wan connection error

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

revirst
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

wan connection error

Příspěvekod revirst » 11 čer 2023 19:09

Dobrý den,
Včera při bouřce když blesk uhodil vedle našeho baráku mi odešel internet a i dnes se stále nemohu připojit. Pokud se pokusím načíst nějakou stránku, napíše mi to wan connection error. Poté jsem zkusil zadat ip adresu do vyhledávače a jít na tp link stránku. Tam jsem se kouknul na internet status který je - WAN port is unplugged a nebo Poor Connection. Střídá se to různě. Internet Connedtion type - Static IP. Wifinu vidí jak můj pc tak i telefon, ale když najednu na symbol wifi v pc, tak mi to píše - bez internetu, zabezpečené. Router jsem se snažil restartovat mnohokrát a stejně to nijak nepomohlo. Ani když se připojím přímo přes kabel tak to nefunguje. Mám starnet a bydlím v bytě který je v baráku kde je více lidí a všichni jsou tu připojeni přes starnet, takže nevím kde je modem, protože kabel mi vede rovnou do zdi. Může to být problém na jejich straně? Měl bych jim dát více času a nebo problém nahlásit hned na podporu stárnetu? hardware - Archer C6 router. A proč by mi to psalo wan port is unplugged když máš vše zapojené? Mohl by být špatný kabel? Je to mezi modemem a routerem a nebo mezi routerem a počítačem?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Přílohy
dsadasda.png
dsadasda.png (6.48 KiB) Zobrazeno 1013 x

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wan connection error

Příspěvekod petr22 » 11 čer 2023 19:16

Takovy blesk muze znicit celou sitovou infrastrukturu, zvlast kdyz tam neni zadna ochrana.

Ostatnim internet funguje ?

Mohlo se klidne stat, ze blesk znicil router nebo nejakou cast infrastruktury do ktere je router pripojeny - kdyz misto sveho
routeru pripojis primo pocitac, zmeni se neco ?
Naposledy upravil(a) petr22 dne 11 čer 2023 19:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wan connection error

Příspěvekod ITCrowd » 11 čer 2023 19:19

Router hlásí, že nemá konektivitu k interentu.
Teoreticky jde přenastavit router na funkční síti a vyzkoušet, zda funguje. Popřípadě můžeš zkusit připojit jiný, funkční router. Pokud by internet nefungoval ani s jiným routerem, nezbyde, než volat providera.
"A proč by mi to psalo wan port is unplugged když máš vše zapojené?" - router si testuje, zda je na WAN portu správné napětí a správná komunikace. Pokud tam není, považuje kabel za odpojený.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

revirst
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wan connection error

Příspěvekod revirst » 11 čer 2023 19:26

Když místo routeru připojím rovnou počítač, nic se nastane. Takže asi budu rovnou volat, díky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wan connection error

Příspěvekod petr22 » 11 čer 2023 19:32

Tedy problem nebude u tebe.

Funguje internet ostatnim nebo ne ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1577
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1163
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 29 hostů