Připojení TV přes DLNA a LAN Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

buldok1964
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod buldok1964 » 15 lis 2011 20:56

Je to asi často kladený dotaz,ale já bych to potřeboval polopaticky.Mám televizi Samsung LE40D550 a v počítači Windows7 a Grafickou kartu VGA Leadtek WinFast PX7600GT TDH 256 Mb DDR3,PClex16.2xDVI.Chci si propojit počítač s Televizí,abych mohl přehrávat filmy z počítače,ale taky opačně mít internet v Tv.např na you-tube,stream a podobně. Kable už vím jaké,ale přemýšlím,jestli nekoupit novou grafickou kartu s HDMI zdířkou,ať je to jednodušší.A teď mi není jasné,jestli na to obojí stačí připojení v televizi do zdířky na PC,nebo i do té co má napsáno LAN a připojit to k routeru. A potom taky ,jak to mám spustit v počítači,Děkuji za podrobný popis.

//duplicitní téma odstraněno

//mmm

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod X » 16 lis 2011 00:21

Přes router to nemusí jet. Mám to píchlé do modemu, tím pádem je TV na Netu i v síti (LAN propojka v modemu). Na PC je potřeba nainstalovat nějaký server DLNA, já k LG 42LV375S dostal CD s Nero MediaHome 4, také je možné použít free soft: Flex, do něj existují spousty plug-inů.

P.S.: Zdířka PC bývá D-SUB či něco takového zastaralého pro přenos obrazu z PC do TV ...
Naposledy upravil(a) X dne 17 lis 2011 17:03, celkem upraveno 1 x.

buldok1964
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod buldok1964 » 16 lis 2011 21:05

Díky za odpověď,ale měl jsem tam trošku víc otázek.Tak prosím,ještě jednou.
1. Píšeš,že to nemusí být do routru,ale v modemu.Já tam ale ten router mám,kvůli notebooku a byl blíž po ruce,tak kam to teda mám raději strčit?
2.Takže to stačí mít propojené přes ten LAN z TV do toho routru,nebo modemu? Nebo musím ještě dalším kablem propojit TV k počítači do gragické karty. Nerozumím,které to propojení je na co. Potřebuji vědět přesně ,jak dostat filmy z počítače na HDD do televize,a dále jak si na TV prohlížet např.You-tube.
3.A když si nainstaluji server DLNA,tak jak to zprovozním.
Omlouvám se,že to nechápu,ale když tady všichni vysvětlují všechno tak moc složitě a nikdo to nepopíše,jak pro prvňáky krok za krokem.
Např.když zapojím ten LAN kabel co dál??? Děkuji

sim20
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 652
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod sim20 » 17 lis 2011 10:14

1) Strč to klidně do routeru.
2) Stačí jen připojení přes LAN, žádný další kabel nepotřebuješ. Abys měl v TV Youtube atd. musíš mít v televizi nastavený internet.
3) Nainstaluješ server, spustíš ho a vybereš které složky v PC chceš sdílet, server necháš puštěný a na TV zvolíš vstup síť (já tam mám přímo volbu DLNA) a na TV vybereš co chceš přehrát.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod X » 17 lis 2011 17:02

1) Piš tu a ne přes SZ, protože takových lidí bude přibývat a já nemám náladu to psát každému přes SZ samostatně, tak ať se poučí tu ...

2) V manuálu k mé Smart TV, LG 42LV375S se píše, že nemusí být routr rozpoznán, musíš vyzkoušet ... já to mám píchlé do 4 portového LAN modemu: 1. LAN port: PC * 2. LAN port: starší PC * 3. LAN port: TV. Protože má modem vnitřní propojku (myslím 100 Mb/s, síť mám 1 Gb/s) mezi LAN porty, mám tím pádem TV připojenou k za a) k Netu * za b) k síti LAN, tedy k PC a staršímu PC ... jinak modem je celkem inteligentní a TV také, takže nic jiného jsem nastavovat nemusel, automatika to zvládla sama a bez problémů.

3) Uvědom si, že na sdíleném PC musí běžet nějaký DLNA server, tedy ho musíš instalovat do PC! Já měl k TV pár CD, kde na jednom je software: Nero MediaHome 4 (server DLNA), dále je možnost freeware stáhnout z Netu: Flex server DLNA. Toto software (server DLNA) musí na PC jet v pozadí, když budeš z TV přistupovat do PC! Píšeš o Windows Média Playeru na Win 7, nedokážu ti říct, zda je to i DLNA server, pravděpodobně ne, ale třeba se mýlím, Win 7 nemám a tím pádem ani novější WMP ...

4) U mé Smart TV LG 42LV375S se stává asi z 60-70%, že po vstupu do TV menu vstupů je DLNA vstup zašedlý a tedy neaktivní, nepřístupný ... stačí však jít do jiného menu v TV, tam nechat projít síť a ejhle, vstup DLNA je hned aktivní ... budeš muset tedy na své Samsung Smart TV laborovat a zkoumat, jak to funguje na tvé TV ...

5) Server DLNA se nainstaluje, projde se nastavení (jako u každého software!) a případně zapne, pak se nasdílí požadované složky či mechaniky PC.
Naposledy upravil(a) X dne 17 lis 2011 18:59, celkem upraveno 2 x.

buldok1964
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod buldok1964 » 17 lis 2011 18:11

Paráda,tak se mi to povedlo zprovoznit a to tak,že jsem si stáhl ze stránek Samsungu,přímo program AllShare,z kterého jsem do televize pustil film,ale teď mi to pro změnu hlásí v televizi,že ten film má nepodporovaný formát.Tento film je obyčejný DivX a televize ho normálně přehraje přes USB z Externího disku.Takže nemáte někdo radu co je tam potřeba udělat?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod X » 17 lis 2011 18:57

Má program AllShare nějaké pluginy stáhnutelné ze stránek? Některé DLNA servery umožňují konverzi nepodporovaných formátů TV přímo za chodu, jen s minimálním zpožděním, asi 3-5 sekund. Dále některé DLNA servery umožňují ovládání TV na dálku z PC a podobné finty (myslím že i sledování kanálu TV na PC pokud jsem dobře četl). Také doporučuji prostudovat manuál k TV a DLNA serveru, včetně podporovaných kontejnerů, kodeků, formátů, rychlostí a kvality ...

buldok1964
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod buldok1964 » 17 lis 2011 21:47

Než najdu problém s přehráváním filmů,tak potřebuju ještě poradit,jak pro změnu dostanu do televize ten internet.Např.You-tube.To bude taky přes ten stejný DLNA manager,nebo musím postupovat jinak.Díky za radu

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod X » 17 lis 2011 21:50

S Netem nemá DLNA nic do činění. Já ho mám v TV pod několika možnostmi, třeba jako LG Apps: YouTube a podobné aplikace, Webový prohlížeč, ...

buldok1964
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod buldok1964 » 19 lis 2011 00:31

Takže u programu AllShare jsem nikde žádné pluginy nenašel,ale nejdou tam ani zobrazit žádné fotky.V počítači se to zobrazuje a v televizi skáče u každého přechodu na fotku nepodporovaný formát. Zkoušel jsem i jiný server a to ps3 a tam to nejde pro změnu vůbec. Znáte někdo nějaký jiný,který by pasoval k Samsungu? Dík

2510Radek
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení TV přes PC

Příspěvekod 2510Radek » 05 kvě 2013 21:50

Poradí mi někdo prosím jak na to???Mám TV Samsung UE40D5500,a rád bych věděl,jaký jsou možnosti ohledně zapojení na PC? PC mám zapojený v místnosti na jednom konci bytu,kde je i krabička vyvedená ze zdi na připojení. Vzhledem k tomu,že jsem nechtěl táhnout kabel přes celý byt,koupil jsem si router a myslel jsem,že bude klid. Chtěl jem TV zapojit přes wifi,ale ta po mě chce nějakej originál adaptér od Samsungu,kterej nebyl součástí TV,a 1700.-nebo kolik že prý to stojí-se mi dvakrát špulit nechce.
Nevim,jestli si můžu nějak vypomoct notebukem, kterej používám přes tu wifi? Taky bych rád věděl,jestli je možný přes noťas číhnout na nějakej film v TV,nebo si něco zahrát?? Co by to obnášelo? Vzhledem k tomu,že na tyhle věci nejsem zrovna silnej v kramflecích-budu rád zu radu. Díkes

Uživatelský avatar
Michael Michael
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 798
Registrován: leden 10
Bydliště: Vysoké Mýto
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení TV přes DLNA a LAN

Příspěvekod Michael Michael » 05 kvě 2013 21:56

Takovy problem jsem uz resil. Mam take tv samsung. V navodu jsem se docetl jak na to:
Tahnout kabelem pres cely pokoj
Nebo si koupit od nich ten adapter
No, tak jsem se na to vykaslal.

-- odesláno z Tapatalku
Neřídím se podle toho, že čas jsou peníze, ALE, klidně mě citujte jako "MM" (je to kratší pro skrblíky).
Microsoft Windows XP Professional SP3
Fujitsu SIEMENS Intel Pentium III
Mobile CPU 1200 MHz 1,20 GHz 496 MB RAM
= můj voříšek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2626
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31
  • Monitor nefunguje přes DP.
    od honziiik09 » 14 kvě 2023 09:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1120
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 22:42
  • Platby přes PayPal
    od Fargotroniac » 21 dub 2023 09:29 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    12
    3085
    od Fargotroniac Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2023 09:17
  • zpomalování internetu přes LAN
    od jobboj » 18 čer 2023 16:39 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    1952
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 20:35
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1164
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů