Powerline oplatí sa? Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Powerline oplatí sa?  Vyřešeno

Příspěvekod SamerLP » 02 říj 2016 19:16

Zdravím, rozmýšľam nad kúpou powerline, dôvod je taký, že som prešiel z optiky 40/4Mb/s pri ktorej mi cez wifi router v poriadku rýchlosť išla naplno. Ale po prechode na optiku 300/30Mb/s dávam cez router upload v poriadku ale download IBA 40Mb/s, viem určite, že cez wifi sa to nedá. Najlepšie by bolo kábel natiahnuť to dobre viem, ale nedá sa, tak zle je umiestnená optická skrinka, že to nenatiahnem nijak logicky. Tak ma napadlo powerline, či tam nebude nejaká strata rýchlosti a či dokážem mať cca plnú rýchlosť ako cez kábel.

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline oplatí sa?

Příspěvekod cejny » 02 říj 2016 19:35

Hlavne sem napis co mas za routr, 300Mbs chce gigabit jak na lan tak na wan.

Powerline? Tezko rict, delaj se tusim driv jako 100Mbs a stejne je to o kvalite kablu (taky to muze jet na 10Mbs), stejne fazi a ze udajne nemas suntovou cinskou elektroniku, co pusti zpet do zasuvky ruseni. Za mne to neni reseni.

5g AC je reseni na kratkou vzdalenost a je otazka zda pri okolnim provoze vubec dane super rychlosti zvoli, stejne je to o tom ze se zelezo domlouva na rychlostech (mcs, pro up a down zvlast) a neni to o oznaceni draftu B, G, N, A, AC. Budes muset natahnout kabl nebo si vzit pomalejsi net, nema cenu platit neco co bez kablu poradne nevyuzijes.

Pokud neveris, tak se zepte na ispforum.cz , powerline ti na tu rychlost nedoporuci a 5g ac je taky dost nejiste (neco jineho je prijit, zapojit a prubnout, laborovani je driv ztrata casu a penez.. Skusit muzes oboje, ale zabijes driv cas a vyhodis prachy oknem, to uz je lepsi natahnout kabl a udelat to poradne.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline oplatí sa?

Příspěvekod SamerLP » 02 říj 2016 19:46

Router mám Huawei EchoLife HG8245H teda je to modem v ktorom je aj router, poskytovateľ internetu už nedáva k modemom routre, už dáva len takéto dokopy, ževraj tento modem s wifi má mať 1Gb/s porty pre kábel, ale wifi neviem ako je na tom. Teda momentálne som na routri Belkin N+ ktorý mám napojený na tento modem.
Čiže keby som do powerline napojil kábel z toho Huawei EchoLife HG8245H (nie z toho routra čo má iba 100Mb/s porty) teoreticky by možno aj pustil plnú rýchlosť ak by ten powerline správne fungoval, len problém je, že keby som to kúpil tak keby to nešlo ako potrebujem, a neprenieslo lepšiu rýchlosť alebo plnú rýchlosť tak to by boli vyhodené peniaze. Spraviť takú vec, že kúpiť to otestovať potom následne vrátiť do krabice a vrátiť bez udania dôvodu to by tiež šlo nie? Lebo takto mi to kupovať bez vyskúšania sa nedá.
Kábel viem, že je lepšie, stále som za tento názor, lenže problém mi robí ho iba natiahnuť, čo som pozeral tak ceny káblov sú dosť prijatelné, za taký 15 metrový napríklad kábel je dobrá cena oproti powerline alebo takto.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Powerline oplatí sa?

Příspěvekod cejny » 02 říj 2016 20:02

http://www.smallnetbuilder.com/tools/ch ... rline/view
https://www.czc.cz/power-line-230v/prod ... 84=d1000.0
Podle recezi to pres powerline jde (typuji ze maj slusne kable a ne popraskane hlinik v hadre, proste idealni podminky), takze bych to prubl obednat pres net a kdyztak jim to vratil. Kabl je holt levne a jiste.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů