! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Sektor » 26 dub 2008 12:29

2 jarod72pm : Víš ... jednou večer jsem si sedl k PC a projel z větší poloviny komplet PC-help website ...

Že se posměju mi bylo jasné, ale že budu valit oči a budu zaskočen věcmi jako "asi se mi přehřívá procesor a byla na něm nějaká pasta, tak jsem ji sundal ...." apod. , to jsem nečekal.

Návod je stvořen pro ty, kteří si věc koupí a jsou odhodláni si ji do PC zapojit, jen to třeba nikdy nedělali. Od toho zkratka pc-help, né ? PC jsou v současné době vytvořeny tak, že špatně nezasunete nic od zdroje ani od disku a nevím šeho všeho. Splést se v +/- není kde, jedině tedy u kablíku od case, ale od toho je zde (jaxem napsal) pořád návod z přibalenách věcí k desce. Samozřejmě, nemůžu někomu napsat, ať tlačí silou XXXg na grafiku a pastu stírá jako dětskou prdélku ... ale jsem schopen jim ukázat, že disk a mechanika musí být zapojena 2 kably, stejně jako deska (u starých PC stačí jeden...) ; že i větráček na CPU (někdy i grafika) musí mít své externí napájení ze zdroje a že mezi chladič a procesor patří teplovodivá pasta.

Stručně řečeno, že to není úplně jako lego, ale má to také své pravidla a ty jsou vyfoceny a popsány. Nicméně to nic nemění na tom, že PC nemusí mít vůbec case a disky mohou být třeba vzhůru nohama .... já jim ukázal správnou cestu a je na nich, pokud po ní půjdou či nikoliv.
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Reklama
Uživatelský avatar
pikaso.andreas
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1156
Registrován: říjen 07
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod pikaso.andreas » 26 dub 2008 13:10

Návod se mi líbí a lze dle něj postavit pc. Určite nelze napsat nějaký univerzální návod, pokaždé je nějaký zádrhel a pod.. Já skládal jedno pc a dle manuálu jsem zapojoval ledky a tlačítka od case a v manuálu bylo všechno obráceně (nákres umístění byl opačně než na desce) A také jsem se několikrát pořezal o plechy u zdířky pro mechaniku. Asi to bylo levným case z tenkých plechů jak břitva :-D Myslím, že návod pro AMD asi není přímo potřeba psát a fotit, ono je to doopravdy skoro stejné. Nikde jsem si třeba nevšim instalace přídavných větráků, taky někdy drama ;-)
Rád se přiučím od zkušenějších... A učený z nebe nespadl :-D

Když mám čas, dělám geoboardy pro děti.

Uživatelský avatar
Střelec 5
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: srpen 07
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Střelec 5 » 26 dub 2008 13:22

:bigups: Velice pěkný a poučný návod " Sektore " 8) Děkuji
Střelec 5

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod jarod72pm » 26 dub 2008 13:49

Sektor píše:

Návod je stvořen pro ty, kteří si věc koupí a jsou odhodláni si ji do PC zapojit, jen to třeba nikdy nedělali.

toho jsem se právě obával. Kdyby to bylo tak jednoduché jistě by tyhle návody byli dávno na netu ale nic solidního nenajdeš!
Je fakt že tvá snaha pro PC-Help se musí ocenit.Veř tomu že to tak jednoduché není něco takového prezentovat a obhájit - jen jsem napsal svůj názor a za ním si stojím prostě pro běžného uživatele to může být i nebezpečné!
ps: ten návod tu mohl být dávno , ale jsou důvody proč ho tu nikdo nehodil až teď.
Nadále nechápeš možné důsledky proto tohle téma opouštím :wink:
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Sektor » 26 dub 2008 13:53

Důsledků si je každá z nás vědom - přesto lidé kupříkladu kouří.
-Já vytvořil to, co lidé chtěli a pokud je to zrvona tobě k ničemu a přijde ti to jako možné nebezpečí pro někoho, kdo to nikdy nedělal ... pak si právě ten člověk logicky musí být vědom, že toto je pouhý návod - a ten na internetu najdeme i pro výrobu atomové zbraně.

btw : Budeme-li detailisti, životu nebezpečné může být i štrykování ponožek ... :wink:
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
vashut
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 256
Registrován: únor 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod vashut » 26 dub 2008 13:58

jarod72pm nedávno jsem měl s Sectorem potyčku ale tentokrát s ním musím souhlasit - v případě, že si někdo koupí komponenty a potom to dá firmě, krerý dá skoro ty samý prachy jen za sestavení je podle mně nesmysl a potom, když se nekdo do tohohle pouští poprvé tak (alespoň já to tak dělal) si přizve (nebo by si měl přizvat) někoho ze svého okolí, kdo už nějáké PC složil aby ho kontroloval a aby jistil to, o čem ty mluvíš.
uživatel odstaven

Uživatelský avatar
pikaso.andreas
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1156
Registrován: říjen 07
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod pikaso.andreas » 26 dub 2008 14:04

některé firmy skládají pc z komponent u nich zakoupených zdarma, ne? Mám dojem že TSbohemia a i czechcomputer.
Rád se přiučím od zkušenějších... A učený z nebe nespadl :-D

Když mám čas, dělám geoboardy pro děti.

Uživatelský avatar
vashut
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 256
Registrován: únor 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod vashut » 26 dub 2008 14:06

to je fakt, ale tipuju, že kvůli nim tohle nevzniklo :D
uživatel odstaven

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod Sektor » 26 dub 2008 14:11

pikaso.andreas píše:některé firmy skládají pc z komponent u nich zakoupených zdarma, ne? Mám dojem že TSbohemia a i czechcomputer.


Ano, někde Vám PC "po internetu" složí a pošlou domů jako celek. Nicméně, rok se s rokem sejde a zjistíte že je procesor na prd a to nese i výměnu CPU a někdy i ramky ... a co pak ? Poslat jim to zpět ať mi to zase složí ? :-D
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
pikaso.andreas
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1156
Registrován: říjen 07
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod pikaso.andreas » 26 dub 2008 14:28

Je pravda, že tam můžou strčit procesor sice obejdnaný (typ, značka rychlost) ale třeba je to nějaký ležák bez krabvičky z police :-) To je pravda. Ale doufejme, že by to uživatelé napsali na fóra a do diskuzí.Pokud v období záruky nastane problém, firma to vyřeší, ne? Ale tohle je na diskuzi u piva a ne na řádky na fóru, moc to zabere... Každý má kousek pravdy.
Já taky skládal pc bez větších znalostí. Jen při výběru komponent jsem měl pomocnou ruku. Člověk se jen nesmí bát a musí si základy pročíst třeba na PC Helpu v návodu (který je povedený) od Sektora.
Rád se přiučím od zkušenějších... A učený z nebe nespadl :-D

Když mám čas, dělám geoboardy pro děti.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43071
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod jaro3 » 26 dub 2008 16:45

Ten návod je dobrej, myslím , že je tam vše potřebné. Já když jsem sestavoval první počítač tak jsem zakoupil knihu Stavíme si počítač (Computer Press). Návod od sektora podává dobrý návod na sestavení PC a to dost zábavnou formou.Ta knížka dávala ještě popis jednotlivých komponentů, k čemu slouží,jejich připojení, historii a trendy do budoucna.
Kamarád si u jedné firmy nechal složit počítač a nebyl spokojený, musel jsem si s tím vyhrát. Neuznali mu reklamaci na zdroj, komponenty nebyly stanoveny správně,Ram jen 512MB, takže to pořád padalo , nevhodná grafika...Samozřejmě je tady riziko , jak píše jarod72pm, ale to bude vždy, to by si nemohl sestavit PC skoro nikdo.Hodnotím ale tento návod kladně.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ! SESTAVENÍ PC (detailně - fotonávod) !

Příspěvekod X » 26 dub 2008 17:45

Sektor: Proto nakupuji v blízkosti bydliště.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sestavení nového PC - náhodné zčernání obrazovky
    od TheNaptime » 12 črc 2023 12:30 » v Problémy s hardwarem
    3
    1737
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 18:52
  • Upgrade MB + CPU, sestavení druhé sestavy ze starých komponentů
    od rAAAtyy » 20 čer 2023 12:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    775
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 12:51

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů