Směrová anténa - administrace Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Buraq
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Směrová anténa - administrace

Příspěvekod Buraq » 21 zář 2012 14:34

Zdravím, potřeboval bych nějaký prográmek, pomocí kterého bych mohl spravovat směrovou anténu, kterou mám na baráku. Funguje jako router a mám na ní veřejnou IP a potřebuji si nastavit přesměrování portů, abych ji alespoň na jednom PC využil, ale nevím, jak se mám do ní dostat. Když zadám do prohlížeče IP antény, tak se mi neukáže žádné rozhraní, tak jako tomu bývá u klasických wifi-routerů např. od TP-Linku. Předem děkuji za odpověď.

Moje anténa: http://interline.pl/modules/content/ind ... N-19/5X-HV

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod Žbeky » 21 zář 2012 14:47

To je fakt jen anténa, router/příjmač musí být jinde
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod zeus » 21 zář 2012 14:55

Tohle je opravdu jenom antena. Kabel z ni ale vede do nejakeho zarizeni a to muze mit webove rozhrani zakazane nebo pristupne jen zvenku. Kontaktuj providera.

//zbeky je nejakej rychlej...
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Buraq
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod Buraq » 21 zář 2012 15:05

No, v anténě je ještě našroubovaná část, myslel jsem, že je to součást antény, očividně ne, má to na sobě nálepku s fyzickou adresou, takže jsem usoudil, že je to router. Každopádně jsem to nechtěl řešit přes providera, protože je zpomalený a neochotný dělat jakékoliv změny....

Technik anténu nastavoval od nás z domu, proto se ptám, jestli na to není nějaký speciální SW.

přikládám vyfocenou zadní část antény: http://www.imagehosting.cz/?v=antena.png

zabi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 564
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Zlínsky kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod zabi » 21 zář 2012 15:17

Buraq píše: Když zadám do prohlížeče IP antény, tak se mi neukáže žádné rozhraní, tak jako tomu bývá u klasických wifi-routerů např. od TP-Linku.


A kde jsi přišel na adresu, respektive, jak jsi ji zjistil? Je to opravdu správná adresa?

Eventuelně mne napadá - zkustit prohledat síť, které adresy jsou obsazeny.. A jednotlivě je vyzkoušet, jestli na některé není uvedený prvek.

Od toho prvku za anténou (na fotce) vede kabel kdam? Přímo do PC, či do dalšího routeru?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod zeus » 21 zář 2012 15:26

Minimalne do POE injektoru. Jinak souhlas s IP. A co ti vlastne napise prohlizec?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Buraq
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod Buraq » 21 zář 2012 15:28

Vede do nějakého napájecího zařízení(malinká krabička s trafem), pak do switche a ze switche do PC. Jako adresu jsem zkoušel výchozí bránu, která je shodná s DHCP serverem a to je 10.10.21.1. Bohužel nevím jakým způsobem bych měl prohledat síť. Můžeš mě trochu nasměrovat ?

--- Doplnění předchozího příspěvku (21 Zář 2012 15:32) ---

zeus píše:Minimalne do POE injektoru. Jinak souhlas s IP. A co ti vlastne napise prohlizec?

chrom mi píše: Tato webová stránka není dostupná. Chyba 101(net::ERR_CONNECTION_RESET): Připojení bylo resetováno.
explorer: Aplikace Internet Explorer nemůže zobrazit tento web

--- Doplnění předchozího příspěvku (21 Zář 2012 15:53) ---

Takže síť jsem prohledal pomocí prográmku The Dude a nenašel nic kromě mojeho PC a zmíněné výchozí brány. Takže hádám, že mi nakonec nezbyde nic jiného než kontaktovat providera .... :(

zabi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 564
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Zlínsky kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod zabi » 21 zář 2012 21:26

Dobře, zkus ještě náhodou vyzkoušet, zda-li dané zařízení neběží na https, tj. zadat do prohlížeče adresu "https://xxx.xxx.xxx.xxx" (kde xxx=adresa zjištěné brány). Nemohl by jsi vyfotit blíže štítek na daném zařízení, třeba se někam pohneme...

Vede do nějakého napájecího zařízení(malinká krabička s trafem), pak do switche a ze switche do PC

To je jen napájení PoE. To ničemu nevadí.

Co máš za model switche? Je to opravdu switch (omlouvám se za dotaz).

Buraq
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod Buraq » 21 zář 2012 23:33

https jsem zkusil a nejde. Mám opravdu switch, klasický za pár stovek .. bez administrace. Na štítku jsou dvě fyzické adresy, jedna označená "E", druhá "W", sériové číslo a nějaké FCC ID.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod zeus » 22 zář 2012 00:49

E je ethernet (drat), W je wireless (bezdrat) a cele je to nejspis AP v rezimu klient ci bridge. Jeho webove rozhrani nemusi bezet na obvyklem portu, proto se ti nezobrazi.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

zabi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 564
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Zlínsky kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod zabi » 22 zář 2012 12:17

Dobře, máš na štítku uvedenou i MAC? Protože podle prvních tří dvojic, můžeme zjistit výrobce.

Pak bychom už snad měli dohledat produkt, a jeho popis. Snad u popisu bude uvedena i specifikace či přístupové údaje (typ portu atp.).

Výrobce můžes zkusit dohledat na této adrese.

Buraq
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Směrová anténa - administrace

Příspěvekod Buraq » 22 zář 2012 13:06

Takže podle MAC adresy jsem dohledal, že by se mělo jednat o http://routerboard.com/RBGroove5Hn . Teď se snažím vyčíst z manuálu, jak se k tomu přistupuje.

--- Doplnění předchozího příspěvku (22 Zář 2012 13:18) ---

Dohledal jsem prográmek winbox, který router skutečně našel .. bohužel je zaheslovaný a nedostanu se do něho. Podle všeho je i to webové rozhraní zakázáno. A reset routeru by pravděpodobně zapříčinil, že bych přišel o nakonfigurovaná data providerem.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 39 hostů