Jak zapojit dva modemy za sebe Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

holini
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod holini » 09 lis 2012 17:41

Zdravím všechny uživatele fo'ra.Potřeboval bych pomoct vyřešit problém jak zapoji tyto dva modemy za sebe tak aby na obou fungovaly lan zásuvky i wifi.Momentálně mám comtrend od o2 http://www.o2.cz/osobni/modemy-a-data/c ... 3026e.html a z původních služeb od o2 mi zůstal huawei http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy ... g520i.html guru o2 mi poradil tohle
posílám potřebný návod.

- Původní modem zapojte k počítači – nemusí být zapojený v lince, stačí v el. napájení
- Podle následujícího postupu modem nastavit

1) Zadat do prohlížeče 10.0.0.138
2) Přihlásit se do modemu jménem a heslem admin
3) Zvolit Basic -> Wireless Lan – zde si nastavit WiFi
a. Access Point zaškrtnout Enable
b. Do řádku SSID napsat název sítě (takový, který jste ještě nepoužíval)
c. V Authentication Type vybrat WPA2-PSK
d. Encryption vybrat TKIP
e. Do Pre-Shared Key zadat heslo, kterým má být zabezpečena WiFi síť
f. Kliknout na Submit
4) Potom zvolit Basic -> DHCP a v řádku DHCP přepnout na None a kliknout na Submit
5) Potom zvolit Basic -> Lan Setting a změnit IP address například na 10.0.0.139 a kliknout na Submit
6) Po cca 30 sec se zobrazí chyba, že stránku nelze zobrazit. V tuto chvíli je možné prohlížeč zavřít a modem od PC odpojit
7) Pokud by se chyba neobjevila, tak po cca 30 sec je možné prohlížeč zavřít a modem od PC odpojit

Nyní stačí nový modem (Comtrend) propojit z portu LAN1 nebo LAN4 (krajní porty) do starého modemu (Huawei/Zyxel) opět do portu LAN1 nebo LAN4 (krajní porty).

Pokud by bylo potřeba v budoucnu změnit nastavení starého modemu (Huawei) např. změnit heslo do WiFi sítě, je nutné se do modemu přihlašovat na adrese 10.0.0.139. )( Podle tohoto návodu to funguje jen do chvíle než zapojím do huawee počítač přes lan potom začne vypadávat připojení k síti i na všem co je připojené ke comtrendu.Chci to rozjet jen kvůli tomu abych nemusel kupovat router pokud to teda vůbec jde.Za odpovědi předem děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod Žbeky » 09 lis 2012 19:33

Návod je OK. Určitě vypneš ten DHCP server?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

holini
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod holini » 09 lis 2012 21:34

Tak se s tím vrtám celé odpoledne a nic.Huawei jsem zresetoval nastavil všechny porty pro net dle návodu na o2 ,znova vse nastavil podle guru rady a pořád stejný problém obě wiFi sítě fungujÍ, jakmile propojím huawei s pc kabelem tak sít spadne,zkoušel jsem huawei do bridge režimu a nic, není potřeba něco přenastavit v pc sítová připojení nebo v tom comtreadu?

--- Doplnění předchozího příspěvku (09 Lis 2012 21:38) ---

DHCP jsem dal enable a potvrdil submit tak se to snad vyplo.Nevím .

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod Žbeky » 09 lis 2012 23:09

Však DHCP nemá být enabled
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

holini
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod holini » 09 lis 2012 23:36

Pardon jsem se přepsal samozřejmě none a submit.Dnes to vzdávám rozšlapu to až zítra nebo rozšlápnu.Dík.

holini
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod holini » 10 lis 2012 11:50

Tak to pořád nefachá už jsem skoušel v huawei přepínat funkce o kterých vůbec nevím k čemu jsou a nic, znova reset a zpátky na guru nastavení a pořád mi po připojení ntb k huawei přes lan začne vypadávat sít .Ale všiml jsem si že sít nevypadne uplně ale jakoby se střídá chvilku jede na pc které je zapojené přes lan do comtrendu a vypadne sit v huawei a za chvilku se ,,karta "otočí.Asi nějaké perpetum.jsou nějaké rady.Pokud ne poprosím o nějaký odkaz na router který bude makat bez problémů nejraději na czc.Dík.

holini
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe

Příspěvekod holini » 12 lis 2012 18:27

Bo se v tom nevyznám může mi někdo poslat odkaz na nějaký wifi router na czc který se nebude funkčně tlouct z parametry comtreadu co se týče rychlosti přenosu dat přes lan a wifi.Za odpověd děkuji. http://www.o2.cz/osobni/modemy-a-data/c ... ab=details .Ještě bych uvítal pokud by měl usb pro připojení hdd.

holini
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zapojit dva modemy za sebe  Vyřešeno

Příspěvekod holini » 19 lis 2012 20:45

Problém vyřešen pomocí guru o2.Chyba byla v tom že jsem nenastavil jinou ip adresu pro modem huawei.Bohužel jsem netušil že v mozzille to nejde . Po přihlášení přes webové rozhraní přes explorer jsem změnil ip adresu potvrdil a už to šlape,tímto děkuji všem zůčastněným za rady.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host