Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 01 dub 2023 00:26

Než půjdu spát v Asustoru je nastavený SMB min SMB 1 a max SMB 3, tak jsem to tam nechal. Zatim dobrou

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 01 dub 2023 00:30

Jasně. Jen pro jistotu - k tomuto: "Prostě víc jak 14 G na NAS neprotlačím ani přes SMB a když to vemu i přes aplikaci Asustor Control center ve Win 10 tak těch 20G se kopíruje jen rychlostí 3 MB/s a při 99 % to spadne."
Máš dostatečně velkou flashku, na které bys to mohl vyzkoušet? Některé neaktualizované BIOSy se u SATA2 v případě kopírování velkých souborů chovaly přesně takto. A to i u stolních PC při kopírování z disku na disk. Takže kdybys zkusil kopírování velkého souboru z disku na flashdisk.
Předpokládám, že BIOS jsi od koupě ntb neaktualizoval. Pokud ano, mělo by to být v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 01 dub 2023 08:02

BIOS jsem v notasu nikdy neaktualizoval.
Mám přenosný disk WD 4T , 2.5 palce abych nemusel mít napájení. Tuším že ten má USB 3.1 a to je jediny co mi funguje sice čekám půl hodiny když kopírují 50G rychlosti 30MB/s.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 01 dub 2023 08:34

OK. Tak tohle můžeme vyloučit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 01 dub 2023 09:18

Mohu se zeptat jako laik, neměl by ten externí disk kopírovat vyšší rychlostí?
Když jede USB 2.0 tak 480MB/s není těch 30MB/s málo???
Nikdy jsem rychlost USB neřešil až teď s tebou.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 15 vteřinách:
Nicméně update BIOSu jsem dělal jen na PC, ale myslím že bych to jako prevenci mohl udelat

Dodatečně přidáno po 7 minutách 31 vteřinách:
Řeknu to blbě.Ono je pro mě víc důležité abych mohl zkopírovat soubory větší jak 50G z notebooku na NAS aspoň rychlostí 30MB/s než rychlost kopírování 250MB/s.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 01 dub 2023 09:44

Ne. Neměl. Souvisí to s konstrukcí USB. USB2 má pouze dva datové dráty, USB3 k těmto dvěma přidává další 4 s vysokou rychlostí.
pamatuješ si jak jsem psal, že na velikosti záleží:
ITCrowd píše:Dál jsem ti psal, aby ses naučil jednotky. Na velikosti záleží a kbps není Kbps a už vůbec ne kBps, nebo KBps.


nepamatuji flashku, či disk pod USB2, který by skutečně uměl rychlost 480Mbps. Těch 30MB/s = 240Mb/s, což je polovina 480Mb/s. 480Mb/s je uváděna jako teoretická max. rychlost USB2.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod petr22 » 01 dub 2023 09:51

USB 2.0 - 25-30 MB/s
USB 3.0 - 100-120 MB/s

Plati pro plotnove disky.

Ja osobne bych radsi koupil novy notebook nez cekat, jak se kopiruji soubory pouze 30 MB/s.

I kdyz vymenis disk za SSD, stale to se stavajicim notebookem bude tak malo. Uplne mi neni
jasne proc mas vsude 2,5 Gbit/s ethernet, kdyz ti ten stary notas srazi rychlost na uroven pred
20 lety.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 01 dub 2023 10:12

Petra ignoruj. On je prostě takový. Tady: viewtopic.php?f=39&t=226222 radil jednomu, že má vyhodit funkční, byť starou tiskárnu, protože nevěděl, jak ji zprovoznit. Prostě když neumím poradit, tak nejlepší řešení je kup si nový.
je sice pravda, že gigabitový ethernet je tu více, než 20 let, ale jak sis sám ověřil, kopírování přes něj funguje rychleji, než přes tu flashku. Kromě toho je gigabit ethernet standardem ve všech podnicích, úřadech atd.
teď to vidím tak, že jediný problém, který musíme odstranit je, aby to při kopírování velkého souboru nespadlo. Tak na to s tím SSD zkusíme přijít.

A k těm jednotkám:
základní jednotkou informace je bit (b). Může nabývat hodnoty 0, nebo 1.
Další jednotkou je bajt (B). bajt obsahuje 8 bitů. To je z historie osmibitových počítačů.
Předpona k (malé k) je stejná jako v normálním životě a je to tisíc. 1km = 1000m.
Předpona K (velké K) je pouze v IT a znamená to 1024. Tedy jeden KB = 1024 bajtů. A to je proto, že je to přibližně 1000 a zároveň 2^10, což je ve dvojkové soustavě výhodnější.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod meda2016 » 01 dub 2023 11:18

A přátelé, teď sice cestuji veřejnou, ale uniklo mi, co přesně je to za notebook, kde vyměníš HDD za SSD?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 01 dub 2023 11:39

Přesný typ notebooku neudal. Ale je to nějaké starší lenovo. Disk zde byl zmíněn, je to nějaký hitachi 2,5 sata300.
Jinak výměna HDD za SSD se u starších strojů prováděla (a provádí) zcela běžně, a je to v podstatě jediný rozumný způsob jak je ještě nějakou dobu zachovat při životě.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 01 dub 2023 13:49

Chlapy nahrávám teď nový BIOS . A je to Lenovo ThinkPad T420.

Dodatečně přidáno po 33 minutách 55 vteřinách:
A v BIOSu nic k nastavení???

Dodatečně přidáno po 55 minutách 36 vteřinách:
ITCcrowd trochu tomu rozumím, ale jak píšu tak někdy píšu blbosti no.
Mě by fakt stačilo i těch STABILNÍCH 30 ( a teď se bojím abych to napsal dobře) MB/s, diť sem na to zvyklej hodně dlouho, aby prolezlo z notase do NASU i 50G.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 26 minutách 25 vteřinách:
TAkže update BIOSU nepomohlo a kopírování přes Asustor 11MB/s stejně horší nani nezkouším kopírování do konce.

A přes SMB žádná změna. viz obr
AS17.png

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod meda2016 » 01 dub 2023 18:08

Jasně, že rychlost kopírování se updatem BIOS nezvýší, ale je to správně pro výměnu za SSD, aby BIOS správně rozpoznávat novější instalovaný HW.
Jinak T420 je dobře udržovat při životě, jak dlouho bude dobře sloužit. Je to (byla) profi řada.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rychlost USB Příloha(y)
    od Pajoš » 25 říj 2023 09:11 » v Problémy s hardwarem
    13
    2468
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:43
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2753
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1717
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1363
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    2921
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 34 hostů