NETGEAR DGN2200MB jako repeater?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Daniel1
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

NETGEAR DGN2200MB jako repeater?

Příspěvekod Daniel1 » 25 pro 2012 17:40

Přeji dobrý den a mám prosbu: Můžete mi poradit zda je možné použít Modem NETGEAR DGN2200MB jako "repeater" pro přenos/zesílení WiFi signálu z TP-LINK TL-WR741N? Modem TP-LINK nemá dostatečný výkon a nedsáhne mi tam kam potřebuji, repektive je tam velmi sklabý signál a WiFi spojení často padá. Jeden známi mi poradil, že existují rzv. "repeatery", které dokáží signál přijmlut a poslat dál. A další kamarád mi poradil, že funkci repeateru lze také nastavit na některých WiFi routerech a není poté potřeba kupovat specializované repeatery. Mám doma shodou okolností nayužitý výše uvedený NETGEAR a tak ma napadlo zda by se dal v této roli použít. Je to tedy možné? A pokud ano tak kde bych poté sehnal nějaký návod jak to udělat, jak obě zařízení nastavit aby to fungovalo? Pokud to nejde tak prosím o radu jaký repeater (cenově dostupný :smile: koupit aby to tutově fungovalo a abych to zvládl rozchodit i já pouhý bezbranný uživatel bez jakéhokoliv IT vzdělání :-? Za radu předem děkuji a přeji příjmený sváteční den!

Reklama

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů