou vymenit ten kram co ma jen analogove vystupy za neco lepsiho.

Nicmene i u HD to bude urcite zase sparovane, takze jiny pristroj nez jejich nepujde pouzit.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod richchie » 02 led 2015 08:41

Ale není to spárované.Zajímavé,že u nich nejsem,ale takovou drobnost vím.Co se podívat na jejich stránky?Zatím mi tady funguje ještě jeden na skylink,ale taky s ním budu končit.Na to,že jsem u nich tolik let tak už mě přestali bavit ty jejich výstřelky s placením-výměnou přístrojů-karet a modulů.No a uvidíme za jak dlouho přejde do kodování H265 a pak se uvidí jestli opět skylink nebo freesat.A,když si člověk vezme,co za blbosti se momentálně vysílá tak si člověk gratuluje,že máme internet a,když člověk ví kam jít tak je o zábavu postaráno.A myslím tím třeba seriály.cz a pod.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod petr22 » 02 led 2015 09:22

Sparovane to je zcela urcite, nejde to prendat ani do jineho stejneho prijimace od DigiTV. A pokud si nekoupi clovek ten Kaon HD nebo Nagra modul od Digi TV (spolu s dalsi smlouvou) coz nabizeji posledni ctvrt roku, tak ma doma ten prehistoricky Humax nebo co to je co ma jen SCART vystup.

Z hlediska kompatibility je samozrejmne nejlepsi pocitac - neni treba resit H265, staci kdyz to dokaze dekodovat procesor.

Osobne mam pod televizi tohle:
- XBOX (120 GB disk)
- Popcorn Hour A100 (v nem 1 TB disk)
- Mascom 2000 HD DVB-S2 prijimac
- DVD rekorder Panasonic (cislo si nepamatuju, ale ma to 500 GB disk)
- BluRay Samsung (bez HDD)
- DVB-T HD prijimac Evolveo Andromeda
- HTPC s AMD dvoujadrem (nedokaze prehrat HD film) a DVB-T a DVB-S2 kartami a 1 TB diskem
- kabel od jednoho meho pocitace s I7

Pricemz HTPC je nejvyuzivanejsi.

Kabel od vedle je sice nejjednodussi, ale spusteni filmu z nej pomerne omezuje pouziti, protoze se kazdou chvili ozyvaji reklamace ze to prestalo hrat, zacalo se to sekat nebo prestal jit zvuk.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod richchie » 02 led 2015 09:27

Stačí cokoli,co si poradí s CI+.
http://cz.digi.tv/novinky.html

Uživatelský avatar
tuningrob
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 12
Bydliště: Příbor-> Prchalov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod tuningrob » 02 led 2015 10:05

Jasně, máme digi a není v plánu odstupovat. Jakš takš funguje(až na zdroj který odešel na slave přístroji po 5ti minutách za 500,-). Proto satelit je napevno. A třeba hnout s jiným přístrojem. Podobně jak psal Petr, chtěl bych být kompatibilní a mít určité pohodlí. Rád bych měl vše po ruce a pod kontrolou. Tzn. chci hudbu, píchnu tam flash, zapnu připojené audio přes cinch a vyhrávám. Chci film, zapnu a mám to na TV i s se zvukem přes zmiňované audio. Mám zájem nahrávat pořady(včera mi jeden unikl na Spektru), tak jen zapnu a mám to. Žádne tahání kabelu, vše bude propojené. Humax má výstup scart i kompozit, tak právě kompozit plánuju využít pro nahrávání.

Navíc HDMI bych využil jen pro sledování na monitoru(už jsem zde řešil i s Petrem) Nejsem vůbec náročný na kvalitu obrazu. Navíc k našemu videu mám scart kabel který je ukončen 1x video/1x audio cinch vstupem a výstupem.

Richchie - V návodu píšou str. 13 :
...započne nahrávání a systém vytvoří automaticky adresář
“My Recordings” v oddílu “HDD1” nebo USB zařízení. Nahraný filmový soubor bude uložen v
tomto adresáři. Název souboru bude odvozen od systémového času.

Tak předpokládám, že to pujde přehrát i jinde...doufám...
PC - MB ASRock G41M-VS3, CPU IC2 Q9400, RAM DDR3 2x4GB (SK Hynix), GPU GTX 750 Ti,
HDD SGT SV35 1TB, P/S Blue Storm 500W, LCD AOC i2470SWQ', Sys W7 64bit, CS Zalman Z1

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multime. centrum - kvalita

Příspěvekod petr22 » 02 led 2015 10:14

Potiz s tim cokoliv co ma CI+ slot je ta, ze to cokoliv stoji dalsi penize a dekodovaci modul taktez.

Stavajici DigiTV prijimac ma pri nahravani dost zasadni nevyhodu, ze musi byt zapnuty a zvoleny spravny kanal.

HTPC umi sice vsechno, ale neni levne - jen DVB-S2 karta + CI prijde na 2,5 tisice Kc.

A to rikam jako clovek ktery koupil satelitni kartu kdyz stala 25.000 Kc :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • micro sd karta kvalita
    od kaliban123 » 10 lis 2023 08:00 » v Vše ostatní (hw)
    7
    1443
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 23:22

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů