Malý dosah Nanostation M2 - řešení?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Malý dosah Nanostation M2 - řešení?

Příspěvekod nations112 » 02 zář 2016 23:48

Zdravím. V jednom rodinném domě s kavárnou řeším aktuálně problém s wifi signálem. Vždy zde byl problém s Wifi, kdy i po pár metrech klesala síla signálu. Nakonec jsme pokrytí celého domu i s prvním patrem vyřešili nákupem routeru ASUS RT-N18U, který pokryje přízemí i s přístavbou docela slušně pod -60-70dBm.

Poměrně zajimavý problém se ale naskytnul na terase a zahradě. Po mnoha doporučeních jsem zvolil router Ubiquiti Networks NanoStation Loco M2 2x8dBi. Celkově na zahradě a terase moc překážek není. Jsou tam dva malé kmeny od stromů, pár sloupů od přístřešků, ale i tak je tam ohromný útlum signálu. Router je umístěn v úrovni hlavy člověka, takže odrážen od střechy přístřešku není. Router, který by měl zvládat dosah i několik stovek metrů má najednou problém pokrýt i zahradu cca 30 metrů. Pokud si sednu na terasu, vidím přímo na router, tak i tak je tam signál cca -65-75dBm, což se mi zdá strašně málo. Dokonce se u hodně lidí stává, že jedou na Asus routeru, který je umístěn v budově, musí projít několika zdmi a překážkami a často má signal lepší, nebo totožný s routerem, který je pár metrů vedle přímého pohledu.

Plánek domu + zahrady
http://jpeg.cz/images/2016/09/02/Ccia.jpg

Napadá Vás nějaké řešení?
- Nastaven by měl být správně.
- V okolí žádné jiné Wifi sítě nejsou.
- Nanostation jede v režimu AP připojený ethernetem
- V cestě nestojí žádná větší překážka, která by měla signál odrážet, nebo tlumit.
- Nanostation měla obsluhovat hlavně návštěvníky venku, bohužel se tak nestalo, v hodně místech totožný nebo nižší signál, než vnitřní Asus procházející přes půlku baráku.


EDIT: Právě jsem se dozvěděl, že při nastavení na Czech republic je automaticky výstupní výkon snížen z 23dBm na 12dBm. Ale i tak se mi nezdá, aby to udělalo až takový rozdíl a snížení výkonu, když to mnoha lidem i s 12dBm funguje na několik set metrů a klasický domácí router to pokryl lépe.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nanostation m5 loco help Příloha(y)
    od L.L » 04 led 2024 07:27 » v Sítě - hardware
    1
    646
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 11:35
  • Kde zjistit efektivní dosah mikrofonů?
    od X » 17 čer 2023 11:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    607
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 14:55
  • Router na SIM nebo jiné řešení
    od Luis » 03 čer 2023 19:38 » v Sítě - hardware
    8
    1772
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 19:07
  • Excel 2010 - věc, co asi nemá řešení... Příloha(y)
    od Story-Long » 10 srp 2023 15:30 » v Kancelářské balíky
    0
    1430
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 15:30

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti