Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

C1C0
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod C1C0 » 27 čer 2016 14:06

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ...

Nedávno som si kúpil nový router od ASUSu ( RT - N11P ) no pri pripájaní nastal problém, pretože router vyhodnotil/ zistil iný typ pripojenia, akým reálne disponujem. /Mám optický internet od menej známeho providera/
Reálny typ pripojenia, je Dynamická IP (DHCP)
Router ale pri zapojení automaticky nahodí PPPoE protokol.
To by nebol problém, zmenil som to na DHCP, ale pri pripájaní na internet nastane nejaká chyba a router žiada RESET modemu. Toto som pár krát urobil, ale nepomohlo. Keď pripojím naspäť starý router, tak všetko šlape tak, ako má.

Čiže moja otázka znie, kde by mohla byť chyba ? ...

Reklama
Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod x-rated » 27 čer 2016 17:12

tak tam nech ten starej, ne? jestli ještě neuběhly dva tejdny, tak by bylo fajn ten křáp vrátit :roll: jakej měla tahle výměna vůbec smysl?
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod ITCrowd » 27 čer 2016 17:46

Klasický příklad. Místo staré škodovky si koupil nového trabanta :D .
Router vrať, popiš problémy, proč chceš nový router a my ti poradíme. Ale rozhodně budeš muset sáhnout hlouběji do kapsy. Tohle je jen vytloukání klínu klínem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

C1C0
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod C1C0 » 27 čer 2016 20:44

ono, problém pri tom starom je, že sa neskutočne prehrieva (je až neštandardne horúci, aj na tieto letné dni) a druhá vec, už nefunguje tak ako má. Sem tam ide na 100%, inokedy ani nie na 50% ... Download aj Upload stúpajú a klesajú, nie nie je to providerom, mám kamaráta s rovnakým typom pripojenia, a keď som mu hovoril o probléme v tom istom čase, jemu išlo všetko na jedničku.

Mám otázku, prečo je ten router od Asusu nedostatočný, alebo ako ste to nazvali "křáp" ? ... (nejako v skratke, aby som do budúcna vedel, čoho sa mám vyvarovať.)

Ďakujem za ochotu poradiť :) :)

spini11
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1125
Registrován: srpen 11
Bydliště: In PC case
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod spini11 » 27 čer 2016 20:54

I přesto že kamarád má stejný typ připojení, tak nejste připojeni na jeden Link...Takže tobě to nemusí jít a jemu jo...
***** SZ nejsou soukromá poradna! Ptejte se na fóru, víc hlav, víc ví!*****(Blue Spirit)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod ITCrowd » 27 čer 2016 23:54

C1C0 píše:Mám otázku, prečo je ten router od Asusu nedostatočný, alebo ako ste to nazvali "křáp" ? ... (nejako v skratke, aby som do budúcna vedel, čoho sa mám vyvarovať.)

Protože jsi šel na nejlevnější volbu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

C1C0
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod C1C0 » 28 čer 2016 07:35

spini11 píše:I přesto že kamarád má stejný typ připojení, tak nejste připojeni na jeden Link...Takže tobě to nemusí jít a jemu jo...


tak o tomto som nevedel ...

ITCrowd píše:Protože jsi šel na nejlevnější volbu.


Ono, áno išiel som do najlacnejšej varianty, ale na moje domáce používanie mi to prišlo výhodné. S mojím "dedinským pripojením" s rýchlosťou 50/50 Mbps (ak by som niekedy uvažoval nad upgradom, tak aj tak max. je 100/100 Mbps) Osobne výhodou pre mňa sú dve 5dBi anténny, keďže v domácnosti je väčšina zariadení pripojená na Wi-Fi.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod ITCrowd » 28 čer 2016 09:13

50/50 je dost. To už nejlevnější router nemusí stíhat. To, že má porty s rychlostí 100Mbps nic neznamená - důležitá je propustnost.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

C1C0
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod C1C0 » 28 čer 2016 14:06

porty majú rýchlosť 300Mbps ale keďže hovoríte, že to nič neznamená, tak to nie je ani potrebné riešiť ... a kde potom sa dá zistiť tá priepustnosť ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod ITCrowd » 28 čer 2016 14:50

Porty nemají rychlost 300Mbps. To je maximální teoretická rychlost WiFi. To prostě takto výrobci uvádějí, aby nachytali BFU.
Zde si to můžeš přečíst: https://www.mall.cz/router/asus-rt-n11p ... GwodS7YOHA
Vyhledej si položku porty.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

C1C0
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod C1C0 » 28 čer 2016 15:11

jop, našiel som to, vyhľadal som si o tom niečo a ak to dobre chápem, tak v podstate tento typ portu (RJ45) má rýchlosť prenosu 10/100 Mbps BaseT pre LAN aj WAN, čo by môjmu pripojeniu malo byť dostatočné. či ? :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém pripojiť sa na internet pomocou nového Routeru

Příspěvekod ITCrowd » 28 čer 2016 15:29

No, buď chceš svou síť řešit, nebo ne. Klidně si tam tento router nechej.
Jak už jsem psal, není to o tom, co napíše výrobce. Je to o skutečných možnostech routeru. Především jde o propustnost WAN/LAN. A tyhle levné routery nejenže mají propustnost třeba až na polovině rychlosti, ale navíc mají i pomalé komponenty. Takže pokud je více PC v síti, a navíc ještě ne některém hraješ online hry a ještě přes WiFi, pak takovýto router nestíhá. Ostatně tomu odpovídá i cena.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2888
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • Výběr nového PC
    od GrandTheftAuto29 » 28 bře 2024 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1157
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 15:02
  • Výběr nového ntb
    od Lojza » 21 bře 2024 18:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1275
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 08:03
  • Výběr nového GPU
    od Gracous » 13 bře 2024 17:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    823
    od Gracous Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 19:51
  • sestava nového pc
    od Sarula22 » 19 kvě 2023 12:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    821
    od Sarula22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 19:23

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů